راهنمای تصویری ثبت درخواست معرفی به استاد/

آغاز مهلت انتخاب واحد و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 پیام نور / نکات مهم

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : طبق تقویم آموزشی مهلت انتخاب واحد و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 دانشگاه پیام نور از امروز 6 تیرماه 94 آغاز شده است / راهنمای تصویری ثبت درخواست معرفی به استاد

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : براساس آنچه در تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور (+اینجا) آورده شده است ، تاریخ انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی از امروز 6 تیرماه 94 در نظر گرفته شده است.

مهلت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 از 6  تیرماه لغایت 5 مردادماه 94 در سیستم گلستان پیام نور قابل اجرا و اخذ می باشد.

 

زمان انتخاب واحد و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 پیام نور

از 6 تیرماه لغایت 5 مردادماه 1394

 


شرایط و ضوابط اخذ معرفی به استاد :

در صورتیکه دانشجو کارشناسی برای فراغت از تحصیل ، فقط و تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد می تواند آن دو درس را بصورت معرفی به استاد بگذراند. (باید تمام نمرات دروس دیگر تایید شده باشد و فقط حداکثر 2 درس نظری بدون نمره داشته باشد)

و دانشجویان کارشناسی ارشد نیز که شیوه آموزش محور در صورتی که تنها یک درس نظری باقی مانده داشته باشند می توانند آن درس را نیز به صورت معرفی به استاد اخذ کنند.


نحوه اخذ درس به صورت معرفی به استاد:

در دستورالعمل جدید برگزاری ترم تابستان 94 دانشگاه پیام نور (+اینجا) عنوان شده است که دانشجویان متقاضی معرفی به استاد باید برای ثبت درخواست به مسیر [پیشخوان خدمت] در سیستم گلستان مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. از طریق لینک زیر می توانید آموزش تصویری ثبت درخواست معرفی به استاد را مشاهده کنید:

 

راهنمای تصویری ثبت درخواست معرفی به استاد از طریق پیشخوان خدمت سیستم گلستان – کلیک کنید

 

نکته : دقت داشته باشید که باید تمام نمرات دروس شما ثبت قطعی شده باشد (یعنی جلوی نمره زده باشد رد یا قبول) تا بتوانید معرفی به استاد را ثبت کنید.


شهریه درس به صورت معرفی به استاد :

در معرفی به استاد ترم تابستان 94 شهریه ثابت و شهریه متغییر به صورت نصف از دانشجو اخذ می شود.


تاریخ و نحوه برگزاری امتحان معرفی به استاد:

1- در این مورد عملا مراکز باید در تاریخ های اعلام شده در تقویم آموزشی (+اینجا) نمرات را ثبت کنند ولی خوب تاریخ و برگزاری امتحان معرفی به استاد ترم تابستان 94 دست خود مراکز هست و هر زمانی خودشان با استاد هماهنگ کنند می توانند آزمون را برگزار کنند.

2- از اسم عوان مشخص هست یعنی باید دانشجو به استاد معرفی شود برای امتحان و نمره درس!! ولی در اینجا چندین موضوع هست که قانون مشخصی ندارد:

الف: برخی مراکز دانشجو رو به استاد مورد نظر معرفی میکنند و بعد از استاد درخواست می شود که نمره و برگه امتحانی پیوست شده را به مسئول امتحانات مرکز برای ثبت نمره در سیستم گلستان ارسال کند.

ب: برخی مراکز از استاد مورد نظر تقاضای برگه امتحانی میکند و بعد از تمام دانشجویان متقاضی معرفی به استاد در ان مرکز ، در یک روز مشخص ، امتحانی به صورت تقریبا هماهنگ (مثل سایر امتحانات عادی) برگزار می کند (که در این روش کلا معرفی به استادی نیست و باید گفت معرفی به امتحان هست!!)


نکات بسیار مهم در اخذ درس به صورت معرفی به استاد:

1- دقت داشته باشید در تاریخ های اعلام شده امکان ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 94 هست و بعد از ان ممکن است سایت برای ثبت نمره بسته باشد و دانشجو باید تا زمانی که سایت باز شود صبر کند!! پس حتما پیگیر ثبت نمره خود در زمان اعلام شده باشید. تاریخ فارغ التحصیلی شما دقیقا تاریخی هست که اخرین نمره شما در سیست گلستان ثبت قطعی شود.

2- در مورد منبع درسی و حذفیات معرفی به استاد ترم تابستان 94 نیز 3 مورد پیش خواهد امد:

الف: اگر مرکزتان شما را به استاد معرفی کرد که برای منبع و حذفیات می توانید با استاد هماهنگ کنید (دیگه این مورد بستگی به استاد شما دارد)

ب: اگر قرار باشد مرکزتان از شما آزمون معرفی به استاد (معرفی به امتحان!) بگیرد که در این صورت منبع درسی و حذفیات بر اساس همان لیست ارائه منابع درسی نیمسال دوم 94-93 پیام نور (+اینجا) می باشد.

ج: اگر درس بدون منبع باشد خود دانشجو و یا مرکز مورد نظر از استاد مورد نظر برای تعریف منبع باید استعلام بگیرد.

3- دقت داشته باشید تکدرس همان معرفی به استاد هست!

4- درس حفظ جز 30 قرآن کریم قابل معرفی به استاد شدن نیست.

5- دروس عملی و آزمایشگاهی قابل ارائه بصورت معرفی به استاد نمی باشد.


در همین زمینه بخوانید:

دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور بخوانند!! / قوانین و شرایط ترم آخر

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 30 شهریور 1394

  با سلام
  من درس معرفی به استاد گرفتم ولی تو پیشخوان خدمت به تایید کارشناس اموزش نرسیده حالا میخوام حذف کنم میشه یا خیر ایا باید مرکز برام حذف کنه با اینکه به تایید کارشناس نرسیده .
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 30 شهریور 1394 :

  سلام
  اگر امکان حذف رو دارید که می توانید حذف کنید.اگر شرایطش نبود به مرکزتان اعلام کنید تا برایتان حذف کنند

 2. نویسنده دیدگاه : امین - در تاریخ : 5 آبان 1394

  سلام
  من تابستون یک درس به عنوان جبران معدل برداشتم که درحواستش رو اواسط تابستون دادم و امتحانش هم شهریور ماه دادم و نمره اش رو هم استاد به دانشگاه اعلام کرده.چند روز پیش دانشگاه بودم مسوول رشته گفت ممکنه درس رو در ترم مهرماه ثبت کنن و هر چی مرکز بهشون اعلام کنه در همون ترم درس رو ثبت می کنن و خودش نمی دونست درس در ترم تابستون ثبت می شه یا مهر.حالا سوال من اینه که اگه مهر ماه ثبت بشه یعنی باید شهریه ثابت مهر رو هم بریزم؟ اصولا چجوری می شه من امتحان رو تابستون دادم و درس رو تابستون برداشتم ولی درس مهر ثبت بشه؟؟ اصلا منطقی نیست.اینجوری بود خب همون مهر برمی داشتم دیگه.چه کاری بود اذیت کنم خودمو.به نظرتون مسوول رشته اشتباه کرده یا همچین چیزی ممکنه؟
  تشکر از شما

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 آبان 1394 :

  سلام
  اگر درس به صورت معرفی به استاد بوده و مربوط به شهریور بوده برای همین نیمسال اول ثبت می شود که شهریه اش هم از شما اخذ شده و مشکلی ندارد

 3. نویسنده دیدگاه : امین - در تاریخ : 5 آبان 1394

  متوجه نشدم.شما فرمودید “برای همین نیم سال اول ثبت می شود که شهریه اش هم از شما اخذ شده”
  من شهریه نیمسال اول (یعنی مهرماه) رو پرداخت نکردم.چون درسی نداشتم اصلا و فقط شهریه ثابت ترم تابستان رو ریختم. ایا منظورتون این بود که در ترم تابستان درس ثبت می شه که شهریه اش رو دادم و دیگه نیازی نیست شهریه نیمسال اول (مهر) رو بریزم؟
  تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 آبان 1394 :

  دوست عزیز همان شهریه ای که از شما اخذ شده مربوط به همین معرفی به استاد هست و نیازی به شهریه جدید نیست.

 4. نویسنده دیدگاه : کورش - در تاریخ : 14 آبان 1394

  با سلام و احترام

  بنده ورودی فراگیر بهمن 90 شیمی تجزیه هستم که در خرداد امسال دفاع کرده ام. درس شیمی آلی پیشرفته دانش پدیری را در آزمون دانش پدیری افتادم که ترم بعد بجای آن درس شیمی معدنی پبشرفته را پاس کردم. حال که جهت تسویه حساب به دانشگاه رفته ام میگویند باید درس شیمی آلی پیشرفته را مجددا بصورت معرفی به استاد بگیری و شهربه را هم بپردازی؟ آیا راهی برای خلاصی وجود دارد. من 9 واحد الزامی شیمی تجزیه را گذرانده ام و معدل کل 17.20 می باشد.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 آبان 1394 :

  سلام
  بارها اعلام شده دروس دانشپذیری باید حتما اخذ و پاس شوند و نمی توانید جایگزین کنید!! متاسفانه راهی نیست

 5. نویسنده دیدگاه : مهسا - در تاریخ : 7 دی 1394

  سلام .. من ترم بعد ترم اخرمه … دو تا درس 3 واحدی دارم میخوام ارایه به استاد بردارم ایا امکانش هس ؟ و اینکه حفظ جز 30 رو میتونم بدپرداخت شهریه متغیر بردارم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 دی 1394 :

  سلام
  اگر درس نظری باشد بله می توانید
  اگر بخواهید معرفی به استاد بگیرید ، درس حفظ جز 30 رو نمی توانید اخذ کنید

 6. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 9 دی 1394

  سلام من ترم بعد ترل آخر هستم و ۲۹ واحد دارم اگر ۹ واحد آن بماند برای تابستان و من یک درس رو در ترم تابستان بگیرم و نمره آن ثبت بشه بخوام دو درس باقی مونده رو بزنم ارائه به استاد تو تابستان میشه؟ یعنی قبل از ترم مهر ماه فارغ التحصیل بشم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 دی 1394 :

  سلام
  اگر تمام نمرات شما ثبت قطعی شده باشد و فقط همین 2 درس برایتان مانده باشد و در بازه زمانی معرفی به استاد باشد بله می توانید

 7. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 11 دی 1394

  سلام من هم شرایطم مثل کاربر آخری سوال من اینکه که ترم تابستان فقط میشه 8 واحد برداشت بعد معرفی به استاد تا مرداد و این موقع هنوز امتحان اون 8 ندادیم که نمرش قطعی بشه .
  میشه اون یه درس معرفی به استاد انتخاب کرد و امتحانش بعد امتحانات شهریور که ون 8 واحد نمرش قطعی شد بدهیم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 11 دی 1394 :

  سلام
  خیر نمی شود. باید حتما در ان زمان تمام نمرات شما ثبت قطعی شده باشد.

 8. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 16 دی 1394

  سلام
  زمان معرفی به استاد ترم پاییز حدودا18 شهریور شروع میشه من اگه اون موقع معرفی به استاد بگیرم امتحان ونمرش باید تو بازه ده روز بدم ؟ تاریخ فارغ التحصیلیم کی میخوره ؟ خیلی برام مهمه می خوام بدونم می تونم ارشد شرکت کنم یا باید صبر کنم سال دیگه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 دی 1394 :

  سلام
  بله درهمان بازه امتحان و نمره ثبت می شود
  اخرین نمره شما که در سیستم ثبت قطعی شود همان تاریخ ، تاریخ فارغ التحصیلی شما خواهد بود

 9. نویسنده دیدگاه : احمدرضا - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  سلام.من 22 واحد برای ترم اخرم برداشتم ک ازین 22 تا 6 واحدشو که 2 تا درس میشه امتحان ندادم ولی شهریشو پرداخت کردم.حالا میخام بهمن ماه معرفی ب استاد بگیرمش .آیا بازم باید شهریه بدم براش؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 بهمن 1394 :

  سلام
  اگر 22 واحد الان در نیمسال دوم برداشته اید که دیگه الان نمیتونید معرفی به استاد بگیرید!! باید تمام نمرات شما ثبت قطعی شود و فقط همین 2 درس رو برای فارغ التحصیلی داشته باشید تا بتوانید. برای معرفی به استاد بله هم شهریه ثابت دریافت می شود و هم شهریه متغییر

 10. نویسنده دیدگاه : امیرعلی - در تاریخ : 26 بهمن 1394

  سلام.خسته نباشید.من درس پروژه ام رابه استاد تحویل دادم واین ترم یک تک درس دارم آیااول بایدنمره پروژه ام ثبت بشه بعدمعرفی به استادبگیرم یاربطی به نمره پروژه نداره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 26 بهمن 1394 :

  سلام
  معمولا باید تمام نمرات شما ثبت شده باشد. البته اگر امکان ثبت معرفی به استاد رو در سیستم دارید مشکلی ندارد

 11. نویسنده دیدگاه : سعید - در تاریخ : 4 اسفند 1394

  سلام ،‌وقتتون بخیر
  احتمال دارد که کسی درس معرفی به استاد را بیافتد ،‌چون معمولا درس های سخت در آخر می ماند ، با این حال میشه در نوبت دوم ثبت معرفی به استاد درس را بردارد یا باید ترم بعد به صورت عادی بردارد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 اسفند 1394 :

  سلام
  بله احتمال رد شدن هست.
  بله در معرفی به استاد بعدی می تواند اخذ کند.

 12. نویسنده دیدگاه : بهمن - در تاریخ : 12 اسفند 1394

  با سلام من در مهلت اول امتحان درس معرفی به استاد دادم ولی به دلیل نریختن شهریه از مهلت ثبت نمرش گذشته ایا امکان دارد نمره من در این روز ها هم ثبت بشه؟یا باید تا مهلت دوم صبر کنم؟

 13. نویسنده دیدگاه : سمیرا - در تاریخ : 26 اردیبهشت 1395

  سلام من ترم تابستون 8واحد دارم که باید بگیرمشون.بعد دو درس دیگه برام میمونه میتونم تو ترم تابستون بعد از 8واحد معرفی به استاد بگیرمشون؟؟؟؟؟؟.درس معارفم میشه معرفی به استاد گرفت که تستی هست؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 26 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  اگر تا زمان معرفی به استاد تمام نمرات دروس شما ثبت قطعی شده باشد بله می توانید معرفی به استاد بگیرید
  بله می شود

 14. نویسنده دیدگاه : گلادیاتور - در تاریخ : 11 خرداد 1395

  سلام من اگر معدل این ترمم بالای 17 بشه و برای ترم بعد 24 واحد بردارم 8 واحد دیگه برام میمونه، به نظر شما 8 واحد و بهم معرفی به استاد میدن یا خیر چون خیلی برام مهمه و برای یه ترم دیگه نمیتونم صبر کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 خرداد 1395 :

  سلام
  دوست عزیز شرایط معرفی به استاد در همین سایت هست جستجو و مطالعه کنید

 15. نویسنده دیدگاه : علي - در تاریخ : 19 خرداد 1395

  با سلام
  ببخشید اگر ترم اخر باشی این ترم ویک درس را بیفتی ایا می شود معرفی استاد گرفت ان درس را ترم تابستان
  وزمان معرفی استاد ترم تابستان 95 کی هست با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 خرداد 1395 :

  سلام
  بله می شود
  مراجعه کنید به تقوم آموزشی که در همین سایت هست

 16. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 21 خرداد 1395

  یک درس 4 واحدی که 3واحد تئوری داره و یک واحد عملی از اون درسا که نمره تئوری ضرب در 3 میشه با عملی جمع میشه تقسیم بر چهار میشه اگه نمره عملیشو داشته باشم ولی تئوریشو بیفتم میتونم قسمت تئوریو جدا معرفی به استاد بگیرم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 خرداد 1395 :

  اگر نمره عملی و نظری وابسته به هم باشند خیر
  اگر جدا از هم باشند مشکلی ندارد

 17. نویسنده دیدگاه : mostafa - در تاریخ : 9 تیر 1395

  سلام در ترم مهر معرفی ب استاد چ زمانی هست؟و ایا نیاز ب شهریه ثابت مجدد دارد در صورتی ک در مهر شهریه ثابت را بپردازم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 تیر 1395 :

  سلام
  از 15 شهریورماه هست.
  اگر شهریه ثابت پرداخت نکرده باشید بله

 18. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 12 تیر 1395

  با سلام
  خواستم بپرسم من با 8 واحد در ترم مهر فارغ التحصیل میشم.(3 درس 8 واحد).
  چطور میتونم این دروس رو معرفی به استاد بگیرم؟؟؟ تا دروس واسه دی ماه نمونه؟؟؟؟
  البته میدونم که فقط دو درس نظری رو میشه برداشت.
  خواستم عرض کنم میشه درخواست کتبی بدم به مرکز که این دروس رو بهم معرفی به استاد بدن؟؟؟؟
  بنظر شما چه راهی هست؟؟/

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 تیر 1395 :

  سام
  نمی توانید دوست عزیز

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

12 آذر 1399 | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

20 آبان 1399 | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

16 آبان 1399 | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top