چاپ خبر
معاون وزیر علوم خبر داد:

برخورد با برهم زنندگان جلسات انتخاباتی/ ممنوعیت توهین به دولت

پیام نورنا : معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: اگر گروه هایی بخواهند جلسات انتخاباتی را در دانشگاهها بهم بزنند با آنها باید برخورد شود چراکه این کار، کاری غیرقانونی، غیراخلاقی و خلاف آداب آکادمیک است.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – دکتر سید ضیاء هاشمی با حضور در برنامه اخبار ساعت ۲۰ شبکه چهارم صدا و سیما با اشاره به برنامه دانشگاه ها در ایام انتخابات گفت: هفته گذشته دکتر فرهادی وزیرعلوم بخشنامه ای در رابطه با انتخابات به دانشگاه ها ابلاغ کرد.

دولت وظیفه دفاع از آزادی بیان را دارد

وی ادامه داد: در این بخشنامه تاکید شد با توجه به این مساله که دولت وظیفه دفاع از آزادی بیان را دارد و دانشگاه ها به عنوان گروه مرجع مردمی مورد توجه هستند در بحث مشارکت اجتماعی، زمینه حداکثری مشارکت اجتماعی را به وجود آورند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در این بخشنامه از روسای دانشگاه ها درخواست شده است تمهیدات لازم را ایجاد کنند تا شاهد حداکثر شور و نشاط انتخاباتی در دانشگاه ها باشیم.

هرگونه محدودیت غیرقانونی برای حضور افراد در دانشگاهها را رد می کنیم

وی با اشاره به شرایط حضور افراد و چهره ها در دانشگاه ها گفت: از نظر ما تنها چهارچوبی که حضور افراد را در دانشگاه ها مشخص می کند قوانین است و این قوانین به صورت مکتوب، اعلام شده است و قانون هرگونه محدودیت غیرقانونی را رد کرده است و ما نیز قبول نداریم.

شخصیت هایی که می توانند در دانشگاه ها حضور داشته باشند

هاشمی ادامه داد: بنابراین همه شخصیت هایی که از نظر قانونی مجاز به شرکت در فعالیت های اجتماعی و سیاسی هستند می توانند در دانشگاه ها حضور داشته باشند تشکل های سیاسی، تشکل های اساتید و دانشجویان می توانند برنامه های خود را در دانشگاه ها برگزار کنند.

درخواست وزیرعلوم برای بررسی در خواست ها در اسرع وقت

وی خاطرنشان کرد: در این بخشنامه تاکید شده است روسای دانشگاه ها سازوکار قانونی حضور افراد و شخصیت ها را در دانشگاه ها فراهم کنند و در اسرع وقت هیات های نظارت بر تشکل ها و شورای فرهنگی دانشگاه ها را تشکیل دهند و در اسرع وقت تقاضاها را بررسی کنند تا به دور از هرگونه تبیعض زمینه حضور تمام سلایق و دیدگاه های مختلف فراهم شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است نه تبلیغات علیه کاندیداها، بلکه ایجاد زمینه برای روشنگری و تقویت انگیزه مشارکت در جریان انتخابات است.

موارد ممنوعیت در حوزه تبلیغات انتخاباتی در دانشگاه ها

وی با اشاره به ممنوعیت در حوزه تبلیغات در دانشگاه ها گفت: آنچه خلاف قانون باشد، ممنوع است، توهین به کاندیداها، تخریب گروه های مختلف، انتشار اطلاعات کذب، توهین به نهادهای رسمی اعم از دولت و سایر قوا خلاف اخلاق دانشگاهی و خلاف قوانین است.

برخورد با برهم زنندگان جلسات انتخاباتی دانشگاه ها

هاشمی تاکید کرد: اگر گروه هایی بخواهند جلسات انتخاباتی را بهم بزنند با آنها باید برخورد شود چراکه این کار، کاری غیرقانونی، غیراخلاقی و خلاف آداب آکادمیک است.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم بدون اعمال سلیقه نظم و آرامش را ایجاد کنیم، برخی اعلام می کنند که فلان گروه حق ارایه نظر در دانشگاه را ندارند، هیچ کسی حق چنین برخوردی را ندارد الا اینکه در چهارچوب قانون عمل کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به صدور مجوز ها برای حضور افراد و شخصیت ها در دانشگاه ها گفت: هیات های نظارت ۳ نفره دانشگاهی مجوز ها را صادر می کنند که ما از روسای دانشگاه ها خواسته ایم این هیات ها در اسرع وقت تشکیل شود تا مجوزها به موقع صادر شود.

هاشمی افزود: در فضایی که اکنون شکل گرفته ما شاهد فضای بانشاط تری نسبت به دوره های قبل در دانشگاه ها هستیم تشکل ها و گروه های متنوعی در این چند سال شکل گرفته، شاید سال های قبل تشکل ها یک سویه و محدود بود ولی اکنون تشکل ها و گروه ها افزایش یافته و بسیار متنوع شده است.

جریان های دانشجویی بیشترین فعالان عرصه انتخاباتی

وی یادآورشد: در حال حاضر بیشترین فعالیت های انتخاباتی توسط جریان های دانشجویی انجام می شود و این به برکت توسعه ای است که در این چند سال ایجاد شده است.

هاشمی ادامه داد: در حال حاضر شاهد خلاقیت های مختلف از جمله برگزاری جلسات مناظره، پرسش و پاسخ، کرسی آزاد اندیشی در زمینه انتخابات توسط دانشجویان هستیم، نشریات دانشجویی نیز بسیار فعال هستند ما بیش از ۵ هزار نشریه دانشجویی داریم که در این سال ها دو برابر شده است.

وی تصریح کرد: حتی صدها تشکل فعال دانشجویی با سلایق و دیدگاه های مختلف در دانشگاه ها وجود دارد که فعال هستند که ما وظیفه خود می دانیم زمینه حضور فعال تمام تشکل ها را ایجاد کنیم. هر تشکلی که برای افزایش روشنگری فعالیت می کند در واقع به کشور و انقلاب خدمت می کند وهر مجموعه ای که ایجاد محدودیت کرده و اجازه حضور سلایق مختلف را نمی دهد به انقلاب خدمت نکرده بلکه برای انقلاب مضر است.

تاکید برگزاری کرسی های آزاد اندیشی

هاشمی افزود: در بخشنامه ای که به دانشگاه ها ابلاغ شده در زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی تاکید شده است در این کرسی ها اساتید و دانشجویان در خصو موضوعات مختلف بحث کرده و دیدگاه ها و رویکردهای مختلف کشور را نقد می کنند و این کرسی ها این فضا و زمینه نقادی را ایجاد می کنند. در واقع این کرسی ها فرصت نقد و گفتگو را فراهم کرده و ابزاری برای آزادی بیان هستند که امنیت را فراهم کرده و منجر به افزایش اقتدار ملی می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: تشکل های دانشجویی نیز ضوابط خود را دارند که در قالب آن عمل می کنند باید برنامه را از قبل اعلام کنند تا هماهنگی و نظم ایجاد شود چون اکنون شاهد حضور تعداد قابل توجهی از تشکل ها هستیم که باید زمینه برای حضور تمام آن ها فراهم شود.

برگزاری یکصد هزار برنامه فرهنگی اجتماعی در دانشگاه ها

وی ادامه داد: سال گذشته صدها برنامه ۱۶ آذر برگزار شد و در طول سال بیش از یکصد هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی برگزار شده است با توجه به تعدد برنامه ها باید زودتر برنامه ها اعلام شود تا هماهنگی لازم صورت گیرد.

هاشمی تاکید کرد: سایر چهارچوب های تشکل ها مشخص است و ما محدودیت خاصی را قائل نیستیم. ما در قالب این نظام شاهد مشارکت روز افزون تشکل ها بوده ایم در روز ۱۶ آذر در فضایی آرام در حضور رئیس جمهور مباحث خود را مطرح و در یک گفتگوی آزاد شرکت کردند.

دعوت از سران قوا برای حضور دردانشگاه ها

وی ادامه داد: امسال نیز از سایر قوا، رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه حضور یافته و به پرسش ها پاسخ می دهند .

معاون فرهنگی وزیرعلوم درباره زمان شروع فعالیت انتخاباتی در دانشگاه ها نیز گفت: در حال حاضر نیز فعالیت ها شروع شده ولی هرچه به انتخابات نزدیک شویم این فعالیت ها گسترده تر می شود.

قرار نیست دانشگاه پایگاه انتخاباتی گروهای مختلف شود

هاشمی تاکید کرد: قرار نیست دانشگاه پایگاه انتخاباتی گروه های مختلف شود، دانشگاه عرصه بررسی دیدگاه های مختلف و روشنگری است.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top