چاپ خبر
حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان /

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها + بخشنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، آیین نامه جدید دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را که در جلسه ۸۰۳ شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید ه است به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد .

 

 

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

 


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دکتر سعید قدیمی ، دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی با اعلام اینکه آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی 23 مهرماه به دانشگاهها ابلاغ شد و از ترم جاری  قابل اجراست گفت: کاهش ماندگاری و ارتقا کیفیت دو هدف مهم در بازنگری این آیین نامه است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود : براساس  آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی ، اگر دانشجویی در یک نیمسال تحصیلی قادر به گذراندن درسی نبود و ترم بعد همان درس را با حداقل  نمره 14 گذراند ، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف  می شود ، همچنین دانشجویان مشمول تحصیل رایگان  باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کنند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی یکی از مهمترین مزیتهای حذف این دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطی و افزایش توان علمی دانشجویان عنوان کرد.و گفت : امید به تحصیل در میان دانشجویان با این مزیت در نظر گرفته شده افزایش خواهد یافت.

وی  اعلام کرد : براساس آیین نامه جدید ، حداکثر  طول مدت تحصیل در دوره کاردانی 5/2 سال و در دوره کارشناسی پیوسته  پنج سال است و امکان تغییر و گرایش تحصیلی  نیز برای  دانشجو یان  به یک رشته و گرایش دیگر در همان موسسه محل تحصیل وجود دارد البته امکان تغییر رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است و فقط امکان تغییر گرایش وجود دارد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی گفت: بر اساس این آیین نامه ،  تعداد واحد های درسی دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 68 الی 72  و کارشناسی پیوسته 130 تا 140 واحد است و ملاک نمره دهی نیز از صفر تا بیست می باشد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 35 ماده و 26 تبصره در جلسه 803  به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

دانلود آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها

 

دقت داشته باشید در برخی بندها و ماده های این آیین نامه ، دانشگاه پیام نور قوانین مختص به خود را دارد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

این آیین نامه برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به بعد قابل اجراست

 


برخی از بندها و ماده های مهم این آیین نامه:

سقف و کف در انتخاب واحد
دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می تواند حداقل 14 و حداکثر 20 واحد درسی انتخاب کند و حداکثر واحد مجاز انتخابی در دوره تابستانی 6 واحد است. در آخرین نیمسال تحصیلی دانشجو می تواند صرف نظر از معدل کل ( کمتر از 10) و مشروطی تا 24 واحد اخذ کند.
در شرایطی که از تحصیل دانشجو حداکثر 8 واحد درسی باقی مانده باشد می تواند واحدهای مذکور را در ترم تابستان انتخاب کند.
واحدهای انتخابی دانشجو در ابتدای هر نیمسال تحصیلی به جز آخرین نیمسال، به هر دلیلی نباید کمتر از 14 واحد درسی باشد در صورتی که واحدهای انتخابی یا باقی مانده دانشجو در پایان نیمسال بنا به دلایل موجه و خارج از اراده دانشجو به کمتر از 14 واحد درس برسد این نیمسال به عنوان یک نیمسال تحصیل کامل در سنوات تحصیلی وی محسوب می شود اما به منظور بررسی وضعیت مشروطی یا ممتازی دانشجو، نمرات واحدهای این نیمسال با نمرات دروس نیمسال بعدی دانشجو در محاسبه معدل دو نیمسال منظور خواهد شد.

شرایط دروس معرفی به استاد
در صورتی که دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقی مانده داشته باشد، می تواند آن دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذراند. در صورتی که دو درس معرفی به استاد منتهی به دوره تابستانی شود، سقف واحد نباید از 8 واحد درسی تجاوز کند. تعداد واحدهای جبرانی برای رشته های غیرمرتبط در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 6 واحد و برای دوره های کارشناسی حداکثر 10 واحد است، نمره دروس جبرانی در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.

سقف مدت مجاز به تحصیل در کاردانی و کارشناسی
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 2.5 سال و در دوره های کارشناسی پیوسته 5 سال است.

تعیین استاد راهنما برای دانشجویان
گروه آموزشی موظف است برای هدایت علمی و فرهنگی دانشجو از بدو ورود، یکی از اعضای هیئت علمی را به عنوان استاد راهنمای تحصیلی تعیین و اعلام کند. معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو نمره درس است که به صورت عددی از صفر تا بیست است. دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال بعدی دروس فوق را با حداقل نمره 14 بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد. مدت مجاز مرخصی پزشکی دانشجو، در صورت تایید پزشک معتمد دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.

پرداخت هزینه برای دروس افتاده و حذف شده
دانشجویان مشمول تحصیل رایگان در صورت عدم کسب نمره قبولی در هر درس یا حذف درس، برای انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند. دانشجویی که قصد انصراف از تحصیل داشته باشد باید درخواست انصراف خود را ارائه کند، این دانشجو مجاز است فقط برای یک بار تا شروع نیمسال بعدی تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، در غیراینصورت پس از انقضای این مهلت، حکم انصراف وی از تحصیل صادر می شود.

شرایط تغییر رشته دانشجویان دانشجویان
دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یک رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یک گروه آزمایشی دیگر و در همان دانشگاه تغییر رشته یا گرایش دهند:  وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان دانشگاه، کمتر نبودن نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره کشوری آن رشته یا گرایش در موسسه در همان سال پذیرش، امکان ادامه تحصیل دانشجو در سنوات باقیمانده، موافقت گروه آموشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه.
دانشجو در هر دوره تحصیلی فقط برای یک بار می تواند با رعایت شرایط فوق، تغییر رشته یا گرایش دهد. انتقال توام با تغییر رشته یا گرایش، مشروط به احراز همزمان شرایط تغییر رشته یا گرایش و انتقال و با توافق موسسات مبدا و مقصد تنها برای یک بار امکان پذیر است.
دروسی که دانشجو در رشته یا گرایش قبلی گذرانده است، در گروه آموزشی رشته جدید بررسی و معادل سازی می شود و فقط درسی از وی پذیرفته می شود که به تشخیص گروه آموزشی، با دروس رشته یا گرایش جدید، اشتراک محتوایی(طبق برنامه درسی مصوب) داشته باشد و نمره هر یک از آن دروس کمتر از 12 نباشد. در این صورت، فقط دروس پذیرفته شده و نمره آنها با احتساب در معدل کل و سنوات در کارنامه دانشجو ثبت و باقی می ماند.
تغییر رشته در دروه کارشناسی ناپیوسته ممنوع است اما تغییر گرایش با داشتن شرایط و ضوابط ذکر شده امکان پذیر است.
به دانشجویی که تمام واحدهای درسی دوره را با میانگین حداقل 12گذرانده باشد، حسب مورد مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.
درصورتی که دانشجویی در طول مدت مجاز تحصیل نتواند معدل کل خود را به 12 برساند تنها یک نیمسال به وی فرصت داده می شود تا با دریافت مجدد حداکثر 20 واحد از دروس دوره، میانگین کل دروس خود را به حداقل 12 برساند و مدرک تحصیلی دوره را دریافت کند، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، دانشگاه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است، ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، موسسه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
صدور مدرک کاردانی حسب تقاضای دانشجو صرف نظر از وجود دوره کاردانی مصوب در آن رشته یا مجری بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو انجام می گیرد.

سقف مشروطی
حداکثر نیمسالهای مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته 3 نیمسال اعم از متوالی یا متناوب است. در مواردی که معدل کل دانشجو 12 یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می تواند تا زمانی که در نیمسالهای بعدی مشروط نشود به تحصیل ادامه دهد، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
دانشجو می تواند در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. حداقل نمره قبولی در هر درس 10 است و معدل نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید کمتر از 12 باشد.
اگر معدل دانشجویی در یک نیمسال حداقل 17 باشد، در نیمسال تحصیلی بعد می تواند حداکثر تا 24 واحد درسی را اخذ کند.

البته دانشگاه پیام نور فعلا اخراجی به دلیل مشروطی ندارد و محدودیتی در مشروط شدن نیست!!

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : amir - در تاریخ : ۲ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم اگه من ۴ ترم متوالی مشروط بشم از دانشگاه اخراج میشمو باید برم سربازی؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  در پیام نور خیر. محدودیتی در مشروطی نیست

 2. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : ۳ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید من دوترم مشروط شدم این ترمم معدلم شاید دوازده بشه، میخواستم بپرسم اینکه میگن بعد سه ترم مشروطی إخراج میشه دانشجو درسته؟ هیچ راهی نداره که یه فرصت دیگه بدن؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر صحت ندارد و هیج اخراجی در پیام نور به دلیل اخراجی وجود ندارد

 3. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : ۳ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید، اگه دروسى که در هر ترم برمى دارم مطابق همون چارت درسی ترم نباشه أشکال داره؟ آخه من تقریبا یه ترم از درسا عقبم مثلا اگه الان ترم چهارمم ولی درسای ترم سومو که پاس نکردم بردارم اشکال داره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۴ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر هیچ مشکلی ندارد. فقط رعایت پیش نیاز ها الزامی می باشد

 4. نویسنده دیدگاه : نسترن - در تاریخ : ۵ تیر ۱۳۹۳

  درود بر شما
  می خواستم ببینم من که دوره کارشناسی ناپیوسته را در پیام نور می گذرانم ، ترم پیش به علت یه مشکل طولانی از امتحانات محروم شدم . مشکلی برای ادامه تحصیلم به وجود می آید ؟؟؟ یا می توانم همان واحدها را مجددا أخذ کنم ؟
  با سپاس

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید مرکزتان برای شما تصیم گیری کند. به مرکزتان مراجعه کنید

 5. نویسنده دیدگاه : farnaz - در تاریخ : ۵ تیر ۱۳۹۳

  من ترم ۴ هستم معدل ۳ترمم ۱۶.۵ شده این ترم نمراتم خوبه فقط ی درسو تلب کردم ضمیمه کردن ۲۵صدم بیشتر بهم نمیدن این قانون حذف نمره زیر ۱۰ شامل منم میشه؟توروخدا جواب بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ تیر ۱۳۹۳ :

  خیر شامل نمی شود.

 6. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۱۴ تیر ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید؟میخواستم بدونم معدل کل چجوری حساب میشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۴ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  معدل کل از میانگین نمرات دروس به دست می آید.
  *ورودی های قبل از ۸۶ : نمرات مردودی در معدل کل محاسبه نمی شود .
  *ورودی های ۸۷ تا آخر ۹۰ : فقط اولین نمره مردودی در معدل کل محاسبه می شود .
  *ورودی های ۹۱ به بعد : در صورتی دانشجو درس مردودی را با نمره حداقل ۱۴ بگذراند، نمره قبلی (مردودی) از کارنامه حذف و در معدل ترم و کل محاسبه نمی شود .

 7. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۱۵ تیر ۱۳۹۳

  سلام . ببخشید من کارشناسی ارشد پیام نور رو می گذرونم و دو ترم که یک درس را مردود میشم میخام ایندفعه بجای اون درس یک درس دیگه بردارم اما میگن نمیشه باید همون درس رو بردارم تا قبول شم آیا درسته ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله درست هست و نمیشود و باید همان درس رو بردارید تا پاس شود

 8. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۱۵ تیر ۱۳۹۳

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من کارشناسی هستم میخوام انصراف بدم و ۷۱ واحد پاس کردم و با دو ترم مشوطی میخوام ببینم مشروطیم اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد

 9. نویسنده دیدگاه : درسا - در تاریخ : ۱۸ تیر ۱۳۹۳

  با عرض سلام و خسته نباشید.من ترم چهرم هستم رشته فیزیک.در برنامه ۹ ترمه سال گذشته ریاضی عمومی ۲ پیشنیاز و یا همزمان معادلات و دیفرانسیل بود اما امسال در برنامه جدید فقط پیشنیاز ذکر شده لطفا راهنمایی بفرمایید که آیا می توانم همزمان دو درس را بردارم اگر نه چطور می توانم هر دو درس را همزمان بردارم چون در ترم ۵ معادلات دیفرانسیل پیش نیاز بسیاری از درسهایم می باشد و باعث عقب ماندن من میشود.
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  شما بر اساس سیستم گلستان عمل کنید و ببینید در ایت گلستان برایتان چی زده شده است

 10. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۱۸ تیر ۱۳۹۳

  سلام؟من کارشناسی پیام نور هستم میخوام کاردانی بگیرم انصراف بدم ایا باید پروژه ارائه بدم ک فوق بهم بدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر گذراندن ۷۰ تا ۷۵ واحد کفایت می کند و معدل کل هم بالای ۱۲ باشد.

 11. نویسنده دیدگاه : محمدرضازندیه - در تاریخ : ۲۱ تیر ۱۳۹۳

  با سلام
  لطفا اگه میشه سوال من رو بخونید و جوابشو به ایمیلم بدبد واقعا دعاتون میکنم
  درسته که بخشنامه جدید میگه تاثر درسی که افتادم رو از کارنامه و معدل کل حذف میکنن و فقط نمره درسی که قبول شدم در معدل کل تاثیر داره؟اگر هست شماره بخشنامه رو بم بگید که رسیدگی کنم واقعا ممنونن میشم
  باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۱ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  (تاثیر دروس مردودی در معدل)
  *ورودی های قبل از ۸۶ : نمرات مردودی در معدل کل محاسبه نمی شود .
  *ورودی های ۸۷ تا آخر ۹۰ : فقط اولین نمره مردودی در معدل کل محاسبه می شود .
  *ورودی های ۹۱ به بعد : در صورتی دانشجو درس مردودی را با نمره حداقل ۱۴ بگذراند، نمره قبلی (مردودی) از کارنامه حذف و در معدل ترم و کل محاسبه نمی شود .

 12. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  پشتیبان عزیز خواهشن جواب بده .من ترم بعد ترم اخرم هستش و۱۴واحد دارم “متاسفانه معدل این ترمم کمتر از ۱۲ شده “بعد این ۱۴ واحدی که مونده پیشنیاز همدیگه هستن “ایا میتونم این ترم همشو بردارم ؟تورو خدا جواب فراموش نشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر فقط ۱۴ واحد دارید بله بدون رعایت پیش نیازها می توانید

 13. نویسنده دیدگاه : zohre - در تاریخ : ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  سلام من دانشجویی کارشناسی پیوسته مهندسی مدیریت پروزه هستم.برای انصراف و گرفتن کاردانی ۷۲ واحد کافی است؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله

 14. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  سلام پشتیبان عزیز خداقوت من ترم بعد ترم اخرم هست واین ترم مشروط شدم در کل ۱۸واحد از درسام مونده چنتا از این درسا پیشنیاز هم هستن .میتونم هر ۱۸واحدو این ترم با این شرایطی که دارم بردارم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  متاسفانه خیر چون مشروط شدید حداکثر ۱۴ واحد درسی می توانید برای نیمسال بعدی اخذ کنید

 15. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۵ تیر ۱۳۹۳

  پشتیبان عزیز سوال ها فقط در مورد دانشگاه پیام نور هست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ تیر ۱۳۹۳ :

  بله دوست عزیز

 16. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۳

  سلام پشتیبان عزیز .در پی سوالی که از شما پریسیده بودم که اگر دانشجوی ترم اخر باشم و۱۴واحد از درسام مونه باشه وترم قبل مشروط شده باشم واین ۱۴واحدی که مونده پیشنیاز همدیگه هستن :شما فرمودید که میتوانید بردارید مشکلی ندارد بدون رعایت پیشنیاز .اما از دانشگاه پرسیدم گفت که نمیشود .میخواستم بدونم فرمایشتون برمبنای بخشنامه یا برمبنای ادله ی محکمی است که با دانشگاه در میان بگذارم؟با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۶ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز :
  ۱- دانشجویی که مشروط شده باشد می تواند برای نیمسال بعد حداکثر تا ۱۴ واحد درسی اخذ کند.
  ۲- دانشجوی ترم آخر کلا بدون رعایت پیش نیازها می تواند تمام دروس را اخذ کند.
  پس شما هم دانشجوی ترم اخر هستید و هم مشروط شده اید و فقط ۱۴ واحد درسی دارید . پس هیچ مشکلی ندارد. مرکزتان اشتباه می کند.

 17. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۸ تیر ۱۳۹۳

  سلام؟ببخشی میخواستم بدونم پیام نور فوق دیپلم رسمی با معدل رسمی میدهد.یا معادل فوق دیپلم میدهد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله رسمی میدهد

 18. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۹۳

  با سلام ؟ببخشید میخواستم بدونم ،من ترم تابستون ۵واحد گرفتم و شهریه ثایتم پرداخت کردم اما هنوز شهریه ۵واحد پرداخت نکردم ؟و الان پشیمون شدم نمیخوام ترم تابستون امتحان بدم،،حالا با در صورتی ک ۵واحد گرفتم شهریه ثابتم پرداخت کردم و شهریه ۵واحد پرداخت نکردم و امتحان ندم. در معدل کل تاثیر میگذارد یا ن ؟؟؟ممنون میشم جوابم بدی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر اگر در امتحان شرکت نکنید هیچ تاثیری ندارد ولی شهریه باید به صورت کامل پرداخت شود

 19. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۹۳

  سلام ببخشید سوالم تکراری هستا میخواستم بدونم فوق دیپلم رسمی همرا با معدل میدن یا بدون معدل

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز بله با معدل می باشد

 20. نویسنده دیدگاه : محمد ع - در تاریخ : ۱۹ مرداد ۱۳۹۳

  با سلام و خسته نباشید
  اگر مرکزی برای دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی خود، درسی را در ترم تابستان ارائه نماید که از دروسی میباشدکه باید پاس نمایدمثل تنظیم خانواده و جمعیت. و این درس را هم اجباراً در ترم تابستان ارائه دهد ایا مرکز باید شهریه ثابت این درس یک واحدی را از دانشجو اخذ نماید و یا اینکه چون خود مرکز آن درس را برای دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی ارائه داده، میتواند شهریه ثابت را نگیرد و فقط شهریه درس را از دانشجو بگیرد؟ لطفا اگر بخشنامه ای هم در این خصوص میباشد ذکر نمایید با سپاس

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر منظورتان معرفی به استاد هست که بله شهریه ثابت در کل در همه مواقع دریافت می شود.

 21. نویسنده دیدگاه : ارمین - در تاریخ : ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

  با سلام
  ببخشید من ورودی ۸۶ پیام نور هستم سال ۹۰ انصراف دادم با گذروندن ۸۰ واحد مدرک کاردانی گرفتم .که معدلم در مدرکم نوشته نشده ، ولی در ریزنمراتم چون انصراف دادم با احتساب دروسی که زیر ۱۰ بود معدلم زیر ۱۲ شد کارشناسی ناپیوسته قبول شدم موسسات میگن معدل زیر ۱۲ هست ثبتنام نمی کنند . ایا همچین قانونی که دوره فارغ التحصیلی یعنی سال ۹۰ نبود و دانشگاه مدرک کاردانی بهمون داده نمی تونم ادامه تحصیل بدم ؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز اطلاعی نداریم

 22. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

  سلام
  آیاباگذراندن ۴ترم از دوره کارشناسی یکی از رشته های مهندسی وانصراف ازتحصیل میتوان مدرک معادل فوق دیپلم رااز دنشگاه دریافت کرد .

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  با گذراندن ۷۰ تا ۷۵ واحد و با معدل کل ۱۲ به بالا بله می توانید

 23. نویسنده دیدگاه : نوروزی - در تاریخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۳

  سلام
  وقت بخیر ، دانشجو کارشناسی نرم افزار ،ورودی ۸۶ هستم ، می خواستم بدونم آیا امکان انصراف و دریافت مدرک کاردانی با توجه به اینکه در ۸۴ واحد گذرانده واحد های عملی مثل تربیت بدنی ۱ را نگذارنده ام وجود دارد؟
  از همکاری شما سپاسگذارم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  در صورت داشتن معدل بالای ۱۲ بله مشکلی ندارد.

 24. نویسنده دیدگاه : نوروزی - در تاریخ : ۲۹ مرداد ۱۳۹۳

  سلام ،وقت بخیر
  دانشجوی کارشناسی نرم افزار ورودی ۸۶ هستم ، می خواستم بدونم آیا امکان انصراف و دریافت مدرک کاردانی با توجه به اینکه در ۸۴ واحدی که گذرانده ام واحدخای مثل تربیت بدنی ۱ را نگذرانده ام وجود دارد ؟
  با سپاس

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  در صورت داشتن معدل کل بالای ۱۲ بله می توانید

 25. نویسنده دیدگاه : نوروزی - در تاریخ : ۳ شهریور ۱۳۹۳

  با سلام و عرض تشکر
  در صورت انصراف و دریافت مدرک کاردانی ، ایا مدرک معتبر می باشد و امکان ادامه تحصیل در دانشگاهای دیگر وجود دارد ؟
  باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله

 26. نویسنده دیدگاه : هوشنگ - در تاریخ : ۸ شهریور ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشبن
  من دانشجو کارشناسی علوم کامبیوتر هستم
  مبخواهم انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم اما معدل کلم ۹.۶۰ و باید ۱۴ واحد دیگه بگزرونمتا نصف واحد های کارشناسی تموم بشه ایا امکانش هست که در این مدت ۱۴ واحد معدلم به ۱۲ برسه و کلاچطور حساب میشه
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۸ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  مشخص نیست و بستگی به تعداد واحد دروس باقیمانده و نمرات سایر دروس دیگر شما دارد.

 27. نویسنده دیدگاه : احمد - در تاریخ : ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

  سلام ممنون میشم جواب بدید.ایا با ۶۹ واحد دررشته حسابدرای میشه کاردانی گرفت.اخه کل واحد کارشناسی۱۳۵ نصف اش میشه ۶۸

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  بین ۷۰ تا ۷۵ واحد و با معدل کل بالای ۱۲

 28. نویسنده دیدگاه : احسان - در تاریخ : ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

  من ورودی ۸۸ هستم اول کامپیوتر بودم ترم ۶تغییر رشته دادم رفتم حقوق امسال سال اخر سنواتم هست ۱۱ واحدم باقی میمونه راهی هست یه ترم اضافه بیشتر از سنواتم بمونم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم رسمیم هستم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ :

  باید درخواست افزایش سنوات تحصیلی کنید تا ببینید با درخواست شما موافقت می شود یا خیر

 29. نویسنده دیدگاه : داود - در تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۳

  سلام خواهش میکنم جواب بدهید من دانشجوی ترم بنج روانشناسی بیام نور هستم میخواهم انصراف بدهم وبه خدمت بروم ۷۷واحد نیز باس کرده ام ایا در کارشناسی بیوسته میشود دوباره وبعد از خدمت سربازی دوباره دربیام نور همان رشته راادامه بدهم و واحد هایم هدرنرود..باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید بعد از سربازی درخواست دهید و بستگی به بررسی و تصمیم گیری دانشگاه دارد

 30. نویسنده دیدگاه : داود - در تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۳

  سلام.من دانشجوی ترم پنج روانشناسی پیام نور هستم و۷۷واحدراگذرانده ام من میخواهم به خدمت بروم و فعلاانصراف از تحصیل بدهم. و مدرک فوق دیپلم بگیرم .میخواستم بدانم ایا میشودبعد از تمام شدن خدمتم دوباره رشته ی خود را در همان دانشگا و بدون.هدر رفتن حتی یک واحدم ادامه دهم.باتشکر….

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید بعد از سربازی به دانشگاه درخواست دهید و بستگی به تصمیم گیری دانشگاه دارد

 31. نویسنده دیدگاه : داود - در تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۳

  ببخشید که بازم سوال میبرسم …من اگه برم خدمت برگردم ایا واحدام هیچکدوم هدر نمیرن و بعدا میتونم با فوق دیبلمی که دارم لیسانسمم بگیرم..احتمالش چقدره که منو تو همون بیام نور شهرستانمون که فوق گرفتم ببذیرن …اصلا امکان داره که دیگه نتونم تو اون رشته لیسانس بگیرم و نتونم از واحدام استفاده کنم برا لیسانس اخه من کارشناسی بیوسته ام ..برا من این مهمه که بتونم ادامه درسمو بعداز خدمت بخونم خواهش میکنم دقیق جواب بدید چون برای سرنوشت من خیلی مهمه…با تشکر….

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ :

  دوست عزیز مشخص نیست. اگر به شما اجازه دهند می توانید ادامه همان رشته را بخوانید. اگر اجازه ندهند باید مجددا در پذیرش شرکت کنید و همه دروس تطبیق نخواهد خورد و فقط دروسی تطبیق می خورد که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند

 32. نویسنده دیدگاه : داود - در تاریخ : ۲۲ شهریور ۱۳۹۳

  سلام مجدد..ببخشید اینکه میگن درسای زیر دوازده تطبیق نمیخوره درسته؟اصلا میشه تطبیقو توضیح دهید که چگونه درسی تطبیق میخوره ودرسی تطبیق نمیخوره باتشکرازسایتتون خیلی به من کمک کرد خیلی ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله درست هست.
  شرایط تطبیق واحد در همین سایت هست جستجو کنید

 33. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۴ شهریور ۱۳۹۳

  با سلام

  ورودی سال ۸۳ پیام نور بودم .با گذراندن ۷۵ واحد در سال ۸۷ انصراف دادم و مدرک کاردانی بدون معدل گرفتم الان هم ترم آخر کارشناسی ناپیوسته آزاد هستم .میخواستم بدانم برای کارشناسی ارشد مشکلی از نظر اینکه مدرک کاردانی ام بدون معدل است داشته باشم و آیا شامل تاثیر نمرات مردودی در معدل کاردانی هستم یا نه؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  چون کارشناسی گرفته اید خیر مشکلی ندارد.

 34. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

  سلام مجدد
  ممنون از جواب سریعتون
  شما گفتید که مشکلی نداره پس در تقاضانامه ثبت نام ارشد در بند معدل کاردانی چی بنویسم.با توجه به اینکه اگر نمرات مردودی رو تاثیر بدن معل کاردانی ام ۹.۷۵ میشود .در ضمن تا به حال معدل کارشناسی ام ۱۸.۱۲ میباشد
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  متاسفانه در این مورد اطلاعی نداریم و باید از دانشگاه مربوطه سوال بفرمایید

 35. نویسنده دیدگاه : amen - در تاریخ : ۲۷ شهریور ۱۳۹۳

  سلام ببخشید من دانشجوی کاردانی هستم تما م در س قبول شدم فقط یکی معرفی به استاد دارم که کرفت ولی زمان امحتانش ۹۳/۶/۳۱ شهریور است ایا من قبول شهریور هستم و می توانم تو دانشگاه دیکر ثبت نام کنم یانه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید ببینید نمره ان درس در چه زمانی ثبت می شود. هر زمانی نمره اش ثبت شود همان تاریخ ، تاریخ فارغ التحصیلی شما خواهد بود

 36. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی ترم ۴کارشناسی رشته حسابداری پیام نور هستم میخوام فوق دیپلم بگیرم ایا باید بر اساس جدول ۹ ترمه حتما واحدها را بردارم یا فقط می تونم ۷۰ راپاس کنم.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر حتما احتیاجی به رعایت لیست ۹ ترمه نیست

 37. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

  سلام مجدد می خواستم بپرسم از نظر تعداد واحد اصلی یا پایه چطور باید نصف اینها را پاس کرد وحتما باید پشت سر هم باشه مثلا هر سه تا اصول حسابداری راباید پاس کنم و در مورد تربیت بدنی حتما باید برداشت .باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  شما هر درسی رو بردارید مشکلی ندارد.

 38. نویسنده دیدگاه : نیلوفر - در تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی ورودی ۹۰ هستم ودرس جمعیت و تنظیم خانواده رو ترم ۳ پاس کردم نظر ب اینکه جمعیت ۱ واحدی بود و دانش خانواده ک جایگزین شده ۲ واحدیه وبرام تو برنامه ۸ ترمه ذکر شده تا زمان فارغ التحصیلی باید ۲۲ واحد عمومی رو بگذرونم کسری واحد ب وجود آمده ب خاطر جمعیت رو چطور باید جبران کنم ؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر درس جمعیت رو گذرانده اید احتیاج به کاری نیست و درست هست و نیاز به اخذ درس دانش خانواده نیست

 39. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

  سلام.من ورودی ۹۳ دانشگاه تهران جنوب صنایع هستم.
  میشه ترم اولو برم بعد دو ترم پشت سر هم مرخصی بگیرم؟(ترم ۲ و ۳)

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله می شود

 40. نویسنده دیدگاه : حمیدرضا - در تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۳

  سلام
  میخواستم بدونم دانشجویی که با معدل ۱۳ فارغ التحصیل شده و مدرک موقت گرفته-ایا امکانش رو داره از ترمیم معدل استاده کنه؟؟
  چون الان مدرک لیسانس با معدل ۱۳ استخدامی نداره

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  تا جایی ما اطلاع داریم خیر امکانش نیست

 41. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۳

  مرسی از جوابتون
  یه سوال دیگه،بعد اگه دو ترمو پشت سر هم مرخصی گرفتم و کنکور۹۴ شرکت کنم،اگه دانشگاه سراسری قبول بشم میتونم انتقالی بگیرم؟
  ۲_برای ترم اول میشه فقط عمومی برداشت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱ مهر ۱۳۹۳ :

  انتقالی که خیر باید از این رشته انصراف و در رشته جدید ثبت نام کنید
  بله – البته از گروه معارف فقط ۱ درس در هر ترم می توانید اخذ کنید

 42. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : ۵ مهر ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم.کسی که دانشجوی رشته کارشناسی است میتواند با گذراندن تعداد معینی واحد، مدرک کاردانی بگیرد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله در صورت گذراندن ۷۰ تا ۷۵ واحد درسی با معدل کل بالای ۱۲ در صورت انصراف به شما مدرک کاردانی داده می شود

 43. نویسنده دیدگاه : مرتضی - در تاریخ : ۱۲ مهر ۱۳۹۳

  سلام.من ورودی ۸۸ هستم.اگه بعد از ۶سال ۷۵ واحد پاس کنم و معدلم بالای ۱۲ باشه با مدرک کاردانی اخراج میشم یا حتما باید قبل از اخراج انصراف بدم تا کاردانی بهم بدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۲ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  تفاوتی ندارد

 44. نویسنده دیدگاه : فاطمه محمدی - در تاریخ : ۱۴ مهر ۱۳۹۳

  ایا می توان دانشجوی دانشگاه پیام نور باشیم و هم زمان در یک رشته دیگر از طریق دوره های بدون آزمون وارد شویم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۴ مهر ۱۳۹۳ :

  خیر نمی شود

 45. نویسنده دیدگاه : ehsan - در تاریخ : ۱۴ مهر ۱۳۹۳

  سلام
  ایا درست است که میگن در یک مقطع (مثلا کارشناسی)فقط یک بار می توان انصراف داد؟
  مثلا من پیام نور قبول شدم اگر الان در رشته میکروبیولوژی بدون ازمون دانشگاه ازاد ثبت نام کنم می توان دوباره انصراف بدم و اگر تکمیل ظرفیت قبول شوم می توانم بروم؟؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله می توانید

 46. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۳

  سلام؟؟من ۷۲ واحد گذروندم میخوام انصراف بدم کارشناسی پیانور هستم.ایا مدرک فوق با معدل میدن یا بدون معدل رسمی است یا ن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۳ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  در صورت داشتن معدل بالای ۱۲ بله به شما مدرک می دهند

 47. نویسنده دیدگاه : ابراهیم دوست محمی - در تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۳

  سلام
  من حدود ۵۰ واحد در دوره کاردانی دانشگاه روزانه گذرانده ام میخواستم بدونم در صورت اخراج شدنم واحد های گذرانده ام در دانشگاه ازاد یا پیام نور در همان رشته خودم طتبیق میخورد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند بله می توانید تطبیق دهید

 48. نویسنده دیدگاه : akbar - در تاریخ : ۲۸ مهر ۱۳۹۳

  سلام
  - کارشناسی پیوسته‌ی روانشناسی عمومیِ تهران مرکز هستم.
  - کارت پایان خدمت دارم.
  - تعداد ۶۷ واحد گذرانده‌ام.

  می‌خواهم در صورت امکان
  - فوق دیپلم روانشناسی را بگیرم و
  - برای کارشناسی به رشته‌ی ادبیّات فارسی یا رشته‌ی فلسفه، تغییر رشته بدهم.

  ممنون می‌شوم اگر راهنمایی بفرمایید.
  با احترام.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۸ مهر ۱۳۹۳ :

  سلام
  هم میتونید در پذیرش جدید شرکت کنید و هم میتوانید اگر شرایط تغییر رشته رو داشتید اقدام به تغییر رشته دهید.
  شرایط تغییر رشته در همین سایت هست جستجو کنید

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانین و آیین نامه های دانشگاه پیام نور
 • راهنما و آموزش های تصویری برای دانشجویان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۲۸ مهر ۱۳۹۳ | کد خبر : 19346

نظرات و انتقادات شما /

چرا شهریه دانشگاه پیام نور گران شد؟ / جدول شهریه سال 94-93 پیام نور

چرا شهریه دانشگاه پیام نور گران شد؟ / جدول شهریه سال 94-93 پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : به نظر شما چرا شهریه دانشگاه پیام نور گران شد؟ / بررسی و توضیحات در مورد افزایش شهریه دانشگاه پیام نور

۲۷ مهر ۱۳۹۳ | کد خبر : 19314

پاسخ به سوالات متداول /

ثبت نام عمره دانشگاهیان در سال 93 آغاز شد / اعلام زمان قرعه کشی

ثبت نام عمره دانشگاهیان در سال 93 آغاز شد / اعلام زمان قرعه کشی

پایگاه خبری دانتشجویان پیام نور (پیام نورنا) : ثبت‌نام دانشجویان برای سفر به حج عمره دانشجویی سال ۱۳۹۳ از امروز ، ۲۷ مهر ماه آغاز شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۳ | کد خبر : 19264

تمدید مهلت ثبت نام /

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه پیام نور

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال ۹۳ دانشگاه ها آغاز شد / مهلت ثبت نام تا ۲۷ مهر ماه

۱ مهر ۱۳۹۳ | کد خبر : 19067

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی /

اعلام زمان دوره دوم ثبت نام و پذیرش بدون آزمون سال 93 مقطع کارشناسی پیام نور

اعلام زمان دوره دوم ثبت نام و پذیرش بدون آزمون سال 93 مقطع کارشناسی پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : زمان پذیرش و ثبت نام دوره دوم بدون آزمون سال ۹۳ (بر اساس سوابق تحصیلی) مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور اعلام شد / پذیرش بهمن ماه ۹۳

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | کد خبر : 18886

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 94-93 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 94-93 پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۴-۹۳ پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۸ شهریور ۱۳۹۳ | کد خبر : 18863

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 94-93 پیام نور / بروز شده در 8 شهریورماه 93

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 94-93 پیام نور / بروز شده در 8 شهریورماه 93

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : برنامه امتحانات نیمسال اول ۹۴-۹۳ پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد – بروز شده در ۸ شهریورماه ۹۳ / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | کد خبر : 18556

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : تقویم دانشگاهی و آموزشی سال تحصیلی ۹۴-۹۳ برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید.

ابزارهای سایت

اضافه کردن آيدي ياهو پشتيبان جهت اطلاع از اخبار پيام نور

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» موسسه آموزش عالی چتر دانش | 66488920-021
کلاسهای آمادگی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
بسته های مکاتبه ای + آزمون های آزمایشی رایگان
» اولین و قویترین مرکز آموزش و تعمیرات
موبایل , تبلت , لپ تاپ , مانیتور , پرینتر , کپی در ایران
021-66476982 | 09191080287
» 13 سال سابقه آموزشی - بالاترین قبولی مستند
کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر پیام نور (ارشد)
آزمون های آزمایشی رایگان - تلفن تماس : 88288211
» کاملترین و بروزترین بسته آموزشی فراگیر ارشد در کشور
با برنامه زمان بندی مطالعه و با استانداردهای آموزش عالی
منطبق با آخرین تغییرات منابع کنکور فراگیر 93
» کلاسهای حضوری آمادگی وکالت در کرج
کلاسهای حضوری آمادگی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
آزمونهای آزمایشی کشوری وکالت
» دانلود سوالات کاردانی-کارشناسی -ارشد-دکتری
جزوه و منابع مهم کاردانی تا دکتری

» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top