چاپ خبر
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد:

شورای گسترش در صدد حذف دانشگاه پیام نور تحت عنوان بازبینی اساسنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: برخی از اعضای شورای گسترش وزارت علوم ، تحت عنوان بازبینی اساس نامه دانشگاه پیام نور در حال حذف این دانشگاه هستند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) به نقل از مهر : دکتر قاسم جعفری ، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس به فعالیت برخی از اعضای شورای گسترش وزارت علوم برای حذف دانشگاه پیام نور اشاره کرد و یادآور شد: ما خبرهایی داریم که برخی از اعضای شورای گسترش یک هژمونی تحت عنوان بازبینی اساسنامه پیام نور ایجاد کرده اند و در حال حذف این دانشگاه هستند.

جعفری ادامه داد: پیام نور تنها دانشگاهی است که بومی پذیر بوده و در اقصا نقاط کشور قرار داشته و با شهریه کم  و کارکرد فرهنگی خوب در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که دانشجویان اقشار متوسط به پایین با دغدغه کمتر می توانند آنجا درس بخوانند،  افزود: در حال حاضر ۸۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند، متاسفانه نظرات افراد دراین زمینه نتیجه ای جز بی مهری کامل نسبت به این دانشگاه نداشته و نتیجه نهایی آن محدودیت یا حذف دانشگاه پیام نور خواهد بود که این کار اشتباهی است.

جعفری در توضیح حذف دانشگاه پیام نور اضافه کرد: وقتی عملا به سمت ایجاد محدودیت جدی برای این دانشگاه حرکت می شود، رشته ای ارایه نشده، فرصت پذیرش دانشجو گرفته شده، دوره فراگیر حذف می شود و دوره های تحصیلات تکمیلی ارایه نمی شود، بدین معنی است که آرام آرام به سوی حذف این دانشگاه به نفع برخی جاها که برای حضرات منافع شخصی دارد حرکت می شود که این کار خطرناکی برای نظام است.

وی افزود: با همه سرمایه گذاری که برای این دانشگاه شده، ما فکر می کنیم یک اشتباه استراتژیک تعمدا درحال رخ دادن است. بنابراین هشدار می دهیم دکتر فرهادی وزیر علوم مواظبت کند چون فکر می کنیم شاید خود وزیر خیلی متوجه این معنی نباشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش افزود: رئیس کمیسیون آموزش نیز در این زمینه مصاحبه کرده و هشدار لازم را ارایه کرده است بنده نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش هشدار داده و اعلام می کنم، عموم نمایندگان پیگیر این مساله هستند، نمایندگان باید بدانند اگر بدین صورت پیش رود فرزندان حوزه انتخابی آنهایی که دسترسی برای تحصیل در جای دیگر ندارند خود به خود دچار چالش خواهند شد.

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  آیا آزمون فراگیر ارشد سال بعد برگزار می شود؟( آیا مطمئن باشیم برگزار می شود؟)

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 اردیبهشت 1394 :

  دوست عزیز ما فردا نمیدونیم زنده ایم یا مرده!! سوالاتی میپرسید ها!!
  الله اعلم. فعلا هیچ تصمیمی برای حذف ارشد فراگیر نشده حتی صحبتی هم نشده

 2. نویسنده دیدگاه : محمد..دانشجوی پیام نور - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  دانشگاه پیام نور از چند جهت نسبت به سایر دانشگاههای غیر دولتی ارجحیت و برتری دارد.
  1. دانشگاهی است که سعی دارد دانشجویان بومی هر منطقه را پذیرش کند. حسن این کار توجه به ابعاد فرهنگی و اقتصادی برای دانشجو و خانواده دانشجو است.
  2.با توجه به دانشجو محور بودن پیام نور نه نمره محوری اکثریت دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه که در آزمون ارشد شرکت کرده یا میکنند توانسته اند نسبت به دانشجویان سایر مراکز علمی با رتبه و نمره بهتری قبول شوند.
  3.هزینه پایین و امکان برگزاری آزمون های مجازی و رتبه نخست دانشگاه پیام نور در برگزاری آزمون های مجازی خود بهترین نقطه قوت این دانشگاه است.
  4.متاسفانه در چند سال اخیر دانشگاه آزاد با بهره مندی از عوامل مختلف رقابت ناجوانمردانه ای جهت حذف دانشگاه پیام نور آغاز کرده است. که ان شاء الله با هوشیاری مردم و نماینده های خدوم ایشان این کار دانشگاه ثروتمندان و قدرت طلب نیز خنثی خواهد شد.

 3. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  من به عنوان یک دانشجوی پیام نور موافق این طرح هستم چون این دانشگاه با اینکه اسم نیمه دولتی رو یدک میکشه ولی از نظر علمی و فضای دانشگاهی که باید برای دانشجو فراهم باشه نیست . من با آقایون که میگن این دانشگاه “با شهریه کم و کارکرد فرهنگی خوب در حال فعالیت است” واقعا مخااف هستم ما هر سال شاهد افزایش شهریه هستیم و بجای اینکه استاد های خوب رو نگه دارن فراریشون می دن ما الان 3 سال به مرکز استان نامه مینویسیم که هیت علمی رشته ما رو عوض کنن ولی هیچ خبری نیست وقتی به رئیس دانشگاه مراجع می کنی میگه کاری از دست من بر نمیاد !
  دانشگاه های ما بودجه ندارد آن وقط از خودمان پول می گیرند و می گویند ما کار فرهنگی می کنیم !

 4. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  سلام
  خواستم به عرض کسانی که فقط در یک سیستم(یا در پیام نور و دانشگاه ملی و یا در دانشگاه آزاد) درس خوانده اند با کمال تواضع و به صورت نقد منصفانه نکاتی را عرض کنم:
  بنده هم در دانشگاه ملی هم در دانشگاه پیام نور تحصیل کرده ام و از هر دو دانشگاه مدرک لیسانس گرفته ام و هم از خویشاوندان درجه یک من در دانشگاه آزاد درحال تحصیل هستند.تقریبا می توانم بی طرفانه و منصافانه نظر و تجربیات خودم را ارایه کنم.
  با بررسی این سه دانشگاه تا این لحظه به این نتیجه رسیده ام که به غیر ازچند دانشگاه مطرح کشور ،دانشگاه پیام نور از دیگر دانشگاه های ملی و آزاد بهتر است از نظر حجم مطالب علمی و قبولی در تحصیلات تکمیلی و شهریه ی معقول تر و توزیع جغرافیایی در اکثر نقاط کشور.
  برخی فکر می کنند که سوالات دانشگاه پیام نور فقط به شکل تستی است در پاسخ این دوستان باید عرض کنم که این مورد بستگی به رشته و عملی یا نظری بودن آن واحد درسی دارد.برخی رشته ها امتحانات تشریحی هم دارند. شاید بتوان گفت تنها ضعف پیام نور دروس خودخوان است آن هم ازنظر تشکیل نشدن کلاس برای این گونه دروس. که البته همین ویژگی خودخوان بودن گاهی برای برخی افراد حسن و مزیت به حساب می آید تا بتوانند از طولانی شدن دوره تحصیلشان در پیام نور بکاهند.
  اما از نظر حجم مطالب علمی و منابع واقعی که در امتحانات پایان ترم در دانشگاه های ملی و آزاد سوال طرح می شود باید گفت که اصلا قابل مقایسه با دانشگاه پیام نور نیست . در دانشگاه ملی و آزاد معمولا انتخاب منبع درسی با انتخاب و اختیار استاد است. و این که از چند صفحه باید امتحان پایان ترم گرفته شود نیز با اختیار و انتخاب استاد و با چانه زنی دانشجویان و گاهی تابع تعطیلات رسمی فراوان و تعطیلی های مناسبتی یا تعطیلی های احتمالی(مرخصی داشتن استاد و…) است.اما در دانشگاه پیام نور اگر از آسمان سنگ هم ببارد و اگر چندین روز کلاس های یک درس به خاطر حادثه ای تعطیل شود باز هم امتحان پایان ترم از صفحه یک تا پایان کتاب 400 یا گاهی 500 صفحه ای خواهد بود.بیشتر اوقات در دانشگاه آزاد استادان جزوه ای را به دانشجو معرفی می کنند و همان جزوه هم منبع امتحان پایان ترمشان است.بنابراین تعداد صفحاتی را که یک لیسانس پیام نور می خواند شاید بتوان دو ،سه و حتی چندین برابر یک لیسانس دانشگاه آزاد و ملی دانست.
  اما نباید از حق گذشت که نباید کیفیت فدای کمیت شود .اما گاهی کمیت منابع درسی برخی دانشگاه های نامبرده واقعا کم است به گونه ای که از دانشجویی که فارغ التحصیل شده اگر نام کتاب معروف و مهم رشته اش را بپرسی نمی داند چون جزوه ی استاد را خوانده است و بس.
  همین جا باید متذکر شوم که دانشگاه های ملی از نظر فضای آموزشی و کتابخانه های تجهیز شده به انواع کتب دانشگاهی شاید اندکی بهتر باشند . و البته دانشگاه آزاد هم گاهی به داد خانواده هایی می رسد که ترجیح می دهند دخترشان و شاید پسرشان در شهر خودشان و در نزدیک خانواده شان تحصیل کند تا این که بخواهد در دانشگاه ملی در یک شهر دور قبول شود و مشکلات دوری و غربت و … را تحمل کنند.
  البته مطمئنا هر کدام از دانشگاه های مذکور محاسن و معایب دیگر دارند که از دید بنده مغفول مانده است و می طلبد که اهل فن با نقد منصفانه به آن بنگرند.
  باید آسیب شناسی کنیم و محاسن هر دانشگاه را نگه داریم و معایبش را دور بریزیم.
  اما یادمان باشد اگر دانشگاه پیام نور را تعطیل کنیم عملا سد راه طبقات کم بضاعت و گاهی بی بضاعت برای ادامه ی تحصیلات شده ایم.بنده این مطالب را بی غرض عرض کردم امیدوارم به کسی برنخورده باشد.خدانگهدار.

 5. نویسنده دیدگاه : میثم - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  سلام
  بنده کارشناسی ارشد در 31 شهریور سال 93 فارغ التحصیل شدم.
  اما به دلیل مشکل مالی نتوانستم تسویه حساب نمایم.
  از طرفی هم معدلم بالاست.
  در طول این دو ،سه روزه با قسمت استعداد تحصیلی مرکز دانشگاه تهران تماس گرفتم گفتند که شما را مرکزتان دانش آموخته نکرده و ما در پایان سال 93 اسامی اعلام شده مراکز را رتبه بندی کردیم و به سازمان سنجش فرستادیم اما معدل شما از نفر اول اعلام شده بیشتر است.
  ایشان گفتند که ما کاری نمی توانیم بکنیم چون اسامی را اعلام کردیم فقط نهایتا می توانیم شما را نفر اول استانی اعلام کنیم و نمی توانیم نفر اول کشوری اعلام کنیم.
  درصورتی که ما طبق آیین نامه آموزشی که در ماده 62 آن به طور صریح اعلام کرده که با گذراندن کلیه دروس ، دانش آموخته دوره شناخته می شوید. اما این ها می گویند تا تسویه نکنید نمی توانیم شما را دانش آموخته حساب بکنیم.
  با این تفاسیر زحمات بنده در طول این دوسال به باد رفته چی کار باید بکنم به کجا باید مراجعه کنم برای حل مشکل چون الان دکتری هم برای مصاحبه دعوت شدم و این گواهی برتری کشوری می تواند برای بنده یک امتیاز محسوب بشود.
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 اردیبهشت 1394 :

  سلام
  بله درست گفتند. باید در سیستم اسم شما به عنوان فارغ التحصیل اعلام شود.
  تا زمانی هم که تسویه نکرده باشید در سیستم دانش آموخته ثبت نمی شوید. این یک امر طبیعی هست

 6. نویسنده دیدگاه : omidreza - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  سلام و عرض خسته نباشید

  1:دروس کاملا عملی که نمره دست خود استاده تا کی امکان ثبت نمره است؟
  2: آیا باز دروس عملی رو هم منفک کردن مثلا فقط دروسی مثلا پروژه و کارآموزی 2ترم فرصت دارنند آیا کلا همه ی دروس عملی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 اردیبهشت 1394 :

  سلام
  عملا در بخشنامه همچین توضیحی داده نشده ولی معمولا تا همون 2 نیمسال فرصت ثبت دارند

 7. نویسنده دیدگاه : ارشد - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1394

  به غیر از دانشگاههای دولتی وپیام نور بقیه دانشگاههای کشور هدفشان کسب مدرک است نه درک مطلب وارتقای سطح علم .

 8. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 20 اردیبهشت 1394

  سلام برای تحویل مدارک هر زمانی که تونستیم میتونیم مراجعه کنیم یا زمانش که بشه تماس می گیرند خبر میدن برای فارغ التحصیلی یا خودمون باید زنگ بزنیم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 اردیبهشت 1394 :

  سلام
  برای کارهای فارغ التحصیلی خودتون باید مراجعه کنید

 9. نویسنده دیدگاه : هادي - در تاریخ : 20 اردیبهشت 1394

  با سلام

  من نمیگم پیام نور خوبه یا اصلا بده فقط میگم کاش این دانشگاه هم مانند بقیه دانشگاهها اصلاح برگه ها دست خود استاد بود اونوقت خیلی بهتر میشد

 10. نویسنده دیدگاه : رسول - در تاریخ : 21 اردیبهشت 1394

  با سلام
  متاسفانه تفکرات کشور بسوی منفی ترین جاها سوق داده می شود دانشگاها بجای اینکه کیفیت آموزشی خود را بالا برده و از رقابت دریافت شهریه با لا گرفتن به سمت کم کردن شهریه باشند برای هم از رانت سیاست خط و نشان می کشند من برای خودم متاسفم در جامعه ای که بجای ساخت زیر بناها و اصلاح ساختارها هر روز مسئولین تیشه به ریشه این کشور می زنند و بجای فکر منافع ملی به فکر منافع جناحی و سیاسی خود هستند آیا انتخابات استانی یک مسئاله سیاسی نیست که با هدف جناحی و نه براساس عمران و پیگیری مطالبات مردم برنامه ریزی شده و آیا خودمسئولین عالی رتبه دانشگاه آزاد با استفاده از عوامل سیاسی برای حذف رقبا گام برنداشته اند نمی شود دانشگاه آزاد شهریه را پایین تر از پیام نور بیاورد و بجای فشار اقتصادی به اقشار مردم و ایجاد تورم در کشور به فکر پیشرفت نظام باشد هر چند گفته باشم آقای وزیر که مدارک دانشگاهی ما هم به درد لای جرز می خورند با این نظام آموزشی که داریم
  مدارس ابتدائی و راهنمایی ، دبیرستان بجای افزودن اطلاعات علمی و عملی دانش آموز و همچنین استفاده از انسان های با سواد در امر آموزش دانش آموز روز به روز با سیستم هایی که اجرا می کنند باعث بی سوادی دانش آموز و بی میلی معلم که گفته می شود شغل انبیاست می شود خیلی مسخره است معلم به عنوان نیروی پیمانکار باشد و یک فرد بی سوادی برای یک جامعه میلیونی (معلمان ) تصمیم گیری می کند ، آیا اینطور نیست که درکشورهای دیگر به دو گره پلیس و معلم بهای بیشتری داده می شود و حساسیت برای انتخاب آنها خیلی زیاد می باشد و آیا دربعضی از کشورها حتی برای فرزندان جامعه حساسیت بطوری نیست که از پذیرش دکتر زنان و زایمان در آن کشورها ممانعت بعمل می آید و اینها همه نشان از حساسیت برای نسل آینده و تربیت کنندگان آنها نیست و خیلی چراهای دیگر ….. لطفا بجای محدودیت به فکر کم کردن هزینه ها و کیفیت کار باشید در ضمن این را بدانید که صبر مردم هم حدی دارد و فکر نکنید که وقتی طوفان شود به فقیر و غنی و چپی و راستی و … رحم خواهد شد.

 11. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 21 اردیبهشت 1394

  خدا….کسانی رو که در صددحذف دانشگاه پیام نور هستن مابچه های کم درامد و فقیر کجا میتونیم درس بخونیم به غیر از دانشگاه پیام نور شهر خودمون اونم باشهریه کم پیام نور………خدا…….

 12. نویسنده دیدگاه : Bhai - در تاریخ : 22 اردیبهشت 1394

  شهریه پیام نور هم خیلی زیادیه من مقطع کارشناسی هستم این ترم یک میلین شهریه دارم

 13. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 25 اردیبهشت 1394

  با سلام
  من با نظر اقا محسن موافقم

 14. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 30 اردیبهشت 1394

  سلام خدمت همه دوستانی که این مطلب و می خونید
  احتمال قوی وجود مبنی بر حذف دانشگاه پیام نور هست و تا چند مدت دیگه عملی میشه چون دولت هزینه هاشو تا نصف کاهش داده و بودجه دولت کاملا نصف شده و اوضاع اقتصادی مونم که خودتون در جریانش هستید نیاز نیست مطرح کنم کمک بزرگی به جامع علمی کشور هست که ارگان های آموزشی که کاملا از سطح سواد. و علم فاقد رطبه هستن رو از نظام علمی کشور بردارن من خودم ترم اخر هستم و چهار سال زجر کشیدم تو این دانشگاه از مشخص نشدن نمرات بگیر تا مهمانی گرفتن و سر و کله زدن با استادای بی سوادش واقعا پیام نور چیزی جز پول حروم کردن نیست من تمام کسایی رو که میخوان پیام نور رو انتخاب کنن برای تحصیل نهی میکنم و خواهم کرد به نظر بنده ادم باید توی دولتی درس بخونه و اگر هم که راهی نداره بره ازاد و همین و بس وگرنه دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور در حد. آموزشگاهای ازاد هستن که مدرک میدن و سوادشون همین قدره و بس .از بستگان خود من هم در دانشگاه دولتی روانشناسی تهران درس می خوند که ترم اخر دانشگاهشون منحل شد و الان هم سر کار هست و هیچ مشکلی از لحاظ مدرک نداره و کسایی مثل من لطفا حراسی نداشته باشن راجع به مدرکشون که بی اعتبار هست و میتونن ازش استفاده کنند فقط از بعدد از منحل شدن دانشگاه دیگه دانشجوی جدید نمیگیرن و همینا ای که موندن و فارغ تخصیل میکنن میره
  یا حق ببخشید زیاد حرف زدم

 15. نویسنده دیدگاه : محمدرضا - در تاریخ : 16 خرداد 1394

  سلام خدمت شما . می بخشید که سوالم را در اینجا مطرح میکنم اما از شما خواهشمندم پاسخ من را بدهید:
  من اخیرا شهریه خود را پرداخت نمودم و بدهی خود را به صفر رساندم اما امروز که به سیستم گلستان آمدم باز برای من دویست و شصت هزار تومان بدهی زده اند . ممکنه بفرمایید به چه قصدی دوباره از من شهریه مطالبه کرده اند ؟!!

  خواهشمندم پاسخ من را بدهید . با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 خرداد 1394 :

  سلام
  اگر مهمان گرفته اید مربوط به مهمان شدن شما می باشد

 16. نویسنده دیدگاه : رامبد - در تاریخ : 5 تیر 1394

  فقط باند و جناحی بازیه. من هم در دولتی روزانه درس خواندم و هم در پیام نور در حال خواندنم. اینجا دروس خیلی سختتر و منابع معتبر در و وقت خواندن بیشتر است.در کلاس اساتید مثل دوران مدرسه درس میدن.بصورت یکطرفه بدون خلاقیت تدریس .مطالب حفظ شده. بدور از مسایل کاربردی جامعه. اساتید بی ذوق.دانشجویان بی حال.تلف وقت در کلاسها…باز هم میگویم این موضوع فقط وفقط باند بازی و جناحیه.متاسفم برای دولت امید.

 17. نویسنده دیدگاه : امید - در تاریخ : 5 تیر 1394

  از این به بعد دانشجویان پیام نور هر روز باید خود را آماده خبرهای بد برای دانشگاهشان کنند.تا ما را بزور به دانشگاه آزاد نبرند ول کن نیستند.

 18. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 6 تیر 1394

  سیستم امتحانات پایانی پیام نور کاملا استاندارده و سفارش پذیر نیست و مدرکش در بین مردم معتبر تره و مثل دانشگاههای دیگه سلیقه ای نیست

 19. نویسنده دیدگاه : محسن م - در تاریخ : 6 تیر 1394

  ای کاش بجای این کار برای تقویت این دانشگاه که عمده بار آموزش عالی را به دوش می کشه کاری می کردن.
  بخش دولتی داره بخاطر دانشگاه آزاد تیشه به ریشه خودش می زنه. این وسط دانشگاههای غیر انتفاعی هم خیلی برد می کنن. و دانشجو بشدت متضرر می شه.

 20. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 6 تیر 1394

  با سلام
  در مورد دانشگاه پیام نور باید به اطلاع دانشجوهای دانشگاه برسونم که شهریه اشون همش میره به خزانه دولت و دولت متاسفانه تنها بخشی از اون رو به دانشگاه برمیگردونه و مابقیشو الله و اعلم! برای همین دانشگاه در تامین امکانات برای دانشجوهاش با مشکل شدید مواجه شده. دانشجوهای پیام نور همونطور که خیلی از دوستان گفتن کل کتاب رو مطالعه میکنن و از نظر علمی پایین تر از دانشگاه های دیگه نیستن. یه نکته دیگه اینکه در پیام نور هر کسی میتونه رشته مورد علاقه اش رو انتخاب کنه و اگه تواناییشو داشته باشه اون رشته رو تموم کنه خیلی از دوستان دانشجوی پیام نور که خودشونو با فلان دانشگاه دولتی مقایسه میکنن بهتره یادشون باشه که اگه پیام نور نبود اونا شاید اصلا شانس ادامه تحصیل تو دانشگاه دولتی رو پیدا نمیکردن بهتره برن کارنامه کنکورشون رو یه بار دیگه نگاه کنن بعدا خودشون رو با دانشجوی مثلا صنعتی شریف مقایسه کنن. بهتره برن از اونایی که 10-15 سال پیش کنکور میدادن بپرسن.

 21. نویسنده دیدگاه : علی علوی دانشجوی دکتری - در تاریخ : 8 تیر 1394

  هر دم از این یار بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد . از این دولتی که همه هم و غم و همه تولید و تجارت و همه اشتغال و استخدام و همه و همه را به خاطر رفع تحریم ها راکد گذاشته بعید نیست . اما در مورد حذف دانشگاه پیام نور این کار به ضرر هم دولت و هم ملت می باشند لطفا مسئولین گسترش آموزش عالی بهتر بیندیشند .

 22. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 30 آذر 1394

  باباکی میگه پیام نورخوبه من ترم 7هستم 7سال برام گذشت این پیام زوره نه پیام نوراون مسولین که ادعاخوب بودن پیام نوردارن باارامش تومنزلشون نشستن فکردانشجونمیکنن چی میکشه دانشگاهی دیگه بایه جزوه درس میخونن ولی وقت امتحاناماچطوربادوروزفرجه کتاب 400صفحه ای روبخونیم اونم اونقدرسخت میدن سولاروانگارجنگ دارن بامابه نظرمن یااین پیام نورتخته کنیدیااین سیستمش وعوص کنید

 23. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 30 آذر 1394

  پیام نورکلاسهاش معلوم هستن نه اموزشش معلومه نه استادش فقط بایدخودمون تلاش کنیم کجایه دنیاایجوردانشگاهی وجودداره بابامنحلش کنیدبره یاسیستمش عوض کنید بشه استادی

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

18 آذر 1395 | کد خبر : 47282

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

پیام نورنا : ثبت نام آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری( Ph.D) سال 1396 دانشگاه ها آغاز شد / لینک ثبت نام + دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

16 آذر 1395 | کد خبر : 47142

چگونگی ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور پذیرش سال 95 تا 18 آذرماه تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

14 آذر 1395 | کد خبر : 46999

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن ماه سال 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش تمدید شد.

22 آبان 1395 | کد خبر : 45860

هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم باید بدانید/

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم مجددا توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

17 آبان 1395 | کد خبر : 45677

پست تبلیغاتی /

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

پست تبلیغاتی : این یک پست تبلیغاتی می باشد و مسئولیت تمام مطالب آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.

 • دیدگاه‌ها برای دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی) بسته هستند
 • ادامه خبر ...
11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

5 شهریور 1395 | کد خبر : 41444

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
»آزمون آنلاين آيين نامه - نمونه سوال آيين نامه
» ترجمه تخصصی متون
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top