چاپ خبر
حذف نمره زیر ۱۰ از کارنامه دانشجویان /

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها + بخشنامه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، آیین نامه جدید دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را که در جلسه ۸۰۳ شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید ه است به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد .

 

 

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

 


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دکتر سعید قدیمی ، دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی با اعلام اینکه آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی ۲۳ مهرماه به دانشگاهها ابلاغ شد و از ترم جاری  قابل اجراست گفت: کاهش ماندگاری و ارتقا کیفیت دو هدف مهم در بازنگری این آیین نامه است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود : براساس  آیین نامه بازنگری شده مقاطع کاردانی و کارشناسی ، اگر دانشجویی در یک نیمسال تحصیلی قادر به گذراندن درسی نبود و ترم بعد همان درس را با حداقل  نمره ۱۴ گذراند ، نمره افتاده در کارنامه به طور کامل حذف  می شود ، همچنین دانشجویان مشمول تحصیل رایگان  باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کنند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی یکی از مهمترین مزیتهای حذف این دسته از نمره ها از کارنامه را کاهش مشروطی و افزایش توان علمی دانشجویان عنوان کرد.و گفت : امید به تحصیل در میان دانشجویان با این مزیت در نظر گرفته شده افزایش خواهد یافت.

وی  اعلام کرد : براساس آیین نامه جدید ، حداکثر  طول مدت تحصیل در دوره کاردانی ۵/۲ سال و در دوره کارشناسی پیوسته  پنج سال است و امکان تغییر و گرایش تحصیلی  نیز برای  دانشجو یان  به یک رشته و گرایش دیگر در همان موسسه محل تحصیل وجود دارد البته امکان تغییر رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است و فقط امکان تغییر گرایش وجود دارد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی گفت: بر اساس این آیین نامه ،  تعداد واحد های درسی دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۶۸ الی ۷۲  و کارشناسی پیوسته ۱۳۰ تا ۱۴۰ واحد است و ملاک نمره دهی نیز از صفر تا بیست می باشد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در ۳۵ ماده و ۲۶ تبصره در جلسه ۸۰۳  به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

دانلود آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها

 

دقت داشته باشید در برخی بندها و ماده های این آیین نامه ، دانشگاه پیام نور قوانین مختص به خود را دارد.

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 

این آیین نامه برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به بعد قابل اجراست

 


برخی از بندها و ماده های مهم این آیین نامه:

سقف و کف در انتخاب واحد
دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می تواند حداقل ۱۴ و حداکثر ۲۰ واحد درسی انتخاب کند و حداکثر واحد مجاز انتخابی در دوره تابستانی ۶ واحد است. در آخرین نیمسال تحصیلی دانشجو می تواند صرف نظر از معدل کل ( کمتر از ۱۰) و مشروطی تا ۲۴ واحد اخذ کند.
در شرایطی که از تحصیل دانشجو حداکثر ۸ واحد درسی باقی مانده باشد می تواند واحدهای مذکور را در ترم تابستان انتخاب کند.
واحدهای انتخابی دانشجو در ابتدای هر نیمسال تحصیلی به جز آخرین نیمسال، به هر دلیلی نباید کمتر از ۱۴ واحد درسی باشد در صورتی که واحدهای انتخابی یا باقی مانده دانشجو در پایان نیمسال بنا به دلایل موجه و خارج از اراده دانشجو به کمتر از ۱۴ واحد درس برسد این نیمسال به عنوان یک نیمسال تحصیل کامل در سنوات تحصیلی وی محسوب می شود اما به منظور بررسی وضعیت مشروطی یا ممتازی دانشجو، نمرات واحدهای این نیمسال با نمرات دروس نیمسال بعدی دانشجو در محاسبه معدل دو نیمسال منظور خواهد شد.

شرایط دروس معرفی به استاد
در صورتی که دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقی مانده داشته باشد، می تواند آن دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذراند. در صورتی که دو درس معرفی به استاد منتهی به دوره تابستانی شود، سقف واحد نباید از ۸ واحد درسی تجاوز کند. تعداد واحدهای جبرانی برای رشته های غیرمرتبط در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۶ واحد و برای دوره های کارشناسی حداکثر ۱۰ واحد است، نمره دروس جبرانی در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.

سقف مدت مجاز به تحصیل در کاردانی و کارشناسی
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۲.۵ سال و در دوره های کارشناسی پیوسته ۵ سال است.

تعیین استاد راهنما برای دانشجویان
گروه آموزشی موظف است برای هدایت علمی و فرهنگی دانشجو از بدو ورود، یکی از اعضای هیئت علمی را به عنوان استاد راهنمای تحصیلی تعیین و اعلام کند. معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو نمره درس است که به صورت عددی از صفر تا بیست است. دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال بعدی دروس فوق را با حداقل نمره ۱۴ بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد. مدت مجاز مرخصی پزشکی دانشجو، در صورت تایید پزشک معتمد دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.

پرداخت هزینه برای دروس افتاده و حذف شده
دانشجویان مشمول تحصیل رایگان در صورت عدم کسب نمره قبولی در هر درس یا حذف درس، برای انتخاب مجدد آن درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط مطابق تعرفه مصوب هستند. دانشجویی که قصد انصراف از تحصیل داشته باشد باید درخواست انصراف خود را ارائه کند، این دانشجو مجاز است فقط برای یک بار تا شروع نیمسال بعدی تقاضای انصراف خود را پس بگیرد، در غیراینصورت پس از انقضای این مهلت، حکم انصراف وی از تحصیل صادر می شود.

شرایط تغییر رشته دانشجویان دانشجویان
دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یک رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یک گروه آزمایشی دیگر و در همان دانشگاه تغییر رشته یا گرایش دهند:  وجود رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان دانشگاه، کمتر نبودن نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره کشوری آن رشته یا گرایش در موسسه در همان سال پذیرش، امکان ادامه تحصیل دانشجو در سنوات باقیمانده، موافقت گروه آموشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه.
دانشجو در هر دوره تحصیلی فقط برای یک بار می تواند با رعایت شرایط فوق، تغییر رشته یا گرایش دهد. انتقال توام با تغییر رشته یا گرایش، مشروط به احراز همزمان شرایط تغییر رشته یا گرایش و انتقال و با توافق موسسات مبدا و مقصد تنها برای یک بار امکان پذیر است.
دروسی که دانشجو در رشته یا گرایش قبلی گذرانده است، در گروه آموزشی رشته جدید بررسی و معادل سازی می شود و فقط درسی از وی پذیرفته می شود که به تشخیص گروه آموزشی، با دروس رشته یا گرایش جدید، اشتراک محتوایی(طبق برنامه درسی مصوب) داشته باشد و نمره هر یک از آن دروس کمتر از ۱۲ نباشد. در این صورت، فقط دروس پذیرفته شده و نمره آنها با احتساب در معدل کل و سنوات در کارنامه دانشجو ثبت و باقی می ماند.
تغییر رشته در دروه کارشناسی ناپیوسته ممنوع است اما تغییر گرایش با داشتن شرایط و ضوابط ذکر شده امکان پذیر است.
به دانشجویی که تمام واحدهای درسی دوره را با میانگین حداقل ۱۲گذرانده باشد، حسب مورد مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.
درصورتی که دانشجویی در طول مدت مجاز تحصیل نتواند معدل کل خود را به ۱۲ برساند تنها یک نیمسال به وی فرصت داده می شود تا با دریافت مجدد حداکثر ۲۰ واحد از دروس دوره، میانگین کل دروس خود را به حداقل ۱۲ برساند و مدرک تحصیلی دوره را دریافت کند، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، دانشگاه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره ۱۲ یا بالاتر گذرانده است، ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
در صورتی که دانشجوی منصرف یا محروم از تحصیل دوره کارشناسی پیوسته بیش از واحدهای مورد نیاز برای دوره کاردانی را گذرانده باشد، موسسه می تواند دروسی را که دانشجو با نمره ۱۲ یا بالاتر گذرانده است ملاک سنجش مدرک کاردانی قرار دهد.
صدور مدرک کاردانی حسب تقاضای دانشجو صرف نظر از وجود دوره کاردانی مصوب در آن رشته یا مجری بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو انجام می گیرد.

سقف مشروطی
حداکثر نیمسالهای مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته ۳ نیمسال اعم از متوالی یا متناوب است. در مواردی که معدل کل دانشجو ۱۲ یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می تواند تا زمانی که در نیمسالهای بعدی مشروط نشود به تحصیل ادامه دهد، در غیراینصورت از تحصیل محروم می شود.
دانشجو می تواند در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. حداقل نمره قبولی در هر درس ۱۰ است و معدل نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید کمتر از ۱۲ باشد.
اگر معدل دانشجویی در یک نیمسال حداقل ۱۷ باشد، در نیمسال تحصیلی بعد می تواند حداکثر تا ۲۴ واحد درسی را اخذ کند.

البته دانشگاه پیام نور فعلا اخراجی به دلیل مشروطی ندارد و محدودیتی در مشروط شدن نیست!!

آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ماهان - در تاریخ : ۶ آبان ۱۳۹۳

  سلام.من یه مشکل خعلی بدی دارم که خعلی بهم استرس داده..لطفا کمکم کنید
  من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم اما میخوام درخواست کاردانی بکنم و از این رشته فارق التحصیل بشم ..حالا سوال بنده اینه که اگه بخام از نو در رشته لیسانس در یه رشته دیگه درس بخونم به من معافیت تحصیلی میدن یا نه؟؟-؟-؟!! یا مشمول به حسااب میام و باید برم سربازی
  لطططفا جواب منو بدین برام خعلی مهمه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۷ آبان ۱۳۹۳ :

  سلام
  اطلاعی نداریم باید از حوزه نظام وظیفه منطقه خود سوال کنید

 2. نویسنده دیدگاه : ماهان - در تاریخ : ۶ آبان ۱۳۹۳

  یه سوال دیگه داشتم
  من در دانشگاه پیام نور در رشته کارشناسی کشاورزی به مدت ۱ترم درس خوندم اما بعدش انصراف دادم و سال بعدش امدم رشته کارشناسی تربیت بدنی.. ایا میتونم از نو انصراف بدم و برم یک رشته ی دیگه ای؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
  خواهشن زوود جواب بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۷ آبان ۱۳۹۳ :

  اگر از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید بله می توانید

 3. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۳

  باسلام و خسته نباشید من کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم ؟و در تاریخ۱/۱۲/۹۳ کاردانی میگیرم با ۷۳ واحد پاس کردن و معدل ۱۲ انصراف بدم فوق دیپلم رسمی بهم میدن بامعدل؟؟آیا همون موقع انصراف بدم فوق بهم میدن یا چند مدت بعدش؟ متشکرم جوابم را بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۴ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله می توانید.
  دیگه بستگی به حجم کاری مرکزتان دارد که چه زمانی طول بکشد به شما مدرک داده شود

 4. نویسنده دیدگاه : امید - در تاریخ : ۱۸ آذر ۱۳۹۳

  سلام و خسته نباشید .من دانشجو رشته معماری دانشگاه ازاد در مقطع کاردانی هستم و به دلایلی می خوام انصراف بدم می خواستم بپرسم ایا امکان داره همین رشتمو در دانشگاه پیام نور ادامه بدم ؟ واحدهایی رو که گذروندم رو تطبیغ میدن؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۸ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  شما باید در کارشناسی شرکت کنید و بعد از قبولی می توانید ریز نمرات خود را به دانشگاه بدید تا دروسی که شرایط تطبیق واحد رو دارند برایتان تطبیق زده شود.

 5. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید؟ببخشید میخواستم بدونم حذف اضطراری چجوریه اگه یکی از کتابا حذف اضطراری کنم آیا باید شهریه بدم یا ن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۹ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله شهریه دریافت می شود در حذف اضطراری

 6. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۲۳ آذر ۱۳۹۳

  سلام خسته ؟ایا در دانشگاه پیام نور فوق دیپلم رسمی با معدل میدن ،یا معادل فوق دیپلم بدون معدل میدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۳ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  جدیدا تا جایی ما اطلاع داریم با معدل هست

 7. نویسنده دیدگاه : نگار - در تاریخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۳

  سلام برای انصراف دادن و اخذ کاردانی که ۷۰ واحد باید گذراند همه دروس دانش پذیری رو هم باید پاس کرد یعنی اگه یکیش پاس نشه کاردانی نمی دن معدل هم بالا ۱۲ هست مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۷ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  دروس دانشپذیری بله باید پاس شده باشند

 8. نویسنده دیدگاه : A.M - در تاریخ : ۲۹ آذر ۱۳۹۳

  سلام و درود
  من دانشجوی رشته ی کشاورزی دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم واسه این که بخوام انصراف بزنم و فوق دیپلم بگیرم (دقیقا) باید چند واحد پاس کرده باشم.
  و سوال بعد با این مدرک میشه تو مراکز دیگه برای کارشناسی شرکت کرد؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۹ آذر ۱۳۹۳ :

  سلام
  بین ۷۰ تا ۷۵ واحد درسی با میانگین معدل حداقل ۱۲
  اطلاعی نداریم باید از سازمان سنجش استعلام بگیرید

 9. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی پیوسته هستم ۷۲واحد پاس کردم ایا به من مدرک فوق دیپلم میدن یا معادل وبعد میتوانم برای لیسانس یه رشته دیگرامتحان بدم بصورت ناپیوسته

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  مدرک داده شده دارای معدل هست.
  اینکه بتوانید در کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید یا خیر باید از سازمان سنجش سوال کنید

 10. نویسنده دیدگاه : نیما - در تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۳

  سلام.من الان دوتا درسم از ۱۰ کم گرفتم .ترم بعدش ۱۴ به بالا گرفتم.ورودی ۹۱ هستم ولی در معدلم حساب شده .چرا؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  در زمان فارغ التحصیلی کد ۳ میگیرند و حذف می شوند

 11. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۳

  سلام ؟ ایا فوق دیپلم پیام نور بگیرم انصراف دهم،برم خدمت ایا میتونم بعد خدمت بیام کارشناسی پیام نور بخونم ادامش

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۵ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید درخواست دهید به دانشگاه و بستگی به شواری آموزشی دارد که موافقت کند یا خیر.
  ولی می توانید در پذیرش همان زمان شرکت کنید و مجدا وارد پیام نور شوید.

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۸ دی ۱۳۹۳

  سلام.برادرم ا گه این ترم تمامی درسها یی را گرفته واگه پاس کنه نزدیک به ۷۲ واحد میشه و میخواد مدرک کاردانی بگیره.فارسی وزبان عمومی را تا الان نگرفته.ایا میتونه درخواست مدرک کاردانی بده.البته معدلش بالای ۱۲ هستش

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۸ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله می تواند

 13. نویسنده دیدگاه : آیدا - در تاریخ : ۱۴ دی ۱۳۹۳

  سلام من ورودی سال ۸۶هسم تا سال ۹۰فقط۷۱واحد رو پاس کردم ۳ساله ک دیگه انتخاب واحد نکردم.مبخام انصراف بدم ایا مدرک فوق دیپلم بهم میدن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۴ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر تسویه حساب کنید شاید بدهند

 14. نویسنده دیدگاه : نرگس - در تاریخ : ۱۴ دی ۱۳۹۳

  سلام.من دانشجوی رشته خودرو پیام نور هستم.میخاستم ببینم اگه انصراف بدم بهم مدرک فوق دیپلممو میدن۷۳ واحدم پاس کردم ترم پنجم کارشناسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  اگر معدل کلستان حداقل ۱۲ باشد بله

 15. نویسنده دیدگاه : نرگس - در تاریخ : ۱۵ دی ۱۳۹۳

  یه سوال دیگه باید دروس خاصی رو پاس کرده باشم یا ۷۳ تا مد نظره؟۷۰تا هم میدن یانه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۱۵ دی ۱۳۹۳ :

  خیر دروس خاصی نمیخواد.
  بستگی به رشتتون داره. بین ۷۰ تا ۷۵ واحد

 16. نویسنده دیدگاه : m - در تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۳

  باسلام و تشکر از راهنمایی شما ،
  در سیستم پیام نور تا چند ترم امکان مشروط شدن هست آیا اگر متوالی مشروط شد امکان ادامه تحصیل وجود دارد؟ باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  محدودیتی در مشروطی نیست

 17. نویسنده دیدگاه : mam - در تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۳

  سلام. من چهارترم قبل تغییررشته دادم ودر رشته قبلیم دروس عمومی ومعارفو گذروندم میشه تطبیقش داد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید درخواست تطبیق واحدش رو بدید تا در شواری اموزشی بررسی شود

 18. نویسنده دیدگاه : سینا - در تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی رشته کارشناسی حسابداری پیام نور هستم ۶۵ واحد پاس کردم ایا می توانم مدرک فوق دیپلم بگیرم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۳ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید بین ۷۰ تا ۷۵ واحد با معدل حداقل ۱۲ گذرانده باشید

 19. نویسنده دیدگاه : ایمان - در تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۳

  سلام
  من میخوام این ترم انصراف بدم و فوق دیپلم بگیرم ولی مشکلم اینه که من ۷۰ واحد بیشتر پاس نکردم. هیچکدوم از کارشناسای دانشگاهم نمیدونن که برای رشته مدیریت پروژه تعداد واحد پاس شده باید ۶۸ تا باشه یا ۷۲ تا،این موضوع استرس زیادی داره بهم وارد میکنه میخواستم بدونم شما اطلاع دقیق دارید که برای رشته مدیریت پروژه دقیقا چند واحد باید پاس بشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون واقعا دیگه دستم به جایی بند نیست

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۳ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  برای ورودی های مختلف متفاوت است و باید کارشناس رشتتون بر اساس کاردکس ورودی شما این موضوع رو بررسی کند

 20. نویسنده دیدگاه : سجاد - در تاریخ : ۲۸ دی ۱۳۹۳

  سلام من دانشجو کارشناسی ترم یکم همه ۱۲واحد رو پاس کردم.۴درسو بانمره بین ده تایازده قبول شدم ولی زده مشروط ایا درسته؟اشتباه نشده

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۸ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  مشروطی ربطی به قبولی دروس شما ندارد.مشروطی زمانی هست که معدل ترم شما از ۱۲ کمتر باشد

 21. نویسنده دیدگاه : سجاد - در تاریخ : ۲۸ دی ۱۳۹۳

  سلام میشه روش بدست اوردن معدل در یک ترم رو بگید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲۸ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  نمره هر درس ضربدر تعداد واحد ان. جمع اعداد بدست امده تقسیم بر تعداد واحد کل ترم

 22. نویسنده دیدگاه : عدالتی - در تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی ترم ۱کارشناسی ارشد هستم ۱۱واحد درس داشتم همه را نمره بالای ۱۲ اوردم ولی معدل زیر ۱۴ میباشد باید برای ترم بعد چه کار کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳۰ دی ۱۳۹۳ :

  سلام
  مشروط هستید و باید بر اساس معدل مشروطی انتخاب واحد کنید

 23. نویسنده دیدگاه : رحمانپور - در تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۳

  سلام من دانشجوی رشته نرم افزار هستم و ۷۱ واحد درس پاس کردم میخواستم بدونم میشه با ۷۱ واحد مدرک فوق دیپلم گرفت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۲ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  باید نصف واحدهای کارشناسی رشتتون رو گذرانده باشید و معدل کل شما با محاسبه دروس ردی حداقل ۱۲ باشد

 24. نویسنده دیدگاه : ahmad - در تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۳

  ستام من دانشجوی ترم ۱ رشته مهندسی هستم میخواستم بدونم اگه معدم زیر۱۰ بشه ترم بعد نمی تونم انتخواب واحد بکنم و اگه یتونم چطوری؟ ممنون.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر واسه چی نتونین. هیچ مشکلی ندارد می توانید به راحتی انتخاب واحد کنید.

 25. نویسنده دیدگاه : ahmad - در تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۳

  ببخشید بعد من فقط ۱۲ واحد میتونم انتخاب کنم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :

  اگر کارشناسی هستید و مشروط شده اید حداکثر ۱۴ واحد درسی می توانید اخذ کنید

 26. نویسنده دیدگاه : امینی - در تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۳

  سلام/ورودی ۸۶ حسابداری ام/ ۲۵ واحدم مونده و ترم آخرم هم نیست ، می تونم چون نمره هام نیومده ۲ درس هم نیاز و پیش نیاز را با هم بگیرم؟ صنعتی ۲ و۳ /حسابداری۳ و میانه ۱
  مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  چون ترم اخری نیستید خیر نمی توانید و رعایت پیش نیازها الزامی می باشد

 27. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۳

  با سلام برای گرفتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی منظور از دروس دانشپذیری چیست؟؟ وآیا این مدرک معتبر است؟برای استخدام در ارگان ها

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  دروس دانشپذیری دروسی هست که اگر ورودی آزمون فراگیر هستید ، دروس آزمون فراگیر را می گویند.
  اطلایع نداریم

 28. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۳

  من ورودی سراسری ام.پس من ۷۰تا پاس کنم حله؟؟فرق نداره….درسته؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ :

  بله. ۷۰ تا ۷۵ واحد بر اساس رشتتون و معدل حداقل ۱۲

 29. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۳

  میگن تو پیام نور ترم های زوج خودخوانه یا فرد؟؟جریان چیه؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ :

  این موضوعات مربوط به مراکز استانی هست و هر مرکز استانی فرق میکند.

 30. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۵ بهمن ۱۳۹۳

  سلام
  چرا در ریز نمرات رشته حسابداری که از دانشگاه پیام نور گرفتم اصول اقتصاد۱ و روانشناسی عمومی و جامعه شناسی کد ۱ دارند و در معدل نمراتشان محاسبه نشده
  درضمن من دانشجوی رسمی این دانشگاه هستم و میخواهم بدانم آیا در تعداد واحد های پاس شده برای گرفتن مدرک کاردانی حساب میشوند یا خیر
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۶ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  اطلاعی نداریم. از کارشناس رشتتون سوال کنید.

 31. نویسنده دیدگاه : پریا - در تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام
  چرا در جواب بعضی از دوستان که پرسیدن با انصراف از تحصیل و گرفتن مدرک کاردانی میتونن تو آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنن گفتین بله و به بعضی ها هم گفتین باید از سازمان سنجش استعلام کنن؟؟؟
  حالا من از سازمان سنجش هم پرسیدم اونا هم جواب درست ندادن و پاس دادن که از جای دیگه بپرسیم!!!یعنی هیچ قانون و بخش نامه مکتوب وجود نداره که ما از سردر گمی دربیایم؟؟؟
  مسئول آموزش خودمون گفت میتونی و حتی بدون ازمون کاردانی به کارشناسی رو بهم پیشنهاد داد که شرکت کنم!!!
  ولی من هنوز میترسم موقع ثبت نام مدرک کاردانیمو قبول نکنن!اگه بخش نامه ای تو این زمینه هست میشه معرفی کنین که من با مدرک برا ثبت نام برم به مرکز جدید که غیر انتفاعی هست؟؟؟
  من با امید به اینکه میتونم ادامه تحصیل بدم (با توجه به حرف مسئول آموزشمون)انصراف دادم،حالا نامردیه اگه نتونم ادامه بدم!!!
  من هنوز مدرکو نگرفتم برا همین نمیدونم لفظ معادل تو مدرک میاد یانه یا اینکه معدل داره یانه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۸ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  دوست عزیز در کل این موضوع دست سازمان سنجش هست و باید فقط از سازمان سنجش استعلام بگیرید ولی احتمالا می شود.

 32. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۳

  سلام ی جواب بدین
  بالاخره میشه کاردانی گرفت یا نه؟؟
  ۱-بله ۲-خیر
  میشه با این مدرک تا کارشناسی تو ی رشته دیگه ادامه داد؟
  ۱-بله ۲-خیر
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۸ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  بله می شود
  از سازمان سنجش استعلام بگیرید

 33. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : ۹ بهمن ۱۳۹۳

  سلام من یک درسو یکبار پاس کردم
  دوباره میتونم اون درسو بردارم>؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ ۹ بهمن ۱۳۹۳ :

  سلام
  خیر نمی توانید.

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد

 • قوانین و آیین نامه های دانشگاه پیام نور
 • راهنما و آموزش های تصویری برای دانشجویان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۴ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29145

زمان دقیق و هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر نوبت شانزدهم پیام نور

زمان دقیق و هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر نوبت شانزدهم پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : سازمان سنجش آموزش کشور تاریخ دقیق و هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت شانزدهم را اعلام کرد.

۴ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29135

زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی پذیرش بهمن ۹۴

زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی پذیرش بهمن ۹۴

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی بدون آزمون بهمن ۹۴ دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ۸ آذر اعلام می شود.

۲۴ آبان ۱۳۹۴ | کد خبر : 28584

مقطع کارشناسی /

آغاز مهلت درخواست مهمان اضطراری نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

آغاز مهلت درخواست مهمان اضطراری نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : مهلت درخواست مهمان اضطراری مقطع کارشناسی برای نیمسال اول ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور آغاز شد / نکات مهم

۲۰ آبان ۱۳۹۴ | کد خبر : 28380

شرایط و آئین نامه /

وام بانک صادرات با کارمزد ۴ درصد به دانشجویان پیام نور / تکمیلی

وام بانک صادرات با کارمزد ۴ درصد به دانشجویان پیام نور / تکمیلی

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : اعطای وام قرض الحسنه دانشجویی بدون بهره با کارمزد ۴ درصد به دانشجویان دانشگاه پیام نور از سوی بانک صادرات

۱۸ آبان ۱۳۹۴ | کد خبر : 28271

آموزش و راهنمای تصویری پرداخت قسطی شهریه پیام نور

آموزش و راهنمای تصویری پرداخت قسطی شهریه پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : آموزش و راهنمای تصویری پرداخت قسطی شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور به روش : پرداخت به صورت گزارش تولید شماره سریال پرداخت بانک و پرداخت به صورت پرداختهای الکترونیکی دانشجو

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ | کد خبر : 24798

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

اضافه کردن آيدي ياهو پشتيبان جهت اطلاع از اخبار پيام نور

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top