چاپ خبر

دانشگاه پیام نور زمینه ادامه تحصیل برای همه را فراهم کرده است

پایگاه خبری PNUNA : رئیس دانشگاه پیام نور گفت: پیام اصلی دانشگاه پیام نور تحصیل برای همه، همه‌جا و همه وقت است و از دو طریق کنکور سراسری و آزمون فراگیر در داخل و خارج کشور دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش اخبار پیام نور ( PNUNA ) : حسن زیاری در بیست و سومین کنفرانس انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، افزود: انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز در سال 1987 تأسیس شد و دانشگاه پیام نور از همان زمان به عضویت این انجمن درآمد و از آن زمان تاکنون شاهد رشد و شکوفایی سریع انجمن و موسسات عضو آن در منطقه آسیا و توسعه کمی و کیفی دانشگاه پیام نور در کشور هستیم.
وی افزود: انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز در ابتدا فقط 6 عضو در آسیا داشت، در حالی که اکنون دارای 43 عضو پیوسته، 13 عضو وابسته و 2 عضو انفرادی از کشورهای آسیایی، اروپایی، آفریقایی و غیره است. تمام دانشگاه‌های عضو انجمن خدمات درخشانی به نظام‌های آموزش عالی کشورهای خود کرده‌اند و در آینده نیز نقش تعیین کننده‌ای در اشاعه آموزش، دانش و تربیت نیروی انسانی متخصص ایفا خواهند کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: دانشگاه پیام نور در بدو تأسیس با پذیرش 5 هزار دانشجو در 28 مرکز آموزشی فعالیت خود را آغاز کرد.زیاری گفت: تحقیقاتی که قبل از شروع فعالیت این دانشگاه در نقاط مختلف جهان صورت پذیرفته بود نشانگر توان بالقوه در خور توجه نظام آموز باز و از راه دور در تربیت دانش‌آموزان به صورت انبوه با هزینه کمتر و گستره پوششی بیشتر از نظام آموزش عالی بود.
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: هنوز چند سالی از تأسیس این دانشگاه نگذشته بود که خیل عظیمی از علاقه‌مندان به تحصیل ساکن شهرهای کوچک و نقاط دوردست دریافتند که دانشگاه پیام نور می‌تواند آرزوی دیرینه آنها را برای دستیابی به تحصیلات عالی تحقق بخشد.
وی درباره اهداف دانشگاه پیام نور گفت: همگانی کردن آموزش عالی و ارتقا سطح علمی و فرهنگی جامعه، تسهیل دسترسی برابر فرصت‌های آموزش عالی همگان کاملاً از محدودیت‌ها و فراهم آوردن امکان ادامه تحصیل دانشگاهی برای علاقه‌مندان به‌ویژه در مناطق محروم و فراهم آوردن زمینه استفاده از امکانات بالقوه که در نظام آموزشی متعارف کمتر به آن توجه شده است را از اهداف دانشگاه پیام نور اعلام کرد.
زیاری گفت: دانشگاه پیام نور عملاً به اثبات رسانده است که با سرمایه‌گذاری و حمایت فراگیر مردمی قادر است نقش بسزایی در افزایش ظرفیت پذیرش و ارائه آموزش عالی در شهرهای کوچک و نقاط دورافتاده داشته باشد به‌علاوه تمام کسانی‌که به‌خاطر تعهدات شغلی امکان حضور در دانشگاه‌های کشور را ندارند نیز می‌توانند در دانشگاه پیام نور به تحصیل بپردازند.
وی ادامه داد: اکنون با نگاهی گذرا به کارنامه دانشگاه پیام نور در سالهای گذشته درمی‌یابیم که نظام آموزش از راه دور یکی از موفق‌ترین شیوه‌های آموزشی برای افزایش سریع ظرفیت پذیرش و تربیت انبوه فارغ‌التحصیلان با هزینه کمتر از نظام آموزش عالی متداول است زیاری گفت: پاسخگویی به نیازهای طیف وسیعی از مشتاقان به تحصیل که به دلایل گوناگون قادر به حضور در مراکز آموزش عالی نیستند نیز از ویژگی‌های تحسین برانگیز این نظام آموزشی است.
وی درباره روش‌های پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور از دو طریق آزمون سراسری و دوره‌های فراگیر پذیرش می‌شوند.
وی گفت: آموزش الکترونیکی و اینترنتی که اصطلاحاً آموزش مجازی نامیده می‌شود شیوه‌ای از ارائه آموزش دانشگاهی است که با الگوبرداری از تجارب نوین آموزش از راه دور با استفاده از جدید‌ترین ابزارهای چند‌رسانه‌ای سازماندهی شده است در این شیوه آموزشی تمام آموزش‌های لازم از طریق لوح‌های فشرده و مواد آموزشی چند رسانه‌ای و استفاده از اینترنت ارائه می‌شود.
وی گفت: به طور کلی از ویژگی‌های مهم دوره‌های فراگیر غیرحضوری دسترسی تمام علاقهمندان به آموزش عالی در هر جا بدون ضرورت حضور در محل دانشگاه است و داوطلبان می‌توانند در دوره‌های فراگیر نیمه حضوری یا غیرحضوری مشارکت کرده و در امتحانات پایانی هر درس در حوزه‌های امتحانی شرکت کنند. دانشگاه علاوه بر تولید و توزیع کتاب‌های خودآموز، فیلم‌های آموزشی و لوح‌های فشرده پاور پوینت با همکاری اساتید متخصص و مجرب اقدام به ارائه دروس کرده و از طریق هماهنگی با شبکه آموزش سیما و راه‌اندازی سیستم تلفن گویا برای مشاوره تحصیلی و درسی پشتیبانی‌های ممکن برای تقویت بنیه علمی دانشپذیران و دانشجویان در دوره‌های غیرحضوری را فراهم می‌کنند.
وی درباره پذیرش دانشجو در مرکز هماهنگی و پذیرش بین‌المللی گفت: مرکز هماهنگی و پذیرش بین‌المللی از 2 طریق اقدام به جذب دانشجو می‌کند. از طریق پذیرش با شرط معدل و آزمون دوره‌های فراگیر، پذیرش با شرط معدل در 2 سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تمام متقاضیان اعم از ایرانی و غیرایرانی انجام می‌شود و جذب دانشجو برای دوره دکترای تخصصی بر اساس سوابق علمی و شرط معدل صرفاً برای داوطلبان خارجی که زبان دوم آن‌ها فارسی است قابل اجراست.
وی درباره پذیرش از طریق دوره‌های فراگیر در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: در صورتی‌که داوطلبان تحصیل در مرکز هماهنگی و پذیرش بین‌المللی دارای شرایط نباشد می‌توانند از طریق دوره‌های فراگیر در این مرکز به تحصیل خود ادامه دهند این مرکز در حال حاضر از 55 کشور جهان، هزار و 182 دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.
وی درباره عضویت دانشگاه پیام نور در انجمن‌ها و موسسات بین‌المللی گفت: دانشگاه پیام نور در اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام و انجمن بین‌المللی آموزش باز و از راه دور عضویت دارد از طرف دیگر تقاضای عضویت از انجمن‌ دانشگاه‌های آفریقا و انجمن‌ اروپایی آموزش از راه دور را دارد.
وی گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور در سال گذشته 92 مقاله در کنفرانس‌ها و همایش‌های بین‌المللی خارج از کشور ارائه کرده‌اند که غالبا به صورت شفاهی بوده است همچنین در سال گذشته 5 نفر از اعضای هیئت علمی برای طی دوره فرصت مطالعاتی به خارج از کشور عزیمت کردند.
وی گفت: پیام اصلی دانشگاه پیام نور تحصیل برای همه، همه‌جا و همه وقت است که با جذب اعضای هیئت علمی و پرسنل بسیار مجرب در تحکیم و تثبیت علمی‌ و فرهنگی دانشگاه و تولید علم و فناوری به دستاوردهای بزرگی دست یافته‌ایم که قطعاً در مدت حضور در کشور اسلامی خود شاهد این تحول خواهید بود.
وی تصریح کرد: تحولی که با تکیه بر آرمانها و ارزشهای امام راحل (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت‌های مردم نجیب و شریف ایران که دگربار در 22 خرداد سال جاری حماسه‌ای بی‌نظیر آفریدند و با حضور 85 درصدی در انتخابات مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان و زورگویان بین‌المللی زدند و ثابت کردند که ایران اسلامی ابرقدرتی ‌است که در حوزه‌های مختلف به قله‌های رفیع علمی و در منطقه و بین‌الملل جایگاهی وسیع و عمیق به ویژه در دل ملت‌های آزادیخواه ایجاد کرده است.
زیاری تصریح کرد: بی‌تردید بیست و سومین کنفرانس انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز فرصت مناسبی برای تبادل افکار، تجارب و یافته‌ها به منظور اجتناب از تکرار اشتباهات و توسعه بیش از پیش نظام آموزش باز و از راه دور خواهد داشت.
رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: خوشبختانه در سالهای اخیر دست‌اندرکاران آموزش عالی کشورهای مختلف به این واقعیت انکارناپذیر پی‌برده‌اند که در عصر انفجار علم و اطلاعات بهره‌برداری از ویژگی‌های آن نظام آموزش از راه دور و آموزش عالی و اتحاد آنها برای تحقق اهداف آموزش عالی در جهان الزامی است.
وی یادآور شد: از مهمترین محورهای همایش ارزیابی عملکرد اقتصادی و اجتماعی آموزش باز و از راه دور، ارزیابی عملکرد تحصیلی آموزش باز و از راه دور، ارزیابی تاثیر فناوری‌های نوین در نظام‌های آموزش باز و از راه دور، ارزیابی توسعه سازمانی و علمی در آموزش باز و از راه دور و افزایش همکاری میان این دو نظام ‌آموزش را می‌توان نام برد.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

12 آذر 1399 | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

20 آبان 1399 | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

16 آبان 1399 | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top