آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

سایت پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

 

 

برای ادامه بحث و گفتگو در مورد این موضوع مراجعه کنید به:

 تمدید مهلت انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور– کلیک کنید

 

 

 


 

قبل از انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور شهریه ثابت باید پرداخت شود تا بتوانید اقدام به انتخاب واحد کنید

 

کاملترین راهنمای تصویری پرداخت شهریه پیام نور – کلیک کنید

 

اگر شهریه را به صورت حضوری در بانک – خودپرداز – تلفن بانک پرداخت کرده اید ، معمولا 48 الی 72 ساعت زمان می برد تا پرداختی شما در سیستم گلستان پیام نور ثبت شود.اگر به صورت اینترنتی پرداخت کرده اید بین 2 الی 5 ساعت زمان می برد پس صبور باشید تا ثبت شود.


به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور بر اساس تقویم آموزشی سال تحصیلی 95-1394 پیام نور از 30 دی ماه 1394 آغاز و تا 18 بهمن ماه 1394 از طریق سایت گلستان به نشانی http://reg.pnu.ac.ir ادامه خواهد داشت.

 

پاسخ به سوالات متداول انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور

 

با مراجعه به سایت گلستان پیام نور می توانید از تاریخ و ساعت دقیق مراجعه خود به سایت گلستان برای انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور مطلع شوید.

 

مدت زمان انتخاب واحد هر دانشجو 72 ساعت (3روز) بعد از زمان تعیین شده برای دانشجو می باشد

(در روزهای آخر مجددا انتخاب واحد برای همه دانشجویان باز می شود)

 


کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه ثابت و بدهی قبلی خود می باشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از مسیر زیر نسبت به دریافت گزارش 163 (فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور) اقدام نمایید:

منوی اصلی –> آموزش –> گزارش های آموزش –> شهریه –> لیست ها و آمارها–> فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور

 

کلیه دانشجویان موظف به تکمیل و بازبینی اطلاعات شخصی خود (اعم از کد ملی، شماره شناسنامه و …) میباشد لذا دانشجویان نسبت به تایید اطلاعات اصلی خود از مسیر زیر اقدام نمایید در غیر اینصورت قادر به انتخاب واحد نیستند:

آموزش > دانشجو > مشخصات دانشجو > تکمیل و تایید اطلاعات شخصی دانشجو

 


اطلاعیه مهم در مورد تعداد واحد قابل اخذ در انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور :

حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم جدید بر اساس جدیدترین آیین نامه دانشگاه پیام نور طبق جدول زیر انجام می شود.

 

سقف انتخاب واحد ترمی در کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 

* دانشجویانی که به هر دلیل ( اعم از مرخصی تحصیلی – عدم حضور در کل امتحانات ترم قبل و … ) فاقد معدل ترم قبل می باشند , انتخاب واحد خود را بر اساس معدل آخرین ترم تحصیلی خود انجام دهند.

* بر اساس آیین نامه جدید دانشگاه ، دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی بشرط فراغت (حداکثر 24 واحد درسی برای فارغ التحصیلی) می تواند بدون توجه به معدل نیمسال قبلی خود تا حداکثر 24 واحد درسی اخد نماید.

* در صورتی که نمرات دانشجویی در نیمسال قبل قطعی نشده باشد ، دانشجو باید ضمن پیگیری جهت قطعی شدن نمره خود ، با محاسبه دستی معدل ، نسبت به انتخاب واحد با معیارهای مذکور اقدام نماید .

* چنانچه دانشجو به هر دلیلی (سهوا و یا باز بودت سایت به علت بروز شدن و … ) ، بیشتر از حد مجاز انتخاب واحد نماید و یا پیش نیازها را رعایت نکند ، در این صورت واحدهای مازاد و عدم رعایت پیش نیاز پذیرفته نمی شود ، ضمن اینکه دانشجو شهریه را از دست می دهد .

تبصره : چنانچه دانشجویی درس پیشنیاز را یک بار مردود شده باشد ، می تواند آن درس را با درس بعدی (پس نیاز) به طور همزمان انتخاب نماید . در این صورت چنانچه دانشجو درس پس نیاز را گذرانده ولی درس پیش نیاز را مردود شود ، درس پس نیاز پذیرفته می شود اما باید بلافاصله در نیمسال بعدی ، درس پیش نیاز را تا دریافت نمره قبولی انتخاب نماید .

* چنانچه برای دانشجویان نیمسال آخردرس یا دروسی ارائه نشده باشد ، این افراد بایستی در زمان انتخاب واحد نسبت به انتخاب واحدهای ارائه شده اقدام نموده و سپس با مراجعه به کارشناس رشته تقاضای خود را برای ارائه دروس باقیمانده بدهند تا در زمان حذف و اضافه نسبت به ارائه آنها اقدام گردد .

* دانشجویانی که فقط 2 درس نظری باقیمانده جهت اتمام تحصیلات کارشناسی دارند ، نیازی به انتخاب واحد ندارند .این افراد با مراجعه به کارشناس رشته خود ، نسبت به دریافت فرم تکدرس اقدام نمایند.

 

نکات مهم در خصوص انتخاب واحد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

1- برای ورودی های نیمسال دوم 93-92 به قبل حداکثر واحد قابل اخذ 14 واحد و برای ورودی های نیمسال اول 94-93 به بعد حداکثر واحد قابل اخذ 12 واحد درسی می باشد (آیین نامه جدید آموزشی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور)
2- تکدرس فقط به دانشجویان شیوه آموزش محور که تنها یک درس نظری باقیمانده دارند تعلق می گیرد .
3- دانشجویان می توانند فقط یک درس (بجز درس روش تحقیق) را با پایان نامه اخذ نمایند .
4- دانشجو بایستی تا زمان دفاع ، درس پایان نامه را در زمان انتخاب واحد هر نیمسال ، در سیستم گلستان انتخاب نماید ، در غیر اینصورت عدم مراجعه تلقی خواهد شد .
5- انتخاب واحد و رعایت پیش نیاز بر اساس برنامه ارائه دروس و ورودی هر رشته الزامی می باشد .


توجه : ممکن از در زمان ورود به قسمت انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور با خطاهای زیر مواجه شوید:

 

پاسخ به سوالات متداول انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور – کلیک کنید

 


۱- انتخاب واحد بر اساس نوبت دهی در سایت گلستان انجام خواهد شد،لذا توصیه می شود دانشجویان با ورود به سایت گلستان از زمان دقیق انتخاب واحد خود مطلع شوند.

۲- تاریخ حذف و اضافه 26 بهمن ماه 1394 لغایت 4 اسفندماه 1394 خواهد بود.

۳- به دانشجویان توصیه می شود قبل از انتخاب دروس خود،ابتدا از سر فصل دروس رشته خود و نیز منابع درسی آگاهی کامل حاصل نمایند.( موکدا به دانشجویان توصیه می شود چنانچه کتابهای درسی خود را از دانشجویان ترمهای قبل تهیه می کنند حتما آنها را با وضعیت منابع درسی رشته خود تطبیق دهند.)

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-1394 پیام نور

 

4- مسئولیت عدم رعایت پیشنیاز و سقف واحد حتی در صورتی که سیستم به دانشجو اخطار ندهد به عهده دانشجو می باشد و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.و دانشجویان ملزم به رعایت این بند می باشند. (پیش نیاز ها و هم نیاز ها در قسمت لیست ارائه دروس ذکر شده اند)

۵- دانشجویانی که سنوات تحصیلی آنان به پایان رسیده حق انتخاب واحد ندارند و برای تعیین تکلیف خود به کارشناس رشته مراجعه نمایند.

6- با توجه به تغییرات پیش آمده در دروس عمومی ، دانشجویان قبل از انتخاب دروس عمومی لیست و شرایط این دروس را از قسمت زیر دقیقا مطالعه نمایند.

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجو باید بگذراند

 

7- دانشجویانی که بدهی شهریه دارند ، منوهای ثبت نام برایشان غیرفعال می باشد و امکان انتخاب واحد ندارد. بعد از واریز شهریه 48 الی 72 ساعت زمان لازم است تا منوهای ثبت نام برایشان فعال شود.

 


 

کاملترین راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 

برای انتخاب واحد باید به طریقه زیر عمل کرد:

 

سرور اصلی سیستم گلستان دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

سرور شماره 1 سیستم گلستان دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 

– به سایت http://reg.pnu.ac.ir بروید ( توجه داشته باشید دسترسی به سایت انتخاب واحد گلستان فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر – مرورگر اصلی ویندوز – امکان پذیر می باشد)

 

1- نحوه اطلاع از تاریخ دقیق ثبت انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور :

کلیه دانشجویان گرامی می توانند برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام خود پس از ورود به پروفایل خود در سیستم گلستان , با کلیک برروی گزینه ( ثبت نام >عملیات ثبت نام >ثبت نام اصلی ) از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوند در صورتیکه زمان ثبت نام دانشجو فرا نرسیده باشد پس از ورود دانشجو به فرم ثبت نام زمان ثبت نام به صورت خطا به دانشجو اعلام می گردد.

 

۲-نحوه ثبت نام:

دانشجو می توانید پس ازورود به سیستم با طی مسیر زیر نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نماید:

ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی

 

الف) انتخاب درس از جدول پایین فرم : در این جدول لیست دروس ارائه شده توسط مرکز با توجه به رشته دانشجو نمایش می یابد.برای انتخاب یک درس کافی است برروی درس در جدول پایین فرم کلیک کنید تا درس به جدول بالای فرم منتقل وانتخاب شود .

ب) بررسی وضعیت دروس انتخابی: برای بررسی وضعیت دروس انتخابی می توانید از کلید« بررسی تغییرات» در پایین فرم استفاده کنید.در صورت وجود هر گونه خطا در درخواست دانشجو نظیر تداخل امتحانی و نظایرآن هیچ کدام از دروس قابل ثبت نخواهد بود.

ت) ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات» ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»پس از انتخاب و بررسی دروس می توانید نسبت به ثبت دروس در دست ثبت نام با کلیک بر روی کلید اعمال تغییرات اقدام نمایید.

ج) رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز براساس برنامه 8 ترمه رشته مربوطه الزامی و عدم رعایت در این موارد موجب حذف درس از انتهای برگه انتخاب واحد وحتی در زمان فراغت از تحصیل خواهد شد.

د) انتخاب دروس باید بر اساس کد درس ،رشته و گروه مربوطه انجام شود واخذ درسی خارج از این موارد قابل پذیرش نخواهد بود.

 

تــــــــــــــــــذکــــــــــــــــرات مهـــــــــــــــــم:

توجه۱: عدم کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات » به منزله حذف انتخاب واحد است.

توجه۲: وجود خطا برای یک یا چند درس مانع ثبت سایر دروس است. بنابراین لازم است در صورت وجود خطا دروس خطا دار را حذف و سایر دروس را ثبت کنند.

مراحل۲٫۱ به طور متوالی و چندین بار برای هر دانشجو قابل انجام است،بنابراین به دانشجویان گرامی پیشنهاد می گردد ابتدا نسبت به ثبت دروس بدون اشکال خود اقدام نموده و سپس وضعیت سایر دروس خود را مشخص کنند.

 


در همین زمینه بخوانید:

پاسخ به سوالات متداول انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور

تقویم آموزشی سال تحصیلی 95-1394 دانشگاه پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور

برنامه امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 95-94 دانشگاه پیام نور

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجویان پیام نور باید بگذراند

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام این که میگید نمرات بعد از ساعت 12 شب اعمال میشه و قابل مشاهئه میشه شامل نمرات تشریحی و عملی که دس استاد هست هم میشه یا فقط نمرات امتحانات تستی اینجوریه؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  اون برای اعمال اصلاحات از طرف مرکز آزمون هست

 2. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام
  من یه درس دارم میخوام معرفی به استاد بگیریم بایستی انتخاب واحد کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  خیر باید در بازه زمانی معرفی به استاد انرا از طریق سایت ثبت کنید (پیشخوان خدمت)

 3. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام .ممنون میشم به سوالم جواب بدین . برای اخذ پروزه خطای عدم گذراندن 100واحد رو میده . میخواستم بدونم این چه نوع خطایی؟؟ربطی به پیشنیاز و هم نیاز نداره؟من 2رشترو بطور همزمان میخونم اگ ترم بعد واحدامو تطبیق بدم درسم تموم میشه.میتونم درخواست بدم ک این خطارو برطرف کنن؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  ربط به این داره که برای اخذ این درس باید حداقل 100 واحد درسی گذرانده باشید تا بتوانید این درس رو اخذ کنید

 4. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام،خواستم‌بدونم معمولا کلاس ها از چه تاریخی شروع میشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  در هر مرکزی متفاوت است ولی به صورت رسمی از 7 بهمن ماه

 5. نویسنده دیدگاه : samira - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام

  روز بخیر

  من مدیریت بازرگانی تهران غرب قبول شدم.
  با توجه به شاغل بودنم، میتونم تمام کلاسها رو بصورت خودخوان (به جز دروسی که واحد عملی دارن) بگیرم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  حضور در کلاسهای پیام نور اختیاری می باشد بجز دروسی که واحد عملی دارد و دروسی که فاقد منبع می باشد

 6. نویسنده دیدگاه : علیرضا - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  با سلام
  با توجه به فرا رسیدن زمان انتخاب واحد سریعا پیگیری بفرمایید و بصورت یک خبر در سایت درج کنید:

  متاسفانه با ابلاغ سازمان مرکزی به واحدها، ارائه دروس به صورت خود خوان حذف شده است، و این برخلاف رسالت پیام نور میباشد که دروس میتوانید بصورت غیر حضوری برگزار گردد.
  همچنین بعضی از دروس کمتر از پنج دانشجوی متقاضی دارند و عملا واحد موردنظر نمیتواند برای 5 نفر کلاس حضوری تشکیل دهد. با توجه به اینکه طراحی سوالات در پایان ترم به صورت سراسری میباشد، بنابراین نیازی نیست که برای تمامی دروس کلاس حضوری برگزار گردد، و با توجه به پیش نیاز یا هم نیاز بودن بیشتر دروس ، این تصمیم تنها موجب میشود اکثر دانشجویان نتوانند تعداد واحد مورد نیازشون رو اخذ کنند، و سنوات تحصیلی شون بدون دلیل زیاد بشه، و عقب بیفتند.

  با تشکر

 7. نویسنده دیدگاه : nima - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام من دانشجو واحد رامسر هستم ولی اکثر درسا واحد قم هست چه کار باید بکنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  دروس الکترونیکی هست اونا.کلاسهایش به صورت مجازی و اینترنتی برگزار می شود ولی امتحانش در همان مرکز اصلی خودتان می باشد

 8. نویسنده دیدگاه : جواد - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  با سلام و خسته نباشید
  زمان انتخاب واحد من رو ششم و بعد از ظهر در سایت قرار دادن . خواستم بدونم هفتم ویا هشتم میتونم جهت انتخاب واحد مراجعه کنم ؟ وزمان انتخاب واحد تو سیستم تا چه وقت فعال هست؟ ممنون از پاسخ هاتون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  زمان انتخاب واحد تمدید می شود نگران نباشید

 9. نویسنده دیدگاه : Maryam - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  من این ترم درس هایی دارم که تایید نشدن وباعث شد که نتونم بیشتر از ۱۴ واحد بردارم به اموزش مراجعه کردم گفتند تو حذف واضافه بقیه شو بردار ولی این ترم تو برگه انتخاب واحد نوشته تا تاریخ ۲۵/۱۱ باید تسویه حساب کنی و اگر تسویه نشه ثبت نامم قطعی نمیشه و امکان حذف واضافه وشرکت در ازمون پایان ترم غیر فعال میشه این در حالی که تاریخ حذف واضافه ۲۶/۱۱ هست من باید چیکار کنم تسویه کنم بعد درس هایی که اضاف کردم پرداخت کنم یا صبر کنم بعد از حذف و اضافه تسویه کنم لطفا جواب بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  بله باید تا 25 بهمن ماه تسویه حساب کنید تا بتوانید در حذف و اضافه ف انتخاب واحد خود را اصلاح کنید

 10. نویسنده دیدگاه : سانسکریت - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  با سلام در این ترم جهت ثبت نام بنده کلا 2 درس قرار داده شده و نمی توانم بیشتر از 5واحد اخذ نمایم راهکار برای شرایط اینجانب چیست لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 11. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  با سلام
  درس مهندسی محیط زیست که ترم قبل ارائه شده بود رو به علت غیبت امتحان ندادم.این ترم اصلا در لیست دروسم نیست که بردارم ولی تو برنامه امتحاناتی که توی سایت قرار دادید تاریخ امتحانش مشخصه.
  من چیکار باید بکنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام.واقعا باید شهریه متغیر رو تا 25 بهمن بریزیم؟:(

 13. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سالم من جزسی قران را سه بار انتخاب کردم اما در امتحانش شرکت نکردم زمان فارغ تحصیلی مشکلی پیش نمی ایید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  خیر مشکلی ندادر

 14. نویسنده دیدگاه : nima - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  ممنون از پاسخگوییتون این دروس الکترونیکی که فرمودید کلاس مجازی برگزار میشه نمره میانترم چطور میدن؟ امتحان میانترم در محل امتحان خودم هست یا اونم الکترونیکیه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  دست استاد هست ممکنه امتحان میان ترم بگیرند و یا ممکن است تحقیقی و … به شما بدهند

 15. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  در دام توام ای پیام نور یا دانه ده یا بکش یا از قفس ازاد کن

 16. نویسنده دیدگاه : مونا - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام به من انتشارات دانشگاه گفت واسه انتخاب واحد7 بهمن بیا اما زمان انتخاب واحد که تا 6بهمن هس؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  به سایت گلستان مراجعه کنید و ببینید ه تاریخی برای انتخاب واحد شما ذکر شده
  وقت قانونی تا 6 بهمن ماه هست ولی مهلت تمدید خواهد شد

 17. نویسنده دیدگاه : molod - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  با سلام روی سیستم دوتا از درس هامو برام زده تایید نشده باید چیکارکنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  دوست عزیز صبور باشید تایید می شود. نگران نباشید

 18. نویسنده دیدگاه : شهبازی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  باسلام
  اولاً واقعاً از شما سپاسگزارم که اینهمه وقت میزارید و جواب همه دوستان رو میدین
  من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم الان 3تا درس جبرانی باقی مونده و پروپوزال، سوالم اینه که آیا توی تابستون میتونم پایان نامه رو بردارم و همون موقع هم دفاع کنم؟
  چون اگه خدا بخواد مهر ماه باید کلاسهای دکتری رو بشینم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  سلام
  اگر ارائه شود بله می توانید

 19. نویسنده دیدگاه : صدف - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام من میخوام انتخاب واحد کنم شهریه ثابت هم پرداخت کردم ولی درسهای اختصاصی واسم ارائه نشده.چیکار کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1394 :

  ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 20. نویسنده دیدگاه : mahdi - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام خدمت دوستان بیام نوری عزیز
  خبرتسویه شهریه متغیرتا25بهمن بین دانشجوهای بیام نوری حسابی صداکرده وعده ای ازدانشجویان هم درخواست تهیه گزارش درمورداین موضوع رابه باشگاه خبرنگاران جوان اخبارساعت19شبکه یک داده اند.ازطرفی هم اگرامروزبه سیستم گلستان سرزده باشیدمی بینیدبعدازاحضارنظردانشجویان درمورداین موضوع که این اطلاعیه واطلاعیه برداخت وام شهریه متغیرتوسط بانک تجارت درواقع یا روشی هست برای افزایش غیرمستقیم شهریه متغیریااینکه قراردادی هست بابانک تجارت برای سودبردن این بانک متن اطلاعیه عوض شده یعنی درواقع ازاون لحن تند اولیه این اطلاعیه کاسته شده است.می بینیدکه اعتراض واقدام همگانی جواب میده.لطفابقیه هم درخواست تهیه گزارش درمورداین موضوع روبه دوروش زیربه باشگاه خبرنگاران جوان
  بدهند.باتشکر
  newsroom@yjc.ir

 21. نویسنده دیدگاه : arezou - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام خسته نباشید .میگم واسه انتخاب واحد هرکافی نتی بریم مشکلی نیست؟بد اونوقت همون موقع ک انتخاب واحدو ثبت نام کردیم سیستم گلستان برنامه شروع کلاسارو بهمون میده یا باید بریم دانشگاه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  مشکلی ندارد. خودتان هم می توانید انجام دهید کار سختی نیست!!
  برنامه کلاسی رو باید از سایت مرکز قبولی خود دریافت کنید

 22. نویسنده دیدگاه : میثم - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام ببخشید من یه سوال دیکه ای هم داشتم،سایت دانشگاهم مراجعه حضوری رو زده تا 5 بهمن منم تا هشتم نمیتونم برسم شهر مربوطه،با توجه به اینکه انتخاب واحد تمدید خواهد شد من میتونم 8 بهمن مراجعه کنم؟!مشکل اساسی پیش نمیاد؟سایت گلستان هم برام باز نمیشه باید حضوری مراجعه کنم!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  زمان ثبت نام حضوری در هر مرکزی متفاوت است و باید از سایت اینترنتی مرکز قبولی خود پیگیری کنید.

 23. نویسنده دیدگاه : isa - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام بنده ترم اخر هستم ولی 7 واحد بنده ارائه نشده به نظرتون چیکار کنم اینقدر سر این دانشگاه ما شلوغه جواب درستی به ادم نمیدن ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 24. نویسنده دیدگاه : zahra_7 - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام.ببخشید چرا نمیشه وارد سایت گلستان شد؟؟؟فقط این مشکل رو من دارم یا بقیه هم دارن ؟؟باید چیکار کرد زمان انتخاب واحد داره میگذره
  :'(

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  سیستم مشکلی ندارد
  از لینک های زیر استفاده کنید:
  http://reg.pnuna.com
  http://reg.pnuna.com

 25. نویسنده دیدگاه : مشکات - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام.با توجه به اینکه این ترم خودخوان رو برداشتن اگه استاد نمره میانترم نده بازم نمره مون مثه قبلنا خودخوان حساب میشه؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  بله

 26. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام
  من باید الان انتخاب واحد کنم. لطفا جوابم و بدید.
  در لیست دروس ترم دوم 18 واحد در نظر گرفته شده است در صورتی که من می توانم 20 واحد بردارم. آیا می توانم برای 2 واحد دیگر از دروس ترم های بعدی انتخاب کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می توانید با رعایت پیش نیازها از دروس ترم های دیگر اخذ کنید

 27. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  با توجه به اینکه می توانم 20 واحد انتخاب کنم چرا سیستم گلستان بیشتر 16 واحد را اجازه نمی دهد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  اگر ترم اولی هستید خود سیستم تعیین میکند چه تعداد درس می توانید اخذ کنید

 28. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  از پاسخ گویی به موقعتون ممنون.
  یه سوال دیگه داشتم
  با توجه به اینکه بعضی از دروس ترم دوم به صورت عادی است و من نمی توانم در کلاس شرکت کنم می توانم دروسی را انتخاب کنم که به صورت الکترونیکی است با توجه به این که این دروس در لیست ارائه دروس ترم دوم نیامده؟ و اینکه بیشتر دروس الکترونیکی تخصصی و اختیاری است مشکلی ندارد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  اگر دروس به صورذت الکترونیکی ارائه شده باشد می توانید اخذ کنید.

 29. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  با سلام و احترام؛
  برای چندمین بار است که سوال خودم را خدمتتان ارسال می کنم. نمی دانم آیا آن را دریافت کرده اید یا نه؟
  من در ترم سوم مشغول تحصیل هستم. دو درس را انتخاب نموده ام که تاریخ امتحان آن ها در یک روز ولی ساعت امتحان آن ها متفاوت است. سیستم هم در زمان ثبت اشکالی نگرفت. آیا باز هم نیازی به تایید کارشناس گروه است؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  خیر نیازی نیست و مشکلی ندارد

 30. نویسنده دیدگاه : kosar - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام سیستم گلستان تاریخ انتخاب واحد منو زده ششم یعنی آخرین روز چیکار کنم؟ اونوقت ظرفیت ها پر میشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  مهلت انتخاب واحد تمدید می شود

 31. نویسنده دیدگاه : مجتبی - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام
  حتما باید طبق لیست هشت ترمه که ارائه شده انتخاب واحد کنیم یعنی هر ترم همون دروسی رو برداریم که در لیست نوشته شده یا می تونیم دروس ترم های دیگه رو هم انتخاب کنیم؟
  و آیا امکان داره در یک ترم ده واحد اختیاری برداشت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  خیر اون فقط یک برنامه پیشنهادی می باشد. رعاتی پیش نیازها و همزمان ها الزامی می باشد.

 32. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام خسته نباشید.ببخشید من انتخاب واحد کردم دیروز.میخاستم امروز ویرایش کنم و واحد اضافه کنم.آیا امکانش وجود داره؟لطفا جواب بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  بله

 33. نویسنده دیدگاه : fateme - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  باسلام و تشکر بابت سایت عالی تون… میخواستم یه ترم مرخصی بگیرم ولی همه میگن باید کتبی درخواست بنویسی و بری دانشگاه , نمیشه بدون اینکه برم دانشگاه درخواست بدم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  کی گفته؟؟ خیر نیاز نیست و فقط در سیستم ثبت کنید همین

 34. نویسنده دیدگاه : نوشین - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  میخوام درسامو خودخوان بردارم باید چکارکنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  خودخوان این نیمسال ارائه نشده

 35. نویسنده دیدگاه : نوشین - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  من چطوری تا وقتی که انتخاب واحدم تکمیل نشده باید تا ۲۵ بهمن شهریه بریزم؟؟؟

 36. نویسنده دیدگاه : جواد - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام خسته نباشید
  من ورودی بهمن ۹۴ هستم . ایا برا انتخاب واحدم . میتونم بارعایت پیش نیازها از ترم های جلوتر دروس انتخاب کنم . و از ترم اول برخی از درسها روحذف کنم ؟یا اینکه چون ترم اول هستم هر چی دانشگاه میگه باید بخونم ؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می توانید با رعایت پیش نیازها از ترم های بعدی درس اخذی کنید.

 37. نویسنده دیدگاه : جواد - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام وخسته نباشید .
  من ورودی بهمن ۹۴ هستم . ایا برا انتخاب واحدم میتونم بارعایت پیش نیاز و هم نیاز و همچنین رعایت شرایط تعداد واحد انتخابی از ترم های جلوتر درس انتخاب کنم؟یا اینکه چون ترم اول هستم حتما هر چی دانشگاه بگه باید اونو انتخاب کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می تواند

 38. نویسنده دیدگاه : نوشین - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  چطور تا وقتی که انتخاب واحدم تکمیل نشده باید تا ۲۵ بهمن شهریه بریزم؟؟؟

 39. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام و خداقوت
  من دانشجوی ترم آخرکارشناسی ارشد هستم واین ترم فقط پایان نامه دارم ولی هنگام زدن کلیداعمال تغییرات پیغام میده سقف انتخاب واحدرعایت نشده و بی اثر میشه
  لطفا بفرمایید چه کاری بایدانجام بدم که انتخاب واحدم انجام شه؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  به کارشناس رشتتون مراجعه کنید تا مجوز عدم رعایت حداقل واحد رو در سیستم برای شما بدهد

 40. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  با سلام من در رشته علوم تربیتی پذیرفته شدم با کپی دیپلم آیا میشه ثبت نام کرد اگر نامه از اداره مربوطه بیار امکان ثبت نام هست با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  داشتن اصل و یا گواهی موقت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام الزامی می باشد

 41. نویسنده دیدگاه : فرزانه - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام خسته نباشید
  با توجه به تغییرات بوجود آمده آیا امکان پرداخت شهریه ثابت در زمان حذف و اضافه و انتخاب واحد همون موقع هست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  بله نباید مشکلی باشد

 42. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام ، من درخواست تغییر رشته دادم قراره جوابشو تا چند روز دیگه بدن ، من الان انتخاب واحد کنم یا صبر کنم جوابش بیاد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  صبر کنید تا نتیجه ان اعلام شود

 43. نویسنده دیدگاه : F - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام و خدا قوت
  بنده سوالی نداشتم فقط جادارد از زحمات شما کمال تشکر را داشته باشم زیرا من چه در مقطع کارشناسی و چه ارشد از راهنمایی های شما استفاده کامل رو بردم و واقعاً شما برای بچه های پیام نور یک پشتیبان و همراه هستید…

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  ممنون و سپاس از شما دوست عزیز

 44. نویسنده دیدگاه : سمانه - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  من دانشجو ارشد هستم آیا می توتنم در حذف و اضافه شهریه ثابت را بریزم و انتخاب واحد کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  بله

 45. نویسنده دیدگاه : پشتیبان - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  برای ادامه بحث و گفتگو در مورد این موضوع مراجعه کنید به:

  تمدید مهلت انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94 پیام نور– کلیک کنید

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد

 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top