چاپ خبر
در بازدید از کرمان عنوان شد؛

سرانه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی افزایش یابد

پیام نورنا : معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه از دانشگاه علوم پزشکی کرمان بازدید کردند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه روسای و کارشناسان این معاونت امروز به منظور بازدید از دانشگاه علوم پزشکی کرمان وارد این دانشگاه شدند و پس از ادای احترام به شهدای دانشگاه، در جلسه کارکنان این معاونت حضور یافتند.

در این جلسه دکتر محسن بارونی معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به ارائه گزارشی از عملکرد این معاونت پرداخت و آماری از روند رو به افزایش بودجه ارائه داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن تشریح عملکرد یک ساله دانشگاه گفت: طی ۴ سال گذشته از سال ۹۳ تاکنون بودجه این معاونت در دانشگاه روند افزایشی داشته است به طوری که در سال ۹۳ بودجه معاونت بالغ بر ۷ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۶ به بیش از ۱۱ میلیارد تومان رسیده است.

بارونی به تحلیل بودجه و هزینه کرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ۴ سال گذشته پرداخت وگفت: سرانه دانشجویی و فرهنگی برای هر دانشجو در سال ۹۳ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود اما در سال ۹۶ این رقم به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سرانه دانشجویی دانشگاه ما به حد استانداردهای لازم رسیده است، خاطرنشان کرد: با وجود رضایت در بحث سرانه دانشجویی دانشگاه که در حد مطلوبی است اما باید در راستای افزایش سرانه فرهنگی اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص سرانه دانشجویی این دانشگاه گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان سال سرانه دانشجویی دانشجویان ما به بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برسد اما در بحث فرهنگی می‌طلبد گام‌های مضاعفی برداشته شود چرا که بحث فرهنگی در این دانشگاه مغفول مانده است. ضمن اینکه سرانه فرهنگی استاندارد دانشجویان ما در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار تومان است که باید در راستای افزایش آن اقدام شود.

وی به وضعیت پرسنلی و آمار کارکنان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بخش های مختلف دانشجویی، فرهنگی، اداره مشاوره و سلامت، تربیت بدنی، اداره تغذیه و خوابگاه‌ها اشاره کرد و آماری از ظرفیت خوابگاه های دخترانه و پسرانه ملکی و استیجاری این دانشگاه ارایه کرد.

بارونی به در دست ساخت بودن خوابگاه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی این خوابگاه که شهریورماه ۹۵ توسط دکتر فراهانی و ریاست دانشگاه انجام شد، اکنون در مرحله فوندانسیون است و پیشرفت فیزیکی نسبتا خوبی داشته و امید است باتکمیل و بهره برداری از این خوابگاه بتوانیم نیازهای دانشجویان به اسکان را برطرف کنیم.

وی همچنین به محوطه سازی خوابگاه های ۲۲ بهمن و بوستان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: برای تعمیر و محوطه سازی این خوابگاه ها، دانشگاه هزینه های زیادی کرده که اکنون بیش از ۱۷۰ میلیون تومان صرف این عملیات عمرانی شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به وجود ۵۹۰۰ نفر دانشجوی شاغل به تحصیل در این دانشگاه گفت: کل زیربنای سلف های دانشگاهی ما ۳ هزار و ۱۱۵ مترمربع است که تلاش داریم به سمت صنعتی شدن آشپزخانه ها و طبخ غذا به صورت مکانیزه حرکت کنیم.

بارونی به فعالیت های مشاوره سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اشاره کرد و گفت: تعدادمشاوران تلفنی در نیم سال دوم سال ۹۵ حدود ۷۰ نفر بود که در نیمسال سال ۹۶ این رقم به ۸۶ نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه کمیته انضباطی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ما در یک سال اخیر پرونده آنچنانی در خصوص آسیب های اجتماعی نداشته است، خاطرنشان کرد: امسال کمیته انضباطی دانشگاه کرمان رتبه برتر کشوری را به دست آورد که این مساله را باید به فال نیک گرفت.

وی به فعالیت ۳۰ همتایار سلامت در بحث مشاوره و سلامت روان دانشجویان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تست سی ای کیو به منظور بررسی وضعیت سلامت روان دانشجویان انجام می شود به طوری که از مهر ماه سال گذشته تا مهر امسال حدود یک هزار و ۷۵۰ نفر تست شده اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به وضعیت کانون قرآن و عترت این دانشگاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه نیروی انسانی کافی در این کانون نداریم که از دکتر بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت درخواست دارم نسبت به بهبود وضعیت این کانون تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. در مجموع تمامی فعالیتهای قرآنی ما در این دانشگاه توسط دانشجویان صورت می گیرد که لازم است در این خصوص نیز برنامه ریزی های لازم انجام شود.

وی به برگزای تریبون های آزاد دانشجویان در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تریبون های ازاد فعالیت های خوبی در این دانشگاه انجام می گیرد.

بارونی آماری از تعداد کانون ها وتشکل های فعال این دانشگاه ارایه کرد و گفت: در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۷ کانون فعال داریم که از جمله می توان به کانون جهادی لبخند، کانون اردیبهشت، پژواک، کانون قرآن و عترت، کانون شعر و ادب، کانون قرآن پژوهی و طب و نیز کانون تئاتر اشاره کرد. البته ۸۰ درصد کانون های ما مصوبه دارند و در شورای فرهنگی تصویب شده اند اما یکسری از کانون ها به دلیل موازی کاری، مورد تصویب شورای فرهنگی قرار نگرفته اند که نیاز به بازنگری دارد.

وی به تشکل های دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تشکل های جامعه اسلامی، انجمن اسلامی و بسیج در این دانشگاه فعال هستند. ضمن اینکه در راستای فعالیت انجمن های علمی نیز حرکتهای خوبی انجام شده است و انجمن علوم آزمایشگاهی، انجمن علمی اتاق عمل و رادیولوژی از جمله این انجمن ها هستند.

بعد از سخنرانی دکتر بارونی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کارکنان این دانشگاه به بیان مشکلات و مطالبات خود در حوزه های مختف صنفی، رفاهی، فرهنگی و… پرداختند.

دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان این معاونت صبح امروز به منظور برگزاری نشست با مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمان و همچنین نشست با دبیران کانون ها وتشکل های دانشجویی و بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه و مجموعه خوابگاه های دخترانه و پسرانه این دانشگاه عازم شهر کرمان شدند.

برگزاری نشست با نمایندگان و اعضای شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، برگزاری نشست های تخصصی با دبیران و مسئولان کانون قرآن و عترت دانشگاه، نشست با جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی و همچنین نشست با مسئولان انجمن های علمی این دانشگاه از دیگر برنامه های این سفر یک روزه به کرمان است.

بازدید از سلف سرویس دانشگاه و نحوه توزیع و طبخ غذا، بازدید از امکانات رفاهی و ورزشی و فرهنگی خوابگاه های دخترانه و پسرانه و همچنین بازدید از اماکن ورزشی و سالن های تربیت بدنی دانشگاه و مجموعه سالن های ورزشی خوابگاه ها از دیگر برنامه های این دیدار یک روزه است.

همچنین در این برنامه یک روزه، دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با نمایندگان و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان دیدار خواهد کرد و دقایقی با ریاست این دانشگاه به بحث و گفت وگو خواهد نشست و از نزدیک شاهد استماع مشکلات ومطالبات اعضای این شورا می شود.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 شهریور 1399 | کد خبر : 67702

لینک ثبت نام + دانلود رایگان دفترچه ثبت نام/

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

پیام نورنا : آغاز ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در آبان ماه سال 1399 / برگزاری آزمون در جمعه 9 آبان ماه 99

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

13 شهریور 1399 | کد خبر : 67556

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

پیام نورنا : کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد / لینک مشاهده نتایج اولیه

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67278

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67276

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

پیام نورنا: شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1400-1399 افزایش پیدا کرد. این افزایش نسبت به سال پیش 15 درصد می باشد.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب٫ترجمه مقاله٫ترجمه تخصصی
٫ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» دانلود مقاله تحقیق و پژوهش های دانشجویی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top