چاپ خبر

برای مقابله با فساد علمی به سمت سامانه سپاری حرکت کردیم

پیام نورنا: رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه برای جلوگیری از وقوع تخلف و فساد علمی و اقتصادی به صورت سیستمی به سمت سامانه‌سپاری حرکت کرده و به زودی برای شفاف سازی، نتایج آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : به نقل از دانشگاه آزاد، پنجمین نشست مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های منتخب، با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مهمانسرای حافظ برگزار شد.
طهرانچی در ابتدای این نشست با قدردانی از زحمات وحید شورابی مسئول سابق مرکز هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و خیرمقدم به علی مظفری مسئول جدید این مرکز، گفت: امیدواریم آقای مظفری که جوان شایسته‌ای است به همراه مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با دقت نظر و حساسیتی که دارد، در این جایگاه موفق باشد.
نقش بسیج دانشجویی در فرهنگ فضای مجازی و بازنگری در آن
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: نکته مهم حال حاضر این است که ویروس کرونا و شرایط جدید، سبک زندگی همه را تحت تأثیر قرار داده و لازم است ما جایگاه خود را در این سبک زندگی جدید و فضای مجازی مشخص کنیم و بر آن تسلط داشته باشیم. مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع هشدار داده اند که برخی می‌خواهند با فضای مجازی همه چیز را در اختیار خود بگیرند. رهبر معظم انقلاب اشاره فرمودند که نه خیلی دور و شاید تا پنج سال دیگر این اتفاق بیفتد.
طهرانچی افزود: رسمی که همه ساله در دانشگاه‌ها جریان داشت، برگزاری اردوهای راهیان نور – به عنوان یک فضای سازنده برای دانشجویان – در بهمن ماه بود، اما سال گذشته و حتی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا موفق به برگزاری این اردو و اردوهای جهادی نیستیم، بنابراین لازم است بسیج دانشجویی به عنوان پیش قراول فرهنگ در دانشگاه، نسبت به این موضوع بازنگری جدی داشته باشد تا بدانیم چگونه در سبک زندگی جدید به موضوعات فرهنگی توجه داشته باشیم.
بسیج دانشجویی با نگاه نوآور فرهنگ ارتباط در فضای مجازی را پیاده کند
وی با تأکید بر اینکه نگاه تیزبینانه و نوآورانه بسیج دانشجویی می‌تواند فرهنگ ارتباط در فضای مجازی را پیاده کند، گفت: برای حفظ ارزش‌ها و توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی، نیازمند جوشش فکری بسیج دانشجویی هستیم. لازم است دانشجویان بسیجی برای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی در فضای مجازی و شبکه‌های ارتباطی، خوب بیاندیشند و راهکارهای عملیاتی پیشنهاد دهند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه به عنوان یک سازمان بزرگ اجتماعی با ایجاد سامانه‌های پژوهشیار، آموزشیار و به زودی سامانه دانشجویار با درک الزامات فضای مجازی و اهمیت سامانه‌سپاری، اقدامات خوبی انجام داده، اما واقعیت این است که ما به عنوان ستاد در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بسترساز فعالیت در فضای مجازی هستیم و دانشجویان کنشگران اصلی این فضا هستند و باید به خوبی نقش‌آفرینی کنند.
در ادامه این نشست، جمعی از مسئولان بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از دانشجویان بسیجی واحدهای متبوع خود به بیان نظرات، پیشنهادات و سؤالات خود پرداختند.
برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در طرح جامع راهبردی پنج ساله، حضور مسئولان بسیج دانشجویی در جلسات شورای فرهنگی واحدها، شفاف‌سازی برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق گسترش فضای انقلابی و ارتقای سطح علمی به عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب از این دانشگاه، برافراشتن پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری توسط بسیج دانشجویی و… از جمله موضوعات مطرح شده توسط مسئولان بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بود که در این جلسه مطرح شد.
برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی به زودی تصویب می شود
طهرانچی در پاسخ به موضوعات مطرح‌شده، گفت: در دوره مدیریتی جدید دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی با استناد به سند دانشگاه اسلامی، نقشه جامع علمی کشور، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری و بیانیه گام دوم انقلاب، به عنوان یک برنامه عملیاتی دوطرفه که صف و ستاد دانشگاه در تدوین و اجرای آن درگیر هستند، تدوین شده که به زودی جهت تصویب و اجرا به هیأت امنای مرکزی دانشگاه تقدیم می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه جامع بوده که جهت‌گیری آن کاملاً مشخص است و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیز می‌تواند نظرات و پیشنهادات خود را درباره این برنامه ارائه کند.
برای مقابله با فساد علمی به سمت سامانه سپاری حرکت کردیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص احتمال وقوع برخی تخلفات در دانشگاه، گفت: برای محیط‌هایی چون دانشگاه چهار نوع فساد علمی، اقتصادی، اخلاقی و سیاسی می‌توان متصور بود که این موضوع در تمامی سازمان‌ها نیز به گونه‌های دیگر وجود دارد. دانشگاه آزاد اسلامی برای جلوگیری از وقوع تخلف و فساد علمی و اقتصادی به صورت سیستمی به سمت سامانه‌سپاری حرکت کرده و به زودی برای شفاف سازی، نتایج آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. جلوگیری از وقوع فساد اخلاقی و سیاسی به عنوان تخلفات فردی و نه سیستمی، برعهده رؤسای واحدها و مدیران مربوطه است.
طهرانچی با تأکید بر لزوم برگزاری جلسات شورای فرهنگی به صورت مستمر و با حضور مسئولان بسیج دانشجویی در واحدها، تصریح کرد: بسیج دانشجویی نباید در حاشیه فعالیت‌های دانشگاه باشد. همانطور که فرهنگ به عنوان هسته در متن دانشگاه قرار دارد، بسیج دانشجویی نیز باید چنین جایگاهی در دانشگاه داشته باشد.
جوان‌گرایی در بدنه مدیریتی دانشگاه آزاد
وی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص گسترش فضای انقلابی، جوان‌گرایی در بدنه مدیریتی دانشگاه به ویژه معاونت فرهنگی و دانشجویی، تشریح ویژگی‌های سامانه‌های آموزشیار و پژوهشیار پرداخت و خطاب به مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: از شما می‌خواهیم که هر جای دانشگاه آزاد اسلامی از نظر فرهنگی، علمی و… مشکل و سستی مشاهده کردید، اطلاع‌رسانی کنید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تأکید کرد: نگاه و بیان منصفانه و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی را قدر می‌دانیم. ما برای نگاه تیزبینانه شما به عملکرد دانشگاه و حرکت فرهنگی خودجوش و آتش به اختیار، ارزش فراوانی قائل هستیم و پای حمایت از شما می‌ایستیم.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

12 آذر 1399 | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

20 آبان 1399 | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

16 آبان 1399 | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top