چاپ خبر

تفاهم نامه توسعه متوازن آموزش عالی ۶ دانشگاه علوم پزشکی تصویب شد

پیام نورنا: تفاهم نامه توسعه متوازن آموزش عالی حوزه سلامت کلان منطقه ۶ آمایشی شامل دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، قزوین، البرز، قم، اراک و دانشکده علوم پزشکی ساوه به تصویب رسید.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : به نقل از وزارت بهداشت، در این تفاهم نامه برای دریافت مجوز پذیرش دانشجو در رشته مقاطع مختلف، جذب هیات علمی، توسعه مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد دانشگاه‌ها و همچنین نسبت‌های پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بالینی تا سال ۱۴۰۸ در این کلان منطقه، به تصویب رسیده است.
در این تفاهم‌نامه که در جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و به امضای روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۶ آمایشی و معاونین آموزشی آنها رسید، تعدیل ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته مقاطع مختلف در دانشگاه‌های کلان منطقه از سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۸ و ایجاد ظرفیت‌های جدید در رشته مقاطع مختلف در دانشگاه‌های این کلان منطقه تا سال ۱۴۰۸ پیش‌بینی شده است.
شکل‌گیری شورای مشورتی گسترش کلان منطقه، متشکل از معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه ۶ آمایشی کشور و دبیر یا نماینده شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله بندهای موجود در این تفاهم‌نامه است.
این شورا  به عنوان نماینده دبیرخانه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در کلان منطقه آمایشی عمل خواهد کرد و از این پس کلیه درخواست‌های توسعه رشته مقاطع آموزشی کلان منطقه ۶، پس از بررسی و انطباق با مفاد تفاهم‌نامه مذکور و تصویب، از طریق این شورا به شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارسال می‌شود.
همچنین کلان منطقه با اولویت بالا قابل طرح در شورای گسترش خواهند بود و درخواست‌هایی که خارج از این روال ارسال می‌شوند، امکان طرح در شورای گسترش را نخواهند داشت.
در صورت انطباق درخواست‌ها با نقشه علمی منطقه و مختصات این توافقنامه و تبصره‌های آن، شورای گسترش در تصویب آن‌ها بیشترین همراهی را خواهد داشت و شورای مشورتی گسترش کلان منطقه مکلف است برآوردهای لازم را به صورت سالانه بروزرسانی کند و گزارشات مربوطه را برای روسای دانشگاه‌های منطقه و شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارسال کند.
در صورت لزوم هر دو سال یک بار این تفاهم‌نامه با توجه به برآوردهای جدید و زیر نظر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و شورای مشورتی گسترش کلان منطقه بازنگری خواهد شد.
در این تفاهم‌نامه به افزایش حداکثری هماهنگی‌های درون منطقه‌ای و هم‌افزایی علمی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه در ایجاد رشته‌های مشترک نسبت به آموزش‌های پودمانی شناور و تشکیل گروه‌های آموزشی مشترک بین دانشگاهی در کلان منطقه، تاکید شده است.
در مورد رشته مقاطعی که ظرفیت پذیرش دانشجو در کشور به صورت کاهش در سال‌های آینده برآورد شده است، دانشگاه‌های کلان منطقه در مورد راهبرد کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در آن رشته مقطع در کلان منطقه از طریق کاهش ظرفیت پذیرش موجود و یا پذیرش یک سال در میان دانشجو، به تفاهم رسیدند.
در ادامه این جلسه طبق سیاست معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که درخواست دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور مبنی بر گسترش رشته مقاطع مختلف را منوط به تصویب تفاهم‌نامه کلان منطقه آمایشی مربوطه می‌دانند، با تصویب تفاهم‌نامه کلان منطقه ۶ آمایشی، دو درخواست به تصویب رسید.
این دو درخواست‌ شامل رشته دکتری تخصصی خون شناسی آزمایشگاهی و علوم انتقال خون دانشگاه علوم پزشکی زنجان و رشته کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه علوم پزشکی قم بود که به تصویب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رسید.
معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از ابلاغ سند آمایش سرزمینی آموزش عالی از سوی شورای انقلاب فرهنگی، تلاش کرده است تا تمام سیاست‌گذاری‌های حوزه آموزشی خود را بر مبنای سند مذکور پایه‌گذاری کند. از مهم‌ترین اقدامات این معاونت در راستای عمل به سند آمایش سرزمینی آموزش عالی، توجه به موضوع عدالت در دسترسی به خدمات آموزشی در هر یک از کلان مناطق آمایشی است که در این خصوص، «سند ملی برآورد نیروی انسانی نظام سلامت ایران ۱۴۰۸» با نگاه ویژه به این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.
این امر با مشارکت گسترده کلیه دانشگاه‌ها/دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در قالب دبیرخانه‌های کلان مناطق آمایشی در حال تدوین است.
گام‌های سند ملی برآورد نیروی انسانی نظام سلامت ایران ۱۴۰۸ شامل تعیین تعداد نیروی مورد نیاز نظام سلامت در ایران ۱۴۰۸ و ظرفیت پذیرش دانشجو در سطح ملی، توزیع ظرفیت ملی بین کلان مناطق آمایشی و در نهایت تعیین ظرفیت پذیرش دانشجویان علوم پزشکی در تمامی رشته مقاطع در دانشگاه­ ها و دانشکده‌های هر کلان منطقه تا سال ۱۴۰۸ است و تفاهم‌نامه توسعه متوازن آموزش عالی حوزه سلامت کلان منطقه آمایشی ۶ کشور، گام نهایی در این کلان منطقه و اولین تفاهم‌نامه مصوب در سطح کلان مناطق کشور در راستای تدوین این سند ملی است.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

12 آذر 1399 | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

20 آبان 1399 | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

16 آبان 1399 | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top