چاپ خبر

آزمون دستیاری به تعویق نمی افتد/ عدم امکان بازگشت برای دانشجویان

پیام نورنا: معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به شرایط فشرده‌ای که بر آزمون‌های علوم پزشکی حاکم است امکان تعویق آزمون دستیاری از اسفندماه ۹۹ وجود ندارد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : دکتر علی اکبر حق دوست امروز در نشست مجازی با دانشجویان و نماینده شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی در پاسخ به سئوالات دانشجویان در زمینه‌های آموزشی و دانشجویی گفت: این نشست فرصتی برای پاسخگویی به سئوالات دانشجویان است و ما خود را ملزم می‌دانیم که به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دهیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره حقوق دانشجویان شهریه پرداز که همانند دانشجویان دوره‌های روزانه کشیک می‌دهند و کارورزی خود را انجام می‌دهند و در برخی دانشگاه‌ها حق الزحمه دریافت نمی‌کنند، گفت: منم به این موضوع اعتقاد دارم که باید حقوق این دانشجویان پرداخت شود.
حقوق دانشجویان شهریه پرداز به تصویب هیات امناها می‌رسد
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: معاونت آموزشی درصدد است که این موضوع را به هیات امنای دانشگاه‌ها ارسال کند تا در هیات امناها مصوب شود و ضمانت اجرایی پیدا کند و امیدوارم در اولین دوره برگزاری هیات امناها از ابتدای سال آینده تلاش شود مشکل پرداخت حق الزحمه به دانشجویان شهریه پرداز حل شود.
وی در خصوص لغو آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی که قرار بود ۶ آذر برگزار شود، گفت: دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی اعلام کرد که اگر شرایط کرونا اجازه دهد آزمون‌های لغو شده ۶ آذر در هفته اول دی ماه برگزار شود که این موضوع امروز در سایت سنجش اعلام می‌شود.
آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی هفته اول دی ماه برگزار می‌شود
حق دوست درباره مطالبه دانشجویان در زمینه جایگزینی نمره آزمون‌های علوم پایه و پیش کارورزی با فعالیت دانشجویان در بخش کرونا یادآور شد: امکان ارتقاء تحصیلی بر اساس حضور در بخش‌ها وجود ندارد. با احترام به زحمات داوطلبانه دانشجویان بحث درس و کیفیت درس را نباید به فعالیت‌های داوطلبانه گره زد زیرا کیفیت درس وظیفه استاد و دانشگاه است.
وی در پاسخ به این موضوع که ۱۰ درصد نفرات برتر آزمون دانشنامه همواره امکان معرفی به عنوان عضو هیات علمی به دانشگاه‌ها را داشته‌اند اما امسال این موضوع رخ نداده است، گفت: مشی من اختیار به دانشگاه‌ها است و دستیاران و متخصصان نیز در این مدت سختی‌های زیادی را تحمل کردند اما اختیار با دانشگاه‌ها است که ۱۰ درصد برتر را جذب کنند. اما سهم ۱۰ درصد برای هیات علمی شدن در دانشگاه‌ها کنار گذاشته می‌شود.
امکان تعویق برای آزمون دستیاری وجود ندارد
معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره درخواست‌های زیاد برای تعویق چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری و مساعد نبودن شرایط برگزاری آزمون گفت: این درخواست زیاد مطرح می‌شود اما امکان تعویق برای آزمون دستیاری وجود ندارد. امسال هم اگر تغییری بود به دلیل مصوبه ستاد ملی کرونا بود. چندین مرحله برای جابجایی لازم است. نتایج دستیاری باید زمان مناسبی اعلام شود تا دستیار بتواند در زمان شروع کار خود زمان کافی در اختیار داشته باشد. این پروسه زمان بر است در فشرده‌ترین حالت ۱۲۰ روز زمان نیاز داریم.
وی افزود: آزمون دستیاری همیشه در اسفندماه برگزار شده و تغییر زمان آن مصوبه قانونی می‌خواهد. بعد از سال، در اردیبهشت ماه، ماه مبارک رمضان را داریم و در خردادماه هم انتخابات ریاست جمهوری است و زمان کافی در اختیار نداریم. قبول دارم که برخی داوطلبان می‌خواهند بیشتر مطالعه کنند اما برخی هم می‌خواهند آزمون سر موقع شروع شود.
حق دوست اضافه کرد: امسال هم ما مجبور شدیم بسیاری از استانداردها را کم کردیم و به دلیل فشرده بودن زمان بسیاری از مصاحبه‌ها انجام نشد و دوره‌های آموزشی دانشگاه‌ها برای آشنایی رزیدنت‌ها حذف شد. مسائل حقوقی به دانشجویان گفته نشد. ضمن اینکه اساتید باید از قبل سئوالات طراحی کنند و امنیت و حفظ سئوالات هم باید در نظر گرفت.
ارائه پیشنهاداتی درباره نمره زبان دانشجویان دکتری
وی در پاسخ به اینکه دانشجویان دکتری برای آزمون جامع به نمره زبان نیاز دارند و آزمون‌های زبان لغو شده و مشکلات دانشجویان اضافه شده است، گفت: دکتری عالی‌ترین درجه تحصیلی است. بلد نبودن زبان خارجی برای یک دانشجوی دکتر افت محسوب می‌شود. برای یک امتحان حداقل نمره زبان را می‌خواهیم بازهم دانشجویان مشکل دارند اگر کسی نمی‌تواند نمره بیاورد چطور می‌خواهد مقاله خارجی بخواند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: با توجه به لغو چند دوره آزمون زبان پیشنهاداتی در شورای عالی برنامه‌ریزی مطرح می‌شود و شاید یک ارفاقی انجام شود که در آینده نزدیک اعلام می‌شود.
وی در پاسخ به موضوع انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور و فشاری که به وزارت بهداشت در قبول این دانشجویان وارد می‌شود گفت: از سال ۲۰۱۹ میلادی ما دانشجوی ورودی از میان از دانشجویان خارج از کشور نداشتیم. مصوبه ما را برای این انتقال ممنوع کرده است. ضمن اینکه فضای آموزشی برای ورودی کنکوری هم به اندازه کافی نداریم.
امکان بازگشت برای دانشجویانی که بعد از ۲۰۱۹ رفته‌اند وجود ندارد
حق دوست تاکید کرد: خانواده‌هایی که بعد از ۲۰۱۹ آگاهانه فرزندان خودشان را به خارج فرستاده بودند، می‌دانستند که امکان بازگشت وجود ندارد. ما هم در برابر فشارها مقاومت می‌کنیم و باید تاکید کنم که امکان بازگشت برای دانشجویانی که بعد از ۲۰۱۹ رفته‌اند وجود ندارد.
وی درباره این سئوال که چرا شیوه نامه آموزش مجازی و آزمون‌ها از سوی وزارت بهداشت تهیه نمی‌شود و دانشگاه‌ها به اختیار خودشان شیوه برگزاری آزمون را تهیه می‌کنند، گفت: مختصات آموزش مجازی و آزمون‌ها از سوی یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان هماهنگ کننده در حال جمع آوری است و نقطه نظرات دانشجویان هم در این زمینه جمع آوری می‌شود.
نقص‌های آموزش مجازی را می‌پذیرم
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نقص‌های آموزش مجازی را می‌پذیرم و به هر حال تجربه اول است. اما مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و ما وظیفه داریم که سیستم آموزشی کیفیت را تضمین کند و امتحانات یکی از ارکان اصلی تضمین کیفیت است. در ترم پیش معدل دانشجویان سه نمره افزایش پیدا کرده است که این موضوع نشان می‌دهد مشکلاتی هم از سوی دانشجویان وجود دارد.
شیوه نامه تغییرات برای پایان نامه‌های دانشجویان دکتری عمومی به نفع دانشجویان است
وی درباره شیوه نامه تغییرات برای پایان نامه‌های دانشجویان دکتری عمومی گفت: این شیوه نامه بسیار به نفع دانشجویان است و پیشنهاد می‌کنم دانشجویان این موضوع را به عنوان مطالبه مطرح و آن را به صورت مستند دنبال کنند. به جای پایان نامه‌هایی که ممکن است کارآیی نداشته باشد می‌توانند در مطب‌ها و خیریه‌ها فعالیت کنند و آن را مستند کنند.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top