چاپ خبر
حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان /

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها + بخشنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، آیین نامه جدید دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را که در جلسه 803 شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید ه است به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد .

 

 

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

 


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دکتر سعید قدیمی ، دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی با اعلام اینکه آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی 23 مهرماه به دانشگاهها ابلاغ شد و از ترم جاری  قابل اجراست گفت: کاهش ماندگاری و ارتقا کیفیت دو هدف مهم در بازنگری این آیین نامه است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود : براساس  آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی ، اگر دانشجویی در یک نیمسال تحصیلی قادر به گذراندن درسی نبود و ترم بعد همان درس را با حداقل  نمره 14 گذراند ، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف  می شود ، همچنین دانشجویان مشمول تحصیل رایگان  باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کنند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی یکی از مهمترین مزیتهای حذف این دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطی و افزایش توان علمی دانشجویان عنوان کرد.و گفت : امید به تحصیل در میان دانشجویان با این مزیت در نظر گرفته شده افزایش خواهد یافت.

وی  اعلام کرد : براساس آیین نامه جدید ، حداکثر  طول مدت تحصیل در دوره کاردانی 5/2 سال و در دوره کارشناسی پیوسته  پنج سال است و امکان تغییر و گرایش تحصیلی  نیز برای  دانشجو یان  به یک رشته و گرایش دیگر در همان موسسه محل تحصیل وجود دارد البته امکان تغییر رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است و فقط امکان تغییر گرایش وجود دارد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی گفت: بر اساس این آیین نامه ،  تعداد واحد های درسی دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 68 الی 72  و کارشناسی پیوسته 130 تا 140 واحد است و ملاک نمره دهی نیز از صفر تا بیست می باشد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 35 ماده و 26 تبصره در جلسه 803  به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

دانلود آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها

 

دقت داشته باشید در برخی بندها و ماده های این آیین نامه ، دانشگاه پیام نور قوانین مختص به خود را دارد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

این آیین نامه برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به بعد قابل اجراست

 


برخی از بندها و ماده های مهم این آیین نامه:

سقف و کف در انتخاب واحد
دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می تواند حداقل 14 و حداکثر 20 واحد درسی انتخاب کند و حداکثر واحد مجاز انتخابی در دوره تابستانی 6 واحد است. در آخرین نیمسال تحصیلی دانشجو می تواند صرف نظر از معدل کل ( کمتر از 10) و مشروطی تا 24 واحد اخذ کند.
در شرایطی که از تحصیل دانشجو حداکثر 8 واحد درسی باقی مانده باشد می تواند واحدهای مذکور را در ترم تابستان انتخاب کند.
واحدهای انتخابی دانشجو در ابتدای هر نیمسال تحصیلی به جز آخرین نیمسال، به هر دلیلی نباید کمتر از 14 واحد درسی باشد در صورتی که واحدهای انتخابی یا باقی مانده دانشجو در پایان نیمسال بنا به دلایل موجه و خارج از اراده دانشجو به کمتر از 14 واحد درس برسد این نیمسال به عنوان یک نیمسال تحصیل کامل در سنوات تحصیلی وی محسوب می شود اما به منظور بررسی وضعیت مشروطی یا ممتازی دانشجو، نمرات واحدهای این نیمسال با نمرات دروس نیمسال بعدی دانشجو در محاسبه معدل دو نیمسال منظور خواهد شد.

شرایط دروس معرفی به استاد
در صورتی که دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقی مانده داشته باشد، می تواند آن دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذراند. در صورتی که دو درس معرفی به استاد منتهی به دوره تابستانی شود، سقف واحد نباید از 8 واحد درسی تجاوز کند. تعداد واحدهای جبرانی برای رشته های غیرمرتبط در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 6 واحد و برای دوره های کارشناسی حداکثر 10 واحد است، نمره دروس جبرانی در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.

سقف مدت مجاز به تحصیل در کاردانی و کارشناسی
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 2.5 سال و در دوره های کارشناسی پیوسته 5 سال است.

تعیین استاد راهنما برای دانشجویان
گروه آموزشی موظف است برای هدایت علمی و فرهنگی دانشجو از بدو ورود، یکی از اعضای هیئت علمی را به عنوان استاد راهنمای تحصیلی تعیین و اعلام کند. معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو نمره درس است که به صورت عددی از صفر تا بیست است. دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال بعدی دروس فوق را با حداقل نمره 14 بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد. مدت مجاز مرخصی پزشکی دانشجو، در صورت تایید پزشک معتمد دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.

پرداخت هزینه برای دروس افتاده و حذف شده
دانشجویان مشمول تحصیل رایگان در صورت عدم کسب نمره قبولی در هر درس یا حذف درس، برای انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند. دانشجویی که قصد انصراف از تحصیل داشته باشد باید درخواست انصراف خود را ارائه کند، این دانشجو مجاز است فقط برای یک بار تا شروع نیمسال بعدی تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، در غیراینصورت پس از انقضای این مهلت، حکم انصراف وی از تحصیل صادر می شود.

شرایط تغییر رشته دانشجویان دانشجویان
دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یک رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یک گروه آزمایشی دیگر و در همان دانشگاه تغییر رشته یا گرایش دهند:  وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان دانشگاه، کمتر نبودن نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره کشوری آن رشته یا گرایش در موسسه در همان سال پذیرش، امکان ادامه تحصیل دانشجو در سنوات باقیمانده، موافقت گروه آموشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه.
دانشجو در هر دوره تحصیلی فقط برای یک بار می تواند با رعایت شرایط فوق، تغییر رشته یا گرایش دهد. انتقال توام با تغییر رشته یا گرایش، مشروط به احراز همزمان شرایط تغییر رشته یا گرایش و انتقال و با توافق موسسات مبدا و مقصد تنها برای یک بار امکان پذیر است.
دروسی که دانشجو در رشته یا گرایش قبلی گذرانده است، در گروه آموزشی رشته جدید بررسی و معادل سازی می شود و فقط درسی از وی پذیرفته می شود که به تشخیص گروه آموزشی، با دروس رشته یا گرایش جدید، اشتراک محتوایی(طبق برنامه درسی مصوب) داشته باشد و نمره هر یک از آن دروس کمتر از 12 نباشد. در این صورت، فقط دروس پذیرفته شده و نمره آنها با احتساب در معدل کل و سنوات در کارنامه دانشجو ثبت و باقی می ماند.
تغییر رشته در دروه کارشناسی ناپیوسته ممنوع است اما تغییر گرایش با داشتن شرایط و ضوابط ذکر شده امکان پذیر است.
به دانشجویی که تمام واحدهای درسی دوره را با میانگین حداقل 12گذرانده باشد، حسب مورد مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.
درصورتی که دانشجویی در طول مدت مجاز تحصیل نتواند معدل کل خود را به 12 برساند تنها یک نیمسال به وی فرصت داده می شود تا با دریافت مجدد حداکثر 20 واحد از دروس دوره، میانگین کل دروس خود را به حداقل 12 برساند و مدرک تحصیلی دوره را دریافت کند، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، دانشگاه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است، ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، موسسه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره 12 یا بالاتر گذرانده است ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
صدور مدرک کاردانی حسب تقاضای دانشجو صرف نظر از وجود دوره کاردانی مصوب در آن رشته یا مجری بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو انجام می گیرد.

سقف مشروطی
حداکثر نیمسالهای مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته 3 نیمسال اعم از متوالی یا متناوب است. در مواردی که معدل کل دانشجو 12 یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می تواند تا زمانی که در نیمسالهای بعدی مشروط نشود به تحصیل ادامه دهد، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
دانشجو می تواند در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. حداقل نمره قبولی در هر درس 10 است و معدل نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید کمتر از 12 باشد.
اگر معدل دانشجویی در یک نیمسال حداقل 17 باشد، در نیمسال تحصیلی بعد می تواند حداکثر تا 24 واحد درسی را اخذ کند.

البته دانشگاه پیام نور فعلا اخراجی به دلیل مشروطی ندارد و محدودیتی در مشروط شدن نیست!!

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ماهان - در تاریخ : 6 آبان 1393

  سلام.من یه مشکل خعلی بدی دارم که خعلی بهم استرس داده..لطفا کمکم کنید
  من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم اما میخوام درخواست کاردانی بکنم و از این رشته فارق التحصیل بشم ..حالا سوال بنده اینه که اگه بخام از نو در رشته لیسانس در یه رشته دیگه درس بخونم به من معافیت تحصیلی میدن یا نه؟؟-؟-؟!! یا مشمول به حسااب میام و باید برم سربازی
  لطططفا جواب منو بدین برام خعلی مهمه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 آبان 1393 :

  سلام
  اطلاعی نداریم باید از حوزه نظام وظیفه منطقه خود سوال کنید

 2. نویسنده دیدگاه : ماهان - در تاریخ : 6 آبان 1393

  یه سوال دیگه داشتم
  من در دانشگاه پیام نور در رشته کارشناسی کشاورزی به مدت 1ترم درس خوندم اما بعدش انصراف دادم و سال بعدش امدم رشته کارشناسی تربیت بدنی.. ایا میتونم از نو انصراف بدم و برم یک رشته ی دیگه ای؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
  خواهشن زوود جواب بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 آبان 1393 :

  اگر از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید بله می توانید

 3. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 14 آذر 1393

  باسلام و خسته نباشید من کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم ؟و در تاریخ1/12/93 کاردانی میگیرم با 73 واحد پاس کردن و معدل 12 انصراف بدم فوق دیپلم رسمی بهم میدن بامعدل؟؟آیا همون موقع انصراف بدم فوق بهم میدن یا چند مدت بعدش؟ متشکرم جوابم را بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 آذر 1393 :

  سلام
  بله می توانید.
  دیگه بستگی به حجم کاری مرکزتان دارد که چه زمانی طول بکشد به شما مدرک داده شود

 4. نویسنده دیدگاه : امید - در تاریخ : 18 آذر 1393

  سلام و خسته نباشید .من دانشجو رشته معماری دانشگاه ازاد در مقطع کاردانی هستم و به دلایلی می خوام انصراف بدم می خواستم بپرسم ایا امکان داره همین رشتمو در دانشگاه پیام نور ادامه بدم ؟ واحدهایی رو که گذروندم رو تطبیغ میدن؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 آذر 1393 :

  سلام
  شما باید در کارشناسی شرکت کنید و بعد از قبولی می توانید ریز نمرات خود را به دانشگاه بدید تا دروسی که شرایط تطبیق واحد رو دارند برایتان تطبیق زده شود.

 5. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 19 آذر 1393

  سلام خسته نباشید؟ببخشید میخواستم بدونم حذف اضطراری چجوریه اگه یکی از کتابا حذف اضطراری کنم آیا باید شهریه بدم یا ن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 آذر 1393 :

  سلام
  بله شهریه دریافت می شود در حذف اضطراری

 6. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 23 آذر 1393

  سلام خسته ؟ایا در دانشگاه پیام نور فوق دیپلم رسمی با معدل میدن ،یا معادل فوق دیپلم بدون معدل میدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 23 آذر 1393 :

  سلام
  جدیدا تا جایی ما اطلاع داریم با معدل هست

 7. نویسنده دیدگاه : نگار - در تاریخ : 27 آذر 1393

  سلام برای انصراف دادن و اخذ کاردانی که ۷۰ واحد باید گذراند همه دروس دانش پذیری رو هم باید پاس کرد یعنی اگه یکیش پاس نشه کاردانی نمی دن معدل هم بالا ۱۲ هست مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 27 آذر 1393 :

  سلام
  دروس دانشپذیری بله باید پاس شده باشند

 8. نویسنده دیدگاه : A.M - در تاریخ : 29 آذر 1393

  سلام و درود
  من دانشجوی رشته ی کشاورزی دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم واسه این که بخوام انصراف بزنم و فوق دیپلم بگیرم (دقیقا) باید چند واحد پاس کرده باشم.
  و سوال بعد با این مدرک میشه تو مراکز دیگه برای کارشناسی شرکت کرد؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 29 آذر 1393 :

  سلام
  بین 70 تا 75 واحد درسی با میانگین معدل حداقل 12
  اطلاعی نداریم باید از سازمان سنجش استعلام بگیرید

 9. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 2 دی 1393

  سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی پیوسته هستم 72واحد پاس کردم ایا به من مدرک فوق دیپلم میدن یا معادل وبعد میتوانم برای لیسانس یه رشته دیگرامتحان بدم بصورت ناپیوسته

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 دی 1393 :

  سلام
  مدرک داده شده دارای معدل هست.
  اینکه بتوانید در کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید یا خیر باید از سازمان سنجش سوال کنید

 10. نویسنده دیدگاه : نیما - در تاریخ : 5 دی 1393

  سلام.من الان دوتا درسم از 10 کم گرفتم .ترم بعدش 14 به بالا گرفتم.ورودی 91 هستم ولی در معدلم حساب شده .چرا؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 دی 1393 :

  سلام
  در زمان فارغ التحصیلی کد 3 میگیرند و حذف می شوند

 11. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 5 دی 1393

  سلام ؟ ایا فوق دیپلم پیام نور بگیرم انصراف دهم،برم خدمت ایا میتونم بعد خدمت بیام کارشناسی پیام نور بخونم ادامش

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 دی 1393 :

  سلام
  باید درخواست دهید به دانشگاه و بستگی به شواری آموزشی دارد که موافقت کند یا خیر.
  ولی می توانید در پذیرش همان زمان شرکت کنید و مجدا وارد پیام نور شوید.

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 8 دی 1393

  سلام.برادرم ا گه این ترم تمامی درسها یی را گرفته واگه پاس کنه نزدیک به 72 واحد میشه و میخواد مدرک کاردانی بگیره.فارسی وزبان عمومی را تا الان نگرفته.ایا میتونه درخواست مدرک کاردانی بده.البته معدلش بالای 12 هستش

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 دی 1393 :

  سلام
  بله می تواند

 13. نویسنده دیدگاه : آیدا - در تاریخ : 14 دی 1393

  سلام من ورودی سال 86هسم تا سال 90فقط71واحد رو پاس کردم 3ساله ک دیگه انتخاب واحد نکردم.مبخام انصراف بدم ایا مدرک فوق دیپلم بهم میدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 دی 1393 :

  سلام
  اگر تسویه حساب کنید شاید بدهند

 14. نویسنده دیدگاه : نرگس - در تاریخ : 14 دی 1393

  سلام.من دانشجوی رشته خودرو پیام نور هستم.میخاستم ببینم اگه انصراف بدم بهم مدرک فوق دیپلممو میدن73 واحدم پاس کردم ترم پنجم کارشناسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 دی 1393 :

  سلام
  اگر معدل کلستان حداقل 12 باشد بله

 15. نویسنده دیدگاه : نرگس - در تاریخ : 15 دی 1393

  یه سوال دیگه باید دروس خاصی رو پاس کرده باشم یا 73 تا مد نظره؟70تا هم میدن یانه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 دی 1393 :

  خیر دروس خاصی نمیخواد.
  بستگی به رشتتون داره. بین 70 تا 75 واحد

 16. نویسنده دیدگاه : m - در تاریخ : 20 دی 1393

  باسلام و تشکر از راهنمایی شما ،
  در سیستم پیام نور تا چند ترم امکان مشروط شدن هست آیا اگر متوالی مشروط شد امکان ادامه تحصیل وجود دارد؟ باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 دی 1393 :

  سلام
  محدودیتی در مشروطی نیست

 17. نویسنده دیدگاه : mam - در تاریخ : 20 دی 1393

  سلام. من چهارترم قبل تغییررشته دادم ودر رشته قبلیم دروس عمومی ومعارفو گذروندم میشه تطبیقش داد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 دی 1393 :

  سلام
  باید درخواست تطبیق واحدش رو بدید تا در شواری اموزشی بررسی شود

 18. نویسنده دیدگاه : سینا - در تاریخ : 23 دی 1393

  سلام من دانشجوی رشته کارشناسی حسابداری پیام نور هستم 65 واحد پاس کردم ایا می توانم مدرک فوق دیپلم بگیرم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 23 دی 1393 :

  سلام
  باید بین 70 تا 75 واحد با معدل حداقل 12 گذرانده باشید

 19. نویسنده دیدگاه : ایمان - در تاریخ : 23 دی 1393

  سلام
  من میخوام این ترم انصراف بدم و فوق دیپلم بگیرم ولی مشکلم اینه که من 70 واحد بیشتر پاس نکردم. هیچکدوم از کارشناسای دانشگاهم نمیدونن که برای رشته مدیریت پروژه تعداد واحد پاس شده باید 68 تا باشه یا 72 تا،این موضوع استرس زیادی داره بهم وارد میکنه میخواستم بدونم شما اطلاع دقیق دارید که برای رشته مدیریت پروژه دقیقا چند واحد باید پاس بشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون واقعا دیگه دستم به جایی بند نیست

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 23 دی 1393 :

  سلام
  برای ورودی های مختلف متفاوت است و باید کارشناس رشتتون بر اساس کاردکس ورودی شما این موضوع رو بررسی کند

 20. نویسنده دیدگاه : سجاد - در تاریخ : 28 دی 1393

  سلام من دانشجو کارشناسی ترم یکم همه 12واحد رو پاس کردم.4درسو بانمره بین ده تایازده قبول شدم ولی زده مشروط ایا درسته؟اشتباه نشده

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 دی 1393 :

  سلام
  مشروطی ربطی به قبولی دروس شما ندارد.مشروطی زمانی هست که معدل ترم شما از 12 کمتر باشد

 21. نویسنده دیدگاه : سجاد - در تاریخ : 28 دی 1393

  سلام میشه روش بدست اوردن معدل در یک ترم رو بگید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 دی 1393 :

  سلام
  نمره هر درس ضربدر تعداد واحد ان. جمع اعداد بدست امده تقسیم بر تعداد واحد کل ترم

 22. نویسنده دیدگاه : عدالتی - در تاریخ : 30 دی 1393

  سلام من دانشجوی ترم 1کارشناسی ارشد هستم 11واحد درس داشتم همه را نمره بالای 12 اوردم ولی معدل زیر 14 میباشد باید برای ترم بعد چه کار کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 30 دی 1393 :

  سلام
  مشروط هستید و باید بر اساس معدل مشروطی انتخاب واحد کنید

 23. نویسنده دیدگاه : رحمانپور - در تاریخ : 2 بهمن 1393

  سلام من دانشجوی رشته نرم افزار هستم و 71 واحد درس پاس کردم میخواستم بدونم میشه با 71 واحد مدرک فوق دیپلم گرفت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 2 بهمن 1393 :

  سلام
  باید نصف واحدهای کارشناسی رشتتون رو گذرانده باشید و معدل کل شما با محاسبه دروس ردی حداقل 12 باشد

 24. نویسنده دیدگاه : ahmad - در تاریخ : 3 بهمن 1393

  ستام من دانشجوی ترم 1 رشته مهندسی هستم میخواستم بدونم اگه معدم زیر10 بشه ترم بعد نمی تونم انتخواب واحد بکنم و اگه یتونم چطوری؟ ممنون.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1393 :

  سلام
  خیر واسه چی نتونین. هیچ مشکلی ندارد می توانید به راحتی انتخاب واحد کنید.

 25. نویسنده دیدگاه : ahmad - در تاریخ : 3 بهمن 1393

  ببخشید بعد من فقط 12 واحد میتونم انتخاب کنم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1393 :

  اگر کارشناسی هستید و مشروط شده اید حداکثر 14 واحد درسی می توانید اخذ کنید

 26. نویسنده دیدگاه : امینی - در تاریخ : 3 بهمن 1393

  سلام/ورودی 86 حسابداری ام/ 25 واحدم مونده و ترم آخرم هم نیست ، می تونم چون نمره هام نیومده 2 درس هم نیاز و پیش نیاز را با هم بگیرم؟ صنعتی 2 و3 /حسابداری3 و میانه 1
  مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 بهمن 1393 :

  سلام
  چون ترم اخری نیستید خیر نمی توانید و رعایت پیش نیازها الزامی می باشد

 27. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 بهمن 1393

  با سلام برای گرفتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی منظور از دروس دانشپذیری چیست؟؟ وآیا این مدرک معتبر است؟برای استخدام در ارگان ها

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1393 :

  سلام
  دروس دانشپذیری دروسی هست که اگر ورودی آزمون فراگیر هستید ، دروس آزمون فراگیر را می گویند.
  اطلایع نداریم

 28. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 بهمن 1393

  من ورودی سراسری ام.پس من 70تا پاس کنم حله؟؟فرق نداره….درسته؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1393 :

  بله. 70 تا 75 واحد بر اساس رشتتون و معدل حداقل 12

 29. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 بهمن 1393

  میگن تو پیام نور ترم های زوج خودخوانه یا فرد؟؟جریان چیه؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1393 :

  این موضوعات مربوط به مراکز استانی هست و هر مرکز استانی فرق میکند.

 30. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 5 بهمن 1393

  سلام
  چرا در ریز نمرات رشته حسابداری که از دانشگاه پیام نور گرفتم اصول اقتصاد۱ و روانشناسی عمومی و جامعه شناسی کد ۱ دارند و در معدل نمراتشان محاسبه نشده
  درضمن من دانشجوی رسمی این دانشگاه هستم و میخواهم بدانم آیا در تعداد واحد های پاس شده برای گرفتن مدرک کاردانی حساب میشوند یا خیر
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 بهمن 1393 :

  سلام
  اطلاعی نداریم. از کارشناس رشتتون سوال کنید.

 31. نویسنده دیدگاه : پریا - در تاریخ : 8 بهمن 1393

  سلام
  چرا در جواب بعضی از دوستان که پرسیدن با انصراف از تحصیل و گرفتن مدرک کاردانی میتونن تو آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنن گفتین بله و به بعضی ها هم گفتین باید از سازمان سنجش استعلام کنن؟؟؟
  حالا من از سازمان سنجش هم پرسیدم اونا هم جواب درست ندادن و پاس دادن که از جای دیگه بپرسیم!!!یعنی هیچ قانون و بخش نامه مکتوب وجود نداره که ما از سردر گمی دربیایم؟؟؟
  مسئول آموزش خودمون گفت میتونی و حتی بدون ازمون کاردانی به کارشناسی رو بهم پیشنهاد داد که شرکت کنم!!!
  ولی من هنوز میترسم موقع ثبت نام مدرک کاردانیمو قبول نکنن!اگه بخش نامه ای تو این زمینه هست میشه معرفی کنین که من با مدرک برا ثبت نام برم به مرکز جدید که غیر انتفاعی هست؟؟؟
  من با امید به اینکه میتونم ادامه تحصیل بدم (با توجه به حرف مسئول آموزشمون)انصراف دادم،حالا نامردیه اگه نتونم ادامه بدم!!!
  من هنوز مدرکو نگرفتم برا همین نمیدونم لفظ معادل تو مدرک میاد یانه یا اینکه معدل داره یانه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 بهمن 1393 :

  سلام
  دوست عزیز در کل این موضوع دست سازمان سنجش هست و باید فقط از سازمان سنجش استعلام بگیرید ولی احتمالا می شود.

 32. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 8 بهمن 1393

  سلام ی جواب بدین
  بالاخره میشه کاردانی گرفت یا نه؟؟
  1-بله 2-خیر
  میشه با این مدرک تا کارشناسی تو ی رشته دیگه ادامه داد؟
  1-بله 2-خیر
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 بهمن 1393 :

  سلام
  بله می شود
  از سازمان سنجش استعلام بگیرید

 33. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 9 بهمن 1393

  سلام من یک درسو یکبار پاس کردم
  دوباره میتونم اون درسو بردارم>؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 بهمن 1393 :

  سلام
  خیر نمی توانید.

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد

 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top