مدارک و مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دانشجویان ترم آخر جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی به کارشناس رشته خود مراجعه کنند تا ترم آخر بودن آنها در سیستم گلستان ثبت شود / مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : لازمه ترم آخر بودن ، بررسی تعداد واحدهای گذرانده و واحدهای باقی مانده می باشد. و فارغ التصحیل به دانشجویی گفته می شود که تمام نمراتش ثبت قطعی شده باشند.

در این راستا، توصیه می شود به کارشناس رشته خود مراجعه کنید تا براساس آخرین کارتکس که فقط در اختیار کارشناس هر رشته می باشد واحدهای دانشجویان عزیز مورد بررسی قرار گیرد.

نکته 1 : ملاک،لیست ارائه دروس نیست.ملاک کارتکس یا همان لیست دروس در سیستم گلستان می باشد که برای هر رشته و هر سال ورود ممکن است متفاوت باشد.

نکته 2 : تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو ، روزی است که آخرین نمره درسی دانشجو توسط استاد به اداره آموزش دانشکده یا دانشگاه تحویل و در سیستم آموزشی ثبت می شود.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی پیام نور تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان است.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور برای آنها که آموزش محور هستند (بدون پایان نامه) تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان و برای آنها که آموزشی پژوهشی هستند (با پایان نامه) تاریخ دفاع است.

توصیه ما به همه دانشجویان این است که قبل از انتخاب واحد ترم آخر به کارشناس رشته خود مراجعه و درخواست بررسی وضعیت واحدهای گذرانده شده و باقی مانده را داشته باشند تا در صورتی که واحدی را اشتباه قبلا گذرانده اند اکنون در ترم آخر فرصت جبران داشته باشند.

 

نکــــــــــــــــــــــات مهـــــــــــــــــــــم
1- دانشجویانی که تاییدیه تحصیلی در پرونده شان موجود نیست ، کپی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی برای دانشجویان نظام جدید و کپی مدرک تحصیلی دیپلم برای دانشجویان نظام قدیم) را به اداره پست برده واقدام به تاییدیه تحصیلی نمایند.
2- دانشجویان فارغ التحصیلی که از وام دانشجویی استفاده نموداه اند قبل از تشکیل پرونده باید وام خود را پرداخت نمایند و جهت پرداخت وام ؛ به امور دانشجویی مراجعه نمایند.دقت نمایید اگر وام صندوق رفاه گرفته اید برای قسط بندی آن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مراجعه کنید چرا که اگر با تاخیر مراجعه کنید مجبور هستید شهریه را با جریمه دیرکرد یکجا پرداخت کنید
3- تمامی مدارک تحصیلی اعم از (کارت دانشجویی- تاییدیه تحصیلی –مدرک تحصیلی) باید مطابق شناسنامه و کارت ملی باشد.
4- اگر در تاییدیه تحصیلی و یا مدرک تحصیلی معدل ذکر نشده باشد، باید ریزنمرات دارای معدل و مورد تایید از طرف مکان آموزشی مربوطه به همراه داشته باشد.
5- دانشجویان فارغ التحصیلی که کارت پایان خدمت ندارند در صورتی گواهی صادر می گردد که یا خدمت را به پایان رسانده باشند یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد و با ارائه معافیت تحصیلی صادر شده در این مقطع می تواند گواهی موقت خود را دریافت کند.


در همین جا لازم می دانیم از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم.امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد.


مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده..
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4-  اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دیپلم متوسطه برای دوره های نظام قدیم بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک دوره سه ساله دیپلم برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
8- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
9- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دیپلم متوسطه با ذکر معدل کتبی و کل برای دوره های نظام قدیم (برای تهیه رسید به ادارات پستی مراجعه نمائید).
10- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دوره پیش دانشگاهی با ذکر معدل کل برای دوره های نظام جدید (برای تهیه رسید ادارات پستی مراجعه نمائید).
11- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
12- برای دانش آموختگان فراگیر که معدل در تاییدیه تحصیلی یا اصل مدرک پیش دانشگاهی درج نگردیده باشد کارنامه دوره پیش دانشگاهی تایید شده الزامی است.
13- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………….. بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
14- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
15- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
16- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد cd مدارک اسکن شده (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


 

مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده.
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4- اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید (دیپلم برای نظام قدیم) بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک کارشناسی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید) (گواهی موقت را می توانید تحویل بدهید).
8- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
9- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را از بانک های ملی تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
10- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………… بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
11- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
12- تاییدیه مربوط به اصلاح پایان نامه ( در صورتیکه پایان نامه پس از برگزاری جلسه دفاع نیاز به اصلاح دارد ) (مخصوص دانشجویان پژوهش محور).
13- تاییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی واصل ریزنمرات کامل تایید شده آن (چنانچه در پرونده تحصیلی دانشجو موجود نمی باشد).
14- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد CD فایل اسکن شده مدارک (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک کارشناسی) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


دانشجویان مشمول

دانشجویان (پسر) مشمول پس از قطعی شدن نمرات و اطمینان از گذراندن کلیه واحدهای تحصیلی نسبت به تهیه مدارک لازم و تکمیل پرونده نزد کارشناس محترم رشته اقدام نماید تا معافیت تحصیلی وی لغو و به اداره نظام وظیفه ناجا معرفی گردد.
بدیهی است صدور گواهینامه موقت فارغ التحصیلی دانشجویان مشمول پس از ارائه مدرک پایان خدمت یا معافیت دائم توسط دانش آموخته صورت خواهد گرفت.
 


دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویانی که بلافاصله پس از گذراندن واحدهای تحصیلی مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد راه می یابند ، به ویژه دانشجویان مشمول لازم است جهت تسریع در بررسی پرونده فارغ التحصیلی به کارشناس رشته مربوطه مراجعه و راه یابی به مقطع ارشد را اطلاع و نسبت به تکمیل پرونده فارغ التحصیلی خود اقدام نمایند.


ترجمه مدرک تحصیلی

دانشجویانی که متقاضی ترجمه مدرک تحصیلی خود می باشند لازم است که تقاضای کتبی خود را به این اداره تحویل نمایند.
پس از وصول تقاضای دانش آموخته ریزنمرات ، کارنامه کلی ، فرم تحصیلی ، فرم تسویه حساب و گواهی تحصیلی (دانشنامه) وی به ستاد استان ارسال تا پس از بررسی به سازمان مرکزی دانشگاه و دارالترجمه ارسال گردد.


صدور تائیدیه تحصیلی

پس از وصول استعلام های ادارات و ارگانهای دولتی یا خصوصی به این اداره ، درخواست بررسی و لازم است دانش آموخته مبلغ  ….. ریال به حساب ………… واریز و اصل فیش را به این اداره تحویل نماید. بدیهی است پس از بررسی تائیدیه همراه با سایر مدارک لازم به ستاد دانشگاه پیام نور استان ارسال تا از طریق ستاد محترم استان به اداره یا شرکت مربوطه ارسال گردد.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد)

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : بهاروند - در تاریخ : 30 خرداد 1396

  مبلغ بدهی من در واقع 1000تومن بود که ازطریق بانک صادرات پرداخت کردم الان سوالم اینه با توجه به اینکه هیچکدوم از شماره تماس های دانشگاه پاسخگو نیستند از کجا بدونم فیش های مربوط به فارغ تحصیلی رو به چه شماره حسابی واریز کنم من دانشجوی دانشگاه تهران مرکز تهران غرب بودم وسال 93 فارغ تحصیل شدم و پایان نامه م رو 94 ارائه دادم آیا راهی هست بشه فیش ها رو بدون مراجعه به بانک پرداحت کرد؟ شهرستان هستم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 31 خرداد 1396 :

  باید فقط از امور فارغ التحصیلی مرکزتان سوال کنید.
  احتمالا به دلیل امتحانات پاسخ نمیدن.

 2. نویسنده دیدگاه : بهاروند - در تاریخ : 30 خرداد 1396

  با سلام من مبلغ بدهیم رو از طریق بانک پرداخت کردم ولی الان با توجه به اینکه شماره هایی که از دانشگاهم که مرکز تهران غرب هست دارم هیچکدوم پاسخگو نیستن چطور از شماره حسابهایی که باید فیش های مربوط به فارغ تحصیلی رو واریز کنم مطلع بشم و همینطور آیا دانشگاههای پیام نور بعد از ماه رمضان دایر هستن؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 خرداد 1396 :

  سلام
  دوست عزیز اصلا نیاز به فیش واریز نیست!!
  بله

 3. نویسنده دیدگاه : atefeh - در تاریخ : 4 تیر 1396

  سلام من ورودی ۸۵هستم و چهار واحد از درسام مونده ایا میتونم این چهار واحد رو ترم تابستان بر دارم ؟ و اینکه آیا باید برم دانشگاه که سرترمش رو برام ایجاد کنن؟ ممنونم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 تیر 1396 :

  سلام
  سنواتتان اگر تمام نشده می توانید.

 4. نویسنده دیدگاه : عباس - در تاریخ : 5 تیر 1396

  باسلام . بنده پس از 2بار کنکور دادن در مهرماه 94 وارد دانشگاه شدم و به دلایلی پس از 4 ترم فقط 16 واحد پاس کردم . حالا بنده حساب کردم واحدهای باقی ماندم 124تاست که اگر از مهر اینده هر ترم 20 واحد هم بردارم 6 ترم دیگه نیاز دارم (یعنی کلا 10 ترم). حالا سوالات بنده این است 1. آیا ده ترمه اجازه مدهند؟ 2. اگر در این ده ترم نتوانستم تمام کنم آیا یک ترم دیگر به بنده ارفاق میکنند؟ با سپاس لطفا پاسخ دهید خیلی برام مهمه

 5. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 6 تیر 1396

  در صورت گم کردن اصل کارت دانشجویی در زمان فارغ الاحصیلی چه باید بکنیم
  با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 تیر 1396 :

  باید کارت المثنی بگیرید.

 6. نویسنده دیدگاه : محبوبه - در تاریخ : 13 تیر 1396

  در صورت گم کردن کارت تغذیه هنگام فارغ التحصیلی باید چیکار کرد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 تیر 1396 :

  از امور دانشجویی مرکزتان پیگیری کنید

 7. نویسنده دیدگاه : فرزین - در تاریخ : 13 تیر 1396

  سلام
  مدارکی که باید اسکن کنیم و به صورت cdتحویل دانشگاه بدیم باید رنگی باشه یا سیاه سفید هم قبوله؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 تیر 1396 :

  سلام
  تفاوتی ندارد

 8. نویسنده دیدگاه : شقایق - در تاریخ : 15 تیر 1396

  ببخشید به چه دلایلی ممکنه سر ترم رو حذف کنند بدون اینکه خبر بدن که سرترم رو برداشتند

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 تیر 1396 :

  سرترم رو کلا تعریف نمیکنند که بردارن. ممکنه مثلا سنوات شما تمام شده باشد و یا یادشون رفته باشه و باید بهشون بگید

 9. نویسنده دیدگاه : کاکایی - در تاریخ : 18 تیر 1396

  سلام من کارمند آموزش و پرورش و دانشجوی ارشد هستم و چون تعهد خدمتی به آموزش و پرورش دارم و هنوز تعهدم تمام نشده اصل مدارک کاردانی و کارشناسی رو فعلا بهم نمیدن.آیا با ارائه گواهی موقت من رو فارغ التحصیل میکنن؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 تیر 1396 :

  سلام
  خیر باید اصلش رو داشته باشید

 10. نویسنده دیدگاه : شادی - در تاریخ : 19 تیر 1396

  با سلام یه سوال داشتم در مورد اینکه اگه کسی بخواد به غیر از رشته تحصیلی خودش که در اون فارغ التحصیل شده در یه رشته ی دیگه هم ادامه تحصیل بده ایا باید کتاب های عمومی رومجددا بگذرونه یا شامل اون ها نمی شه با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 تیر 1396 :

  سلام
  اگر همزمان باشد که نحوه طبیق واحد همزمان در همین سایت هست مطالعه کنید.
  اگر همزمان نباشد و رشته اول را تمام کرده باشید برای دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند بله می توانید

 11. نویسنده دیدگاه : sheno.mohamadi - در تاریخ : 6 مرداد 1396

  سلام خسته نباشید ببخشید معدل کارشناسی من 16.95 هست احتمالش هست تو گواهی موقت بشه 17؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مرداد 1396 :

  سلام
  خیر همان معدل اصلی شما ثبت می شود

 12. نویسنده دیدگاه : دپارتمان پشتیبانی - در تاریخ : 14 مرداد 1396

  سلام
  هیچ کاری نباید انجام بشه. باید مراجعه کنید برای کارهای فارغ التحصیلیتون

 13. نویسنده دیدگاه : نوا - در تاریخ : 16 مرداد 1396

  سلام من سال 92 فارغ التحصیل شدم وعکس تمبر تحویل دادم ولی تا الان بقیه کارام مونده بابت دیر رفتن جریمه نمیشم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 مرداد 1396 :

  سلام
  خیر جریمه ندارد

 14. نویسنده دیدگاه : کاکایی - در تاریخ : 16 مرداد 1396

  با سلام.میشه لینک دریافت فرم های مورد نیاز فارغ التحصیلی رو از بذارید که میگن4یا5تا هست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 مرداد 1396 :

  سلام
  از مرکزتان باید دریافت کنید

 15. نویسنده دیدگاه : مجید خاطره‌ها - در تاریخ : 16 مرداد 1396

  سلام
  توی سیستم گلستان، در بخش اطلاعات جامع نوشته : فارغ‌التحصیل قطعی.
  این به چه معناست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 مرداد 1396 :

  سلام
  یعنی فارغ التحصیلیتون قطعی شده دیگه

 16. نویسنده دیدگاه : sabah - در تاریخ : 16 مرداد 1396

  سلام خسته نباشید.
  بنده در سال ۹۴فارغ التحصیل شدم رفتم سربازی الان تموم شده.گواهی موقتمو گم کردم .حالا واسه گرفتن گواهی اصلی مشکلی واسه من پیش نمیاد؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 مرداد 1396 :

  سلام
  مراجعه کنید به بخش فارغ التحصیلی مرکزتان

 17. نویسنده دیدگاه : نوا - در تاریخ : 17 مرداد 1396

  من سال 92 درسم تموم شده 200تومان به دانشگاه بدهکارم وتا حالا واسه مدرک اقدام نکردم حالا واسم جریمه نمینویسند

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 مرداد 1396 :

  خیر جریمه ندارد

 18. نویسنده دیدگاه : پریسا - در تاریخ : 21 مرداد 1396

  سلام منظور از فارغ التحصیل موقت چیست و گواهینامه موقت بعد از ارائه مدارک چه مدت صادر میشود ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 مرداد 1396 :

  سلام
  یعنی مدرک موقت بهتون داده میشه.
  معمولا بین 2 الی 4 ماه

 19. نویسنده دیدگاه : علی بخشنده - در تاریخ : 22 مرداد 1396

  سلام . خسته نباشید .
  در صورت گم شدن مدرک سه ساله دیپلم و دوره پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلی چه باید کرد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 مرداد 1396 :

  سلام
  از آموزش و پرورش منطقه خود باید پیگیری کنید

 20. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 23 مرداد 1396

  سلام کارهای فارغ التحصیلی رو انجام دادم فقط یه اصلاح در نام خانوادگی داشتم گفتند بیست روز طول میکشه . چرا سیستم گلستان برام باز نمیشه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 مرداد 1396 :

  سلام
  سیستم چه خطایی دارد براتون؟

 21. نویسنده دیدگاه : سعید - در تاریخ : 24 مرداد 1396

  سلام میخواستم انصراف بدم اما نمیدونم باید چه مراحلی رو طی کرد لطفا راهنمایی کنین الان ۳ سال از سنواتم هم مونده ۶۷ واحد گذروندم چه کاری باید انجام بدم و بعد انصراف ایا کاری میمونه باز و اینکه از کجا باید فهمید دانشگاه موافقت کرده و از دانشگاه بیرون اومدی ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 مرداد 1396 :

  سلام
  به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست انصراف دهید

 22. نویسنده دیدگاه : بیتا - در تاریخ : 25 مرداد 1396

  یه سوالم داشتم
  اینکه الان هم واسه تسویه حساب به تمبر نیازهست؟
  الان که وقت تمبر نیست همه چی اینترنتی خب

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 مرداد 1396 :

  تمبر رو خود دانشگاه میزنه

 23. نویسنده دیدگاه : آرزو - در تاریخ : 30 مرداد 1396

  سلام من چند سال به دلیل مشکلات اصلن نتونستم برم مدرکم را بگیرم اصلا هیچ کاری نکردم اصلن دیگه به من مدرک میدن؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 مرداد 1396 :

  سلام
  بله میدن. به مرکزتان مراجعه کنید

 24. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  با سلام و تشکر از شما
  در حین کارای فارغ التحصیلی دانشگاه نامه لغو معافیت تحصیلی داد که بدم نظام وظیفه. حالا این سوال برام پیش اومد که من که میخوام از فرصت ۱ سال پس از فارغ‌التحصیلی استفاده کنم آیا باید نامه را الان ببرم نظام وظیفه یا یک سال دیگر؟ با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  سلام
  باید ببرید ولی اگر معرفی نامه خواستند بگید هنوز نمیخوام خودمو معرفی کنم

 25. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 25 شهریور 1396

  سلام
  ببخشید تا کی فرصت داریم کارهای فارغ التحصیلیمون رو انجام بدیم؟
  من تیر آخرین نمرم ثبت شده ولی هنوز مدارکم برای فارغ تحصیلی کامل نکردم و نرفتم دانشگاه
  یه سوال دیگه
  برای معافیت و سربازی مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1396 :

  سلام
  هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است

 26. نویسنده دیدگاه : mostafa - در تاریخ : 12 مهر 1396

  با سلام
  من فارغ التحصیل سال ۹۴ میباشم و الان نزدیک به یک سال است که مشغول به خدمت سربازی هستم آیا برای گرفتن مدرک کارشناسی اصل یا موقت میتوانم گواهی اشتغال به خدمت به دانشگاه ارائه دهم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 مهر 1396 :

  سلام
  بله

 27. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 13 مهر 1396

  سلام و تشکر از پاسخگویی
  منظور از گواهی فارغ التحصیلی همون مدرک موقته؟؟؟؟
  چقدر طول میکشه تا گواهی فارغ التحصیلی صادر بشه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدین

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 مهر 1396 :

  سلام
  بله
  بستگی به حجم کاری مرکزتان و مرکز استانی شما دارد. بین حدود 2 الی 4 ماه

 28. نویسنده دیدگاه : Ali - در تاریخ : 20 آبان 1396

  با سلام. پشتیبان از روزی که برای فارغ‌التحصیلی اقدام کنم چند وقت طول میکشه تا معرفی نامه سربازی را بهم بده دانشگاه؟! یعنی چند وقت بعد میتونم دفترچه اعزام به خدمت بگیرم؟!

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 20 آبان 1396 :

  سلام
  روز بعدش میتونید. باید ببینید که مرکزتان چه زمانی اکی میکنه براتون

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

4 آذر 1396 | کد خبر : 60126

آغاز مهلت تعیین محل آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیمسال اول 97-96 پیام نور

آغاز مهلت تعیین محل آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست تعیین محل آزمون مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور آغاز شد / نکات مهم

24 آبان 1396 | کد خبر : 59922

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور:

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

پیام نورنا : طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در شورای آموزشی دانشگاه تصویب شد / کاهش تعداد صفحات منابع درسی به ازای هر واحد

24 آبان 1396 | کد خبر : 59816

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

پیام نورنا: سهبا مخفف سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی است که توسط دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است برای ارائه برنامه کلاسی به دانشجویان و اساتید مراکز/ آموزش استفاده از سیستم سهبا

10 آبان 1396 | کد خبر : 59571

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : تاریخ امتحانات پایان ترم در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

29 مهر 1396 | کد خبر : 59439

چگونگی ثبت نام + شرایط ثبت نام/

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

پیام نورنا : ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 9 دانشگاه پیام نور آغاز شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

8 مهر 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

16 شهریور 1396 | کد خبر : 58401

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور از 16 شهریور ماه 96 آغاز شده است.

13 شهریور 1396 | کد خبر : 58320

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

12 تیر 1396 | کد خبر : 56403

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-1396 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ثبت شرکت
» ثبت شرکت
» ثبت برند
» ثبت طرح صنعتی
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» بانک کتاب
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top