دانلود نمونه سوالات آزمون های فراگیر دانشگاه پیام نور
عنوان نویسنده پاسخ آخرين ارسال بازديد
»  زمان و مکان برگزاری مصاحبه دکترای تخصصی Ph.D استعدادهای درخشان سال 93 پیام نور PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 24
»  انتقادات از انجمن پیام نورنا mohammad 32 Admin 885
»  تغییر در نمرات نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور / بیش از 250 اصلاحیه PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 273
»  مهیج‌ترین سرسره‌های آبی در آلمان saeide 2 Admin 110
»  شرایط جدید ادامه تحصیل انصرافیها / امکان بازگشت به تحصیل در تمام مقاطع PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 241
»  آیین نامه جدید استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد ابلاغ شد PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 252
»  تمدید مهلت ثبت نام دروس ریزشی و دروس تجدید امتحان نیمسال دوم 93-92 پیام نور PNUNA.COM 2 Admin 327
»  لیست دروس آزمونهای پایان ترم کتاب باز (open book) در ترم تابستان 93 پیام نور PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 215
»  فنون محبوبيت واينكه چطور دوست داشتني شويم... handsome 1 handsome 194
»  ایران‌گردی، از شیراز و اصفهان تا کردستان saeide 5 ابدال 125
»  دستورالعمل چگونگی ثبت نمرات دروس نظری و عملی پیام نور / بخشنامه PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 136
»  تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان PNUNA.COM 0 PNUNA.COM 644

چاپ خبر
حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان /

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها + بخشنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، آیین نامه جدید دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را که در جلسه ۸۰۳ شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید ه است به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد .

 

 

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

 


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دکتر سعید قدیمی ، دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی با اعلام اینکه آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی 23 مهرماه به دانشگاهها ابلاغ شد و از ترم جاری  قابل اجراست گفت: کاهش ماندگاری و ارتقا کیفیت دو هدف مهم در بازنگری این آیین نامه است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود : براساس  آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی ، اگر دانشجویی در یک نیمسال تحصیلی قادر به گذراندن درسی نبود و ترم بعد همان درس را با حداقل  نمره 14 گذراند ، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف  می شود ، همچنین دانشجویان مشمول تحصیل رایگان  باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کنند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی یکی از مهمترین مزیتهای حذف این دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطی و افزایش توان علمی دانشجویان عنوان کرد.و گفت : امید به تحصیل در میان دانشجویان با این مزیت در نظر گرفته شده افزایش خواهد یافت.

وی  اعلام کرد : براساس آیین نامه جدید ، حداکثر  طول مدت تحصیل در دوره کاردانی 5/2 سال و در دوره کارشناسی پیوسته  پنج سال است و امکان تغییر و گرایش تحصیلی  نیز برای  دانشجو یان  به یک رشته و گرایش دیگر در همان موسسه محل تحصیل وجود دارد البته امکان تغییر رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است و فقط امکان تغییر گرایش وجود دارد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی گفت: بر اساس این آیین نامه ،  تعداد واحد های درسی دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 68 الی 72  و کارشناسی پیوسته 130 تا 140 واحد است و ملاک نمره دهی نیز از صفر تا بیست می باشد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 35 ماده و 26 تبصره در جلسه 803  به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

دانلود آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها

 

دقت داشته باشید در برخی بندها و ماده های این آیین نامه ، دانشگاه پیام نور قوانین مختص به خود را دارد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

این آیین نامه برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به بعد قابل اجراست

 


برخی از بندها و ماده های مهم این آیین نامه:

سقف و کف در انتخاب واحد
دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می تواند حداقل 14 و حداکثر 20 واحد درسی انتخاب کند و حداکثر واحد مجاز انتخابی در دوره تابستانی 6 واحد است. در آخرین نیمسال تحصیلی دانشجو می تواند صرف نظر از معدل کل ( کمتر از 10) و مشروطی تا 24 واحد اخذ کند.
در شرایطی که از تحصیل دانشجو حداکثر 8 واحد درسی باقی مانده باشد می تواند واحدهای مذکور را در ترم تابستان انتخاب کند.
واحدهای انتخابی دانشجو در ابتدای هر نیمسال تحصیلی به جز آخرین نیمسال، به هر دلیلی نباید کمتر از 14 واحد درسی باشد در صورتی که واحدهای انتخابی یا باقی مانده دانشجو در پایان نیمسال بنا به دلایل موجه و خارج از اراده دانشجو به کمتر از 14 واحد درس برسد این نیمسال به عنوان یک نیمسال تحصیل کامل در سنوات تحصیلی وی محسوب می شود اما به منظور بررسی وضعیت مشروطی یا ممتازی دانشجو، نمرات واحدهای این نیمسال با نمرات دروس نیمسال بعدی دانشجو در محاسبه معدل دو نیمسال منظور خواهد شد.

شرایط دروس معرفی به استاد
در صورتی که دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقی مانده داشته باشد، می تواند آن دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذراند. در صورتی که دو درس معرفی به استاد منتهی به دوره تابستانی شود، سقف واحد نباید از 8 واحد درسی تجاوز کند. تعداد واحدهای جبرانی برای رشته های غیرمرتبط در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 6 واحد و برای دوره های کارشناسی حداکثر 10 واحد است، نمره دروس جبرانی در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.

سقف مدت مجاز به تحصیل در کاردانی و کارشناسی
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 2.5 سال و در دوره های کارشناسی پیوسته 5 سال است.

تعیین استاد راهنما برای دانشجویان
گروه آموزشی موظف است برای هدایت علمی و فرهنگی دانشجو از بدو ورود، یکی از اعضای هیئت علمی را به عنوان استاد راهنمای تحصیلی تعیین و اعلام کند. معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو نمره درس است که به صورت عددی از صفر تا بیست است. دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال بعدی دروس فوق را با حداقل نمره 14 بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد. مدت مجاز مرخصی پزشکی دانشجو، در صورت تایید پزشک معتمد دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.

پرداخت هزینه برای دروس افتاده و حذف شده
دانشجویان مشمول تحصیل رایگان در صورت عدم کسب نمره قبولی در هر درس یا حذف درس، برای انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند. دانشجویی که قصد انصراف از تحصیل داشته باشد باید درخواست انصراف خود را ارائه کند، این دانشجو مجاز است فقط برای یک بار تا شروع نیمسال بعدی تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، در غیراینصورت پس از انقضای این مهلت، حکم انصراف وی از تحصیل صادر می شود.

شرایط تغییر رشته دانشجویان دانشجویان
دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یک رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یک گروه آزمایشی دیگر و در همان دانشگاه تغییر رشته یا گرایش دهند:  وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان دانشگاه، کمتر نبودن نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره کشوری آن رشته یا گرایش در موسسه در همان سال پذیرش، امکان ادامه تحصیل دانشجو در سنوات باقیمانده، موافقت گروه آموشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه.
دانشجو در هر دوره تحصیلی فقط برای یک بار می تواند با رعایت شرایط فوق، تغییر رشته یا گرایش دهد. انتقال توام با تغییر رشته یا گرایش، مشروط به احراز همزمان شرایط تغییر رشته یا گرایش و انتقال و با توافق موسسات مبدا و مقصد تنها برای یک بار امکان پذیر است.
دروسی که دانشجو در رشته یا گرایش قبلی گذرانده است، در گروه آموزشی رشته جدید بررسی و معادل سازی می شود و فقط درسی از وی پذیرفته می شود که به تشخیص گروه آموزشی، با دروس رشته یا گرایش جدید، اشتراک محتوایی(طبق برنامه درسی مصوب) داشته باشد و نمره هر یک از آن دروس کمتر از 12 نباشد. در این صورت، فقط دروس پذیرفته شده و نمره آنها با احتساب در معدل کل و سنوات در کارنامه دانشجو ثبت و باقی می ماند.
تغییر رشته در دروه کارشناسی ناپیوسته ممنوع است اما تغییر گرایش با داشتن شرایط و ضوابط ذکر شده امکان پذیر است.
به دانشجویی که تمام واحدهای درسی دوره را با میانگین حداقل 12گذرانده باشد، حسب مورد مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.
درصورتی که دانشجویی در طول مدت مجاز تحصیل نتواند معدل کل خود را به 12 برساند تنها یک نیمسال به وی فرصت داده می شود تا با دریافت مجدد حداکثر 20 واحد از دروس دوره، میانگین کل دروس خود را به حداقل 12 برساند و مدرک تحصیلی دوره را دریافت کند، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، دانشگاه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است، ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، موسسه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
صدور مدرک کاردانی حسب تقاضای دانشجو صرف نظر از وجود دوره کاردانی مصوب در آن رشته یا مجری بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو انجام می گیرد.

سقف مشروطی
حداکثر نیمسالهای مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته 3 نیمسال اعم از متوالی یا متناوب است. در مواردی که معدل کل دانشجو 12 یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می تواند تا زمانی که در نیمسالهای بعدی مشروط نشود به تحصیل ادامه دهد، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
دانشجو می تواند در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. حداقل نمره قبولی در هر درس 10 است و معدل نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید کمتر از 12 باشد.
اگر معدل دانشجویی در یک نیمسال حداقل 17 باشد، در نیمسال تحصیلی بعد می تواند حداکثر تا 24 واحد درسی را اخذ کند.

البته دانشگاه پیام نور فعلا اخراجی به دلیل مشروطی ندارد و محدودیتی در مشروط شدن نیست!!

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : amir - در تاریخ : ۲ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم اگه من ۴ ترم متوالی مشروط بشم از دانشگاه اخراج میشمو باید برم سربازی؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  در پیام نور خیر. محدودیتی در مشروطی نیست

 2. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : ۳ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید من دوترم مشروط شدم این ترمم معدلم شاید دوازده بشه، میخواستم بپرسم اینکه میگن بعد سه ترم مشروطی إخراج میشه دانشجو درسته؟ هیچ راهی نداره که یه فرصت دیگه بدن؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر صحت ندارد و هیج اخراجی در پیام نور به دلیل اخراجی وجود ندارد

 3. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : ۳ تیر ۱۳۹۳

  سلام ببخشید، اگه دروسى که در هر ترم برمى دارم مطابق همون چارت درسی ترم نباشه أشکال داره؟ آخه من تقریبا یه ترم از درسا عقبم مثلا اگه الان ترم چهارمم ولی درسای ترم سومو که پاس نکردم بردارم اشکال داره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۴ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر هیچ مشکلی ندارد. فقط رعایت پیش نیاز ها الزامی می باشد

 4. نویسنده دیدگاه : نسترن - در تاریخ : ۵ تیر ۱۳۹۳

  درود بر شما
  می خواستم ببینم من که دوره کارشناسی ناپیوسته را در پیام نور می گذرانم ، ترم پیش به علت یه مشکل طولانی از امتحانات محروم شدم . مشکلی برای ادامه تحصیلم به وجود می آید ؟؟؟ یا می توانم همان واحدها را مجددا أخذ کنم ؟
  با سپاس

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید مرکزتان برای شما تصیم گیری کند. به مرکزتان مراجعه کنید

 5. نویسنده دیدگاه : farnaz - در تاریخ : ۵ تیر ۱۳۹۳

  من ترم ۴ هستم معدل ۳ترمم ۱۶.۵ شده این ترم نمراتم خوبه فقط ی درسو تلب کردم ضمیمه کردن ۲۵صدم بیشتر بهم نمیدن این قانون حذف نمره زیر ۱۰ شامل منم میشه؟توروخدا جواب بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ تیر ۱۳۹۳ :

  خیر شامل نمی شود.

 6. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۱۴ تیر ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید؟میخواستم بدونم معدل کل چجوری حساب میشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۴ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  معدل کل از میانگین نمرات دروس به دست می آید.
  *ورودی های قبل از ۸۶ : نمرات مردودی در معدل کل محاسبه نمی شود .
  *ورودی های ۸۷ تا آخر ۹۰ : فقط اولین نمره مردودی در معدل کل محاسبه می شود .
  *ورودی های ۹۱ به بعد : در صورتی دانشجو درس مردودی را با نمره حداقل ۱۴ بگذراند، نمره قبلی (مردودی) از کارنامه حذف و در معدل ترم و کل محاسبه نمی شود .

 7. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۱۵ تیر ۱۳۹۳

  سلام . ببخشید من کارشناسی ارشد پیام نور رو می گذرونم و دو ترم که یک درس را مردود میشم میخام ایندفعه بجای اون درس یک درس دیگه بردارم اما میگن نمیشه باید همون درس رو بردارم تا قبول شم آیا درسته ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله درست هست و نمیشود و باید همان درس رو بردارید تا پاس شود

 8. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۱۵ تیر ۱۳۹۳

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من کارشناسی هستم میخوام انصراف بدم و ۷۱ واحد پاس کردم و با دو ترم مشوطی میخوام ببینم مشروطیم اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد

 9. نویسنده دیدگاه : درسا - در تاریخ : ۱۸ تیر ۱۳۹۳

  با عرض سلام و خسته نباشید.من ترم چهرم هستم رشته فیزیک.در برنامه ۹ ترمه سال گذشته ریاضی عمومی ۲ پیشنیاز و یا همزمان معادلات و دیفرانسیل بود اما امسال در برنامه جدید فقط پیشنیاز ذکر شده لطفا راهنمایی بفرمایید که آیا می توانم همزمان دو درس را بردارم اگر نه چطور می توانم هر دو درس را همزمان بردارم چون در ترم ۵ معادلات دیفرانسیل پیش نیاز بسیاری از درسهایم می باشد و باعث عقب ماندن من میشود.
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  شما بر اساس سیستم گلستان عمل کنید و ببینید در ایت گلستان برایتان چی زده شده است

 10. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۱۸ تیر ۱۳۹۳

  سلام؟من کارشناسی پیام نور هستم میخوام کاردانی بگیرم انصراف بدم ایا باید پروژه ارائه بدم ک فوق بهم بدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر گذراندن ۷۰ تا ۷۵ واحد کفایت می کند و معدل کل هم بالای ۱۲ باشد.

 11. نویسنده دیدگاه : محمدرضازندیه - در تاریخ : ۲۱ تیر ۱۳۹۳

  با سلام
  لطفا اگه میشه سوال من رو بخونید و جوابشو به ایمیلم بدبد واقعا دعاتون میکنم
  درسته که بخشنامه جدید میگه تاثر درسی که افتادم رو از کارنامه و معدل کل حذف میکنن و فقط نمره درسی که قبول شدم در معدل کل تاثیر داره؟اگر هست شماره بخشنامه رو بم بگید که رسیدگی کنم واقعا ممنونن میشم
  باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۱ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  (تاثیر دروس مردودی در معدل)
  *ورودی های قبل از ۸۶ : نمرات مردودی در معدل کل محاسبه نمی شود .
  *ورودی های ۸۷ تا آخر ۹۰ : فقط اولین نمره مردودی در معدل کل محاسبه می شود .
  *ورودی های ۹۱ به بعد : در صورتی دانشجو درس مردودی را با نمره حداقل ۱۴ بگذراند، نمره قبلی (مردودی) از کارنامه حذف و در معدل ترم و کل محاسبه نمی شود .

 12. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  پشتیبان عزیز خواهشن جواب بده .من ترم بعد ترم اخرم هستش و۱۴واحد دارم “متاسفانه معدل این ترمم کمتر از ۱۲ شده “بعد این ۱۴ واحدی که مونده پیشنیاز همدیگه هستن “ایا میتونم این ترم همشو بردارم ؟تورو خدا جواب فراموش نشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر فقط ۱۴ واحد دارید بله بدون رعایت پیش نیازها می توانید

 13. نویسنده دیدگاه : zohre - در تاریخ : ۲۲ تیر ۱۳۹۳

  سلام من دانشجویی کارشناسی پیوسته مهندسی مدیریت پروزه هستم.برای انصراف و گرفتن کاردانی ۷۲ واحد کافی است؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۲ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله

 14. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  سلام پشتیبان عزیز خداقوت من ترم بعد ترم اخرم هست واین ترم مشروط شدم در کل ۱۸واحد از درسام مونده چنتا از این درسا پیشنیاز هم هستن .میتونم هر ۱۸واحدو این ترم با این شرایطی که دارم بردارم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  متاسفانه خیر چون مشروط شدید حداکثر ۱۴ واحد درسی می توانید برای نیمسال بعدی اخذ کنید

 15. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۵ تیر ۱۳۹۳

  پشتیبان عزیز سوال ها فقط در مورد دانشگاه پیام نور هست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۵ تیر ۱۳۹۳ :

  بله دوست عزیز

 16. نویسنده دیدگاه : رحمان - در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۳

  سلام پشتیبان عزیز .در پی سوالی که از شما پریسیده بودم که اگر دانشجوی ترم اخر باشم و۱۴واحد از درسام مونه باشه وترم قبل مشروط شده باشم واین ۱۴واحدی که مونده پیشنیاز همدیگه هستن :شما فرمودید که میتوانید بردارید مشکلی ندارد بدون رعایت پیشنیاز .اما از دانشگاه پرسیدم گفت که نمیشود .میخواستم بدونم فرمایشتون برمبنای بخشنامه یا برمبنای ادله ی محکمی است که با دانشگاه در میان بگذارم؟با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۶ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز :
  ۱- دانشجویی که مشروط شده باشد می تواند برای نیمسال بعد حداکثر تا ۱۴ واحد درسی اخذ کند.
  ۲- دانشجوی ترم آخر کلا بدون رعایت پیش نیازها می تواند تمام دروس را اخذ کند.
  پس شما هم دانشجوی ترم اخر هستید و هم مشروط شده اید و فقط ۱۴ واحد درسی دارید . پس هیچ مشکلی ندارد. مرکزتان اشتباه می کند.

 17. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۸ تیر ۱۳۹۳

  سلام؟ببخشی میخواستم بدونم پیام نور فوق دیپلم رسمی با معدل رسمی میدهد.یا معادل فوق دیپلم میدهد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۹ تیر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله رسمی میدهد

 18. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۹۳

  با سلام ؟ببخشید میخواستم بدونم ،من ترم تابستون ۵واحد گرفتم و شهریه ثایتم پرداخت کردم اما هنوز شهریه ۵واحد پرداخت نکردم ؟و الان پشیمون شدم نمیخوام ترم تابستون امتحان بدم،،حالا با در صورتی ک ۵واحد گرفتم شهریه ثابتم پرداخت کردم و شهریه ۵واحد پرداخت نکردم و امتحان ندم. در معدل کل تاثیر میگذارد یا ن ؟؟؟ممنون میشم جوابم بدی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر اگر در امتحان شرکت نکنید هیچ تاثیری ندارد ولی شهریه باید به صورت کامل پرداخت شود

 19. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۹۳

  سلام ببخشید سوالم تکراری هستا میخواستم بدونم فوق دیپلم رسمی همرا با معدل میدن یا بدون معدل

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ مرداد ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز بله با معدل می باشد

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۶ مرداد ۱۳۹۳ | کد خبر : 18623

زمان و مکان برگزاری مصاحبه دکترای تخصصی Ph.D استعدادهای درخشان سال 93 پیام نور

زمان و مکان برگزاری مصاحبه دکترای تخصصی Ph.D استعدادهای درخشان سال 93 پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : تاریخ و مکان برگزاری مصاحبه دکترای تخصصی Ph.D استعدادهای درخشان سال ۱۳۹۳ دانشگاه پیام نور اعلام شد / مدارک لازم جهت مصاحبه

۴ مرداد ۱۳۹۳ | کد خبر : 18609

بروز شده در 7 مرداد ماه /

تغییر در نمرات نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور / بیش از 250 اصلاحیه

تغییر در نمرات نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور / بیش از 250 اصلاحیه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : به دلیل اصلاحیه کلید آزمون های پایان ترم ، نمرات نیمسال دوم ۹۳-۹۲ تغییراتی داشته اند / بیش از ۲۵۰ اصلاحیه برای کلید سوالات

۱ مرداد ۱۳۹۳ | کد خبر : 18587

اختصاصی پیام نورنا /

لیست دروس آزمونهای پایان ترم کتاب باز (open book) در ترم تابستان 93 پیام نور

لیست دروس آزمونهای پایان ترم کتاب باز (open book) در ترم تابستان 93 پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات ترم تابستان ۹۳ دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

۱ مرداد ۱۳۹۳ | کد خبر : 18574

دستورالعمل چگونگی ثبت نمرات دروس نظری و عملی دانشجویان پیام نور / بخشنامه

دستورالعمل چگونگی ثبت نمرات دروس نظری و عملی دانشجویان پیام نور / بخشنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : نحوه چگونگی ثبت نمرات دروس نظری و عملی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد / بخشنامه

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | کد خبر : 18556

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : تقویم دانشگاهی و آموزشی سال تحصیلی ۹۴-۹۳ برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید.

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | کد خبر : 18446

آغاز پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 94-93 پیام نور / اعلام اسامی دانشجویان برتر

آغاز پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 94-93 پیام نور / اعلام اسامی دانشجویان برتر

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : ثبت نام و پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور آغاز شد / جزییات ثبت نام و اسامی دانشجویان برتر

ابزارهای سایت

اضافه کردن آيدي ياهو پشتيبان جهت اطلاع از اخبار پيام نور

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» اولین و قویترین مرکز آموزش و تعمیرات
موبایل , تبلت , لپ تاپ , مانیتور , پرینتر , کپی در ایران
021-66476982 | 09191080287
» 13 سال سابقه آموزشی - بالاترین قبولی مستند
کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر پیام نور (ارشد)
آزمون های آزمایشی رایگان - تلفن تماس : 88288211
» کاملترین و بروزترین بسته آموزشی فراگیر کارشناسی ارشد در سطح کشور
با برنامه زمان بندی مطالعه و با استانداردهای آموزش عالی
منطبق با آخرین تغییرات منابع کنکور فراگیر 93
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای
Goto Top