چاپ خبر
توسط تیمی از وزارت بهداشت صورت گرفت؛

بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل

پیام نورنا : تیمی از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید و با مسئولان دانشگاه و دانشجویان نماینده شورای صنفی دیدار کردند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفری یک روزه به سرپرستی دکتر بهرامعلی قنبری قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست تعدادی از کارکنان و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی به بیان نظرات، مشکلات و دغدغه های خود در حوزه های فرهنگی و دانشجویی پرداختند.

در ادامه این نشست، قنبری با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی از توجه کم به این حوزه ها گلایه کرد و افزود: در ۲-۳ سال اخیر بودجه حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی با پیگیری های فراوان افزایش چشمگیری داشته است و از سال ۹۴ نیز، ردیف بودجه فرهنگی از بودجه دانشجویی و همین‌طور بخش ورزشی جدا شده است که امیدواریم این مجموعه اقدامات دغدغه خاطر مسئولین نسبت به مسائل مالی و بودجه‌ای در حوزه های یاد شده را کاهش دهد.

در این نشست نازنین ضیایی، کارشناس و مسئول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بابل ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با این حوزه گفت: آشپزخانه دانشگاه علوم پزشکی بابل تقریبا مکانیزه است و پیگیری برای تهیه سایر امکانات مورد نیاز برای مکانیزه کردن کامل سالن طبخ غذا ادامه دارد و برای تحقق کامل این امر نیازمند تخصیص بودجه هستیم.

عسگری صلواتی، کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز ضمن ابراز رضایت نسبت به عملکرد معاونت فرهنگی دانشگاه خواستار توجه بیشتر اداره مشاوره وزارت بهداشت نسبت به این مرکز شد.

شهلا شیرخانی، مسئول اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در صحبت‌های خود به کمبود امکانات ورزشی و نیروی انسانی معاونت اشاره کرد و تداخل برنامه‌ها و موانع حضور دانشجویان و کارشناسان در المپیادها و مسابقات ورزشی از دیگر مشکلات این حوزه عنوان کرد.

یحیی‌نژاد، مسئول امور مالی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در بخشی از این دیدار یکی از مشکل کنونی را نقدینگی مالی دانست و عنوان کرد: سالانه هزینه قابل توجهی به دلیل عدم رسیدن به موقع نقدینگی ضرر می کنیم.

مهدی خبازنیا، مسئول خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در این نشست به بیان آماری از دانشجویان ساکن خوابگاه دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: طبق آیین نامه وزارت بهداشت تمام دانشجویان واجد شرایط، خوابگاه دریافت کرده اند اما هنوز تعدادی از دانشجویان متقاضی بومی خوابگاه دریافت نکرده اند که پیگیر حل این مسئله هستیم.

قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت پس از شنیدن بخش دیگری از صحبت‌ها و دغدغه‌های کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بابل با اشاره به شرایط خاص منطقه شمال کشور گفت: با وجود نزدیکی شهرها در این منطقه، رفت و آمد مشکل است و حل مشکل خوابگاه دانشجویان بومی باید در دستور کار مسئولان دانشگاه قرار گیرد.

در این دیدار دکتر بختیاری، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، عدم انتقال مشکلات دانشجویان از واحدها به ستاد وزارتخانه را یکی از مشکلات کنونی در حوزه مشاوره و سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی عنوان کرد و خواستار همکاری بیشتر کارشناسان مشاوره و سلامت روان در این خصوص شد.

همچنین تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با نمایندگان شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بابل دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدای این نشست علیرضا شعبانی، دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بابل توضیحاتی در رابطه با اقدامات صورت گرفته و پیگیری فعالیت های این شورا ارائه کرد و با اشاره به مشکلاتی که در پیگیری طرح های شورای صنفی داشته افزود: دانشجویان خواستار توجه و پاسخگویی بیشتر مسئولین نسبت به مطالبات دانشجویی و افزایش اماکن رفاهی هستند.

نمایندگان شورای صنفی در این نشست به بیان مشکلات، نیازها و دغدغه های خود در شورای صنفی پرداختند و در راستای حل این مشکلات با دکتر قنبری قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بحث و گفت و گو نشستند.

در این جلسه محمدرضا شعبانی دبیر شورای صنفی دانشگاه، وحید کرد ، نیلوفر آقا محمدی، محبوبه مرادپور و رضا غلامی نمایندگان شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بابل به بیان نقطه نظرات، مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

این نشست بدون حضور مسئولان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بابل و با حضور دانشجویان و نمایندگان شورای صنفی این دانشگاه با هدف ارایه راهکارها و بیان نقطه نظرات دانشجویان و نمایندگان کانون ها به منظور حل مشکلات مربوط به شورای صنفی برگزار شد.

همچنین مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل با ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل و اعضای شورای فرهنگی این دانشگاه جلسه ای برگزار کردند.

دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با ابزار نارضایتی از وضعیت خوابگاه های خواهران این دانشگاه گفت: ما از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت کمک خواستیم و درخواست یک ساختمان ۲۵۰ نفری برای اسکان دانشجویان دختر بومی داده ایم.

در ادامه دکتر پورامیر، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از دکتر قنبری درخواست تدارک فعالیت های فرهنگی برای اساتید و کارکنان را داشت و یادآور شد: دانشگاه تنها محیط مختص دانشجویان نیست و کارکنان و اساتید هم باید درفعالیت های فرهنگی و تفریحی شرکت داشته باشند.

دکترحاجی احمدی، مدیریت توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز گفت: ما از ابتدا سال تحصیلی بودجه واریزی نداشتیم. وضعیت دانشگاه های مرکز استان نسبت به ما، بهتر است.

دکتر بهرامعلی قنبری قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این جلسه گفت: شورای فرهنگی باید به ۴ هزار دانشجو با سلایق مختلف توجه داشته باشد. بعضی سلایق سیاسی یا فرهنگی مختلف که در دانشگاه هستند باید زمینه فعالیت در چهارچوب نظام داشته باشند. اجازه دهید دانشجو زیر نظر ما اشتباه کند تا اینکه در فضایی که راهنمایی ندارد دچار اشتباه شود.این شورا نیاز به سعه صدر دارد.

وی افزود: متاسفانه طبق آمار ۱۰ درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل (۴۰۰نفر) دچار افت تحصیلی شده اند که نیاز به توجه بیشتری به ویژه از جانب ریاست دانشگاه دارد. دانشگاه علوم پزشکی بابل با توجه به قرار گرفتن در رده تیپ ۱ ، باید از لحاظ فعالیت های فرهنگی از قبیل نشریات فعال، تشکل های سیاسی و چارت دانشگاهی هم متناسب با این رده باشد.

قنبری درباره تشکل های دانشگاهی گفت:«هرچه تعداد تشکل های سیاسی باجهت های فکری و عقیدتی متفاوت بیشتر باشد، دانشگاه و دانشجویان رشد بیشتری خواهند داشت.

ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز تاکید کرد: ما به مطالبات دانشجویان ارج می نهیم و دفتر ما به روی تمامی دانشجویان باز است.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 شهریور 1399 | کد خبر : 67702

لینک ثبت نام + دانلود رایگان دفترچه ثبت نام/

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

پیام نورنا : آغاز ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در آبان ماه سال 1399 / برگزاری آزمون در جمعه 9 آبان ماه 99

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

13 شهریور 1399 | کد خبر : 67556

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

پیام نورنا : کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد / لینک مشاهده نتایج اولیه

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67278

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67276

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

پیام نورنا: شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1400-1399 افزایش پیدا کرد. این افزایش نسبت به سال پیش 15 درصد می باشد.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب٫ترجمه مقاله٫ترجمه تخصصی
٫ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» دانلود مقاله تحقیق و پژوهش های دانشجویی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top